Kultūra / Kultūrtelpa
Pārgājiens ar dzeju vienatnē un kopīga talka pirms festivāla – aicina «Sansusī»
Festivāla "Sansusī" radošā komanda sāk domāt par savu septīto festivālu, kas noritēs augustā, bet jau šīs nedēļas nogalē – 27. un 28. jūnijā – visi tiek aicināti uz talku festivāla teritorijā – rezidenču centrā "Susēja", kas atrodas Aknīstē. Tajā piedalīsies arī šobrīd "Susējā" rezidējošā māksliniece Vita Malahova.
«Dauderu» muzejs atzīmēs 30 gadu jubileju
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Dauderu" nodaļa jūnijā atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju, 27. jūnijā piedāvājot bez maksas apskatīt muzeja atjaunoto ekspozīciju un citas aktivitātes, medijus informē muzejā.
Skolas direktors Kristaps Zaļais: Man visvairāk pietrūkuši muzeji
“Man visvairāk ir pietrūkuši muzeji. Līdzīgi, kā daži saka par bibliotēkām, ka viņiem patīk tā grāmatas smarža, muzejā ir kaut kas līdzīgs,” stāstot par savām attiecībām ar kultūru Covid-19 laikā Latvijas Radio kampaņā “Kāpēc kultūra?” atklāj Laurenču sākumskolas direktors un Rīgas Stradiņa universitātes lektors Kristaps Zaļais.
Profesionāliem projektoriem kultūras namiem iztērē miljonu, bet tos neizmanto
Kvalitatīvu kultūras dzīvi ir pelnījuši arī tie cilvēki, kas dzīvo ārpus Rīgas. Ar šādu domu valsts pirms diviem gadiem 29 reģionu kultūras centriem nopirka profesionālu audiovizuālā satura izplatīšanas aprīkojumu. Iztērēja nepilnu miljonu Eiropas fondu naudas, lai translētu simtgades Dziesmusvētkus, rādītu kino, piedāvātu operas un teātra tiešraides. Taču, izrādās, gandrīz pusē kultūras namu modernