Kultūra / Kultūrtelpa
Durbē norisināsies «Atvērtība ir vērtība» radošā darbnīca «D/z/eja»
Sestdien, 19. oktobrī, Durbes muzejā notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” un “Kim?” Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca “D/z/eja”. Darbnīca notiks festivāla “Zemlika” ietvaros, un tajā aicināti piedalīties mākslas apvienības “Maslo” dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā, paziņojumā medijiem informē kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāji.
Mākslas augstskolas jau trešo gadu apvienojas kopprojektā «MALKA»
Trīs Latvijas mākslas augstskolas - Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) - apvienojas kopprojektā ''MALKA''. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas, paziņojumā medijiem informē projekta pārstāvji.
Pasaulslavenais filozofs Teodors Zeldins: Cilvēki bieži jūtas nesaprasti
“Vēlme šķērsot robežas, uzzināt un iepazīt svešinieku atver mūsu acis,” tā saka pasaulslavenais britu vēsturnieks, filozofs un rakstnieks Teodors Zeldins. Viņš viesojās Rīgā, lai īpašā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pasākumā ļautu pie viena galda tikties dažāda vecuma cilvēkiem no atšķirīgām profesijām un sociālajām vidēm. 
«Kultūršoks»: Nākamgad samazinās atbalstu radošo savienību senioriem
Pusmiljons eiro radošo personu atbalsta programmas līdzekļu šogad tika iztērēti jau līdz augustam. Nākamgad šo finansējumu neplāno palielināt, bet trūkstošos līdzekļus iegūs, samazinot atbalstu trūcīgiem senioriem. Šobrīd radošās personas, pienākot pensijas vecumam, bieži nonāk zem nabadzības sliekšņa. Izmaiņas atbalsta programmas nolikumā nozīmē, ka trūkumā nonākušie pensijas vecuma mūziķi, aktieri, mākslinieki nākamgad varēs pretendēt uz atbalstu vien divu minimālo mēnešalgu apjomā līdzšinējo sešu vietā. 
Baltijas Asamblejas balvu mākslā piešķirs diriģentam Normundam Šnē
Piektdien, 11. oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēma 2019. gada balvu mākslā piešķirt diriģentam Normundam Šnē par sniegumu koncertā par godu Baltijas valstu simtgadei kopā ar “Sinfonietta Rīga” un Tallinas kamerorķestri, kas notika pagājušajā gadā Baltijas jūras festivāla ietvaros Stokholmā, paziņojumā medijiem informē Latvijas Republikas Saeimas Preses dienests.
Muzeji pieprasa valsts garantijas izstāžu apdrošināšanai
Latvija ir viena no retajām Eiropas Savienības valstīm, kurā, rīkojot ārzemju mākslas vērtību izstādes un ievedot eksponātus no citām valstīm, valsts to drošību negarantē. To dara apdrošināšanas firmas. Tā rezultātā Latvijā, atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas, nav notikušas un arī nākotnē var nenotikt vērtīgas Eiropas muzeju izstādes.
«Rīgas Laiks» un «Satori»: ziedošana ir kultūras sastāvdaļa
Šajās dienās kultūras ļaudis gan nopietnām sejām, gan ne tik nopietnām aktualizējuši ziedošanas jautājumu. 7. oktobrī Rīgas cirka arēnā aizvadīts futbola mačs, kurā, vācot līdzekļus žurnāla “Rīgas Laiks” pastāvēšanai, tikās tā autori un Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieri. Savukārt interneta žurnāls “Satori” savam atbalstam izsludinājis ziedošanas kampaņu “Upurēšana”.
Pasniegta radošo profesionāļu balva «Lauru LaPPA»
2. oktobrī kultūras un izklaides telpā “Hanzas perons” notika radošo profesionāļu godināšana – izcilības balvas “Lauru LaPPA” pasniegšana. Tā ir Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) iniciēta tradīcija un nozares vērtējums teicamam darbam pasākumu nozarē. 17. augustā notikusī "Vijas Artmanes Lielā nakts" novērtēta ikgadējā “Lauru LaPPAs” pasniegšanas ceremonijā trīs kategorijās, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Jūrmalas dome grib izsolīt Raiņa un Aspazijas «pirmo mīlas namiņu»
Opozīcijas pēkšņi celtu iebilžu dēļ Jūrmalas dome no pēdējās sēdes darba kārtības izņēma lēmumprojektu, kas paredzēja izsolē pārdot kādu īpašumu, kur netālu no liedaga nelielā namiņā četras vasaras aizvadījis dzejnieks Rainis. Šajā vasarnīcā esot aizvadīta Raiņa un Aspazijas pirmā mīlestības vasara un romantiskākie dzīves mirkļi. Tieši vietas romantizēšana vēl pirms pāris gadiem bija trumpis, ko pašvaldība izmantoja tūristu piesaistei, solot namiņu atjaunot. Taču nu dome izšķīrusies to pārdot izsolē, turklāt par apšaubāmu sākuma cenu.
Džilindžera vietā Dailes teātrī paredz veidot pagaidu māksliniecisko padomi
Dailes teātra aktieru vairākums pagājušajā nedēļā izteica neuzticību teātra mākslinieciskajam vadītājam Dž. Dž. Džilindžeram, panākta mutiska vienošanās par darba attiecību izbeigšanu. Aktieri rosinājuši mākslinieciskā vadītāja funkcijas uzticēt pagaidu mākslinieciskajai padomei, lai neciestu teātra darbs. Dailes teātra direktors to atbalsta. Vienlaikus kultūras ministrs pieļauj, ka teātra darbībā varētu būt dažādi turpmākās darbības scenāriji.
Džilindžers mutiski vienojas par darba pamešanu Dailes teātrī
Dailes teātris panācis mutisku vienošanos ar teātra līdzšinējo māksliniecisko vadītāju, režisoru Dž.Dž.Džilindžeru par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu tuvākajā laikā, paziņojumā medijiem informē Kultūras ministrijas pārstāve Inga Vasiļjeva.
Pasaules latviešu kultūras konferencei varēs sekot LSM.lv tiešraidē
Cēsu koncertzālē 29. un 30. septembrī notiks Pasaules latviešu kultūras konference, ko rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu pilsētas domi. Divu dienu garumā pie viena diskusiju galda satiksies dažādu kultūras un mākslu nozaru personības, lai apspriestos par latviešiem aktuālo kultūrā Latvijā un ārvalstīs, paziņojumā medijiem informē PBLA pārstāvji. Konferenci tiešraidē varēs vērot portālā LSM.lv.
Kā kļūt slavenam? Saruna ar «pabučošanās performances» autori
Izstāžu zālē "Arsenāls'' 19. septembrī tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgades izstāde “Academia”. Neilgi pēc tam vietnē "Facebook" izplatījās video ar vienu no izstādes notikumiem. Tas ir skatīts vairāk nekā 140 tūkstoš reižu, tā komentāru sadaļā notiek spraigas diskusijas, strīdi, personiski uzbrukumi. Māksliniece Ance Vilnīte Sabiedrisko mediju portālam LSM.lv stāsta, ka darbs par mākslinieka alkām pēc slavas bijis sociāls eksperiments, kas turpinās joprojām, savukārt sabiedrības asā reakcija vienlīdz priecē un liek vilties.
Liepājas Veco ļaužu dzīvojamā mājā ienāk virtuālā realitāte
Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “Future DiverCities” ietvaros Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar “Dirty Deal Audio” organizēja Latvijā unikālu pasākumu – apciemojot Liepājas Veco ļaužu dzīvojamo māju, senioriem pirmo reizi dzīvē bija iespēja ieskatīties un piedzīvot virtuālās realitātes pasauli un iepazīt Liepāju, kāda tā ir tagad, paziņojumā medijiem informē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde.
Jaunākie
Interesanti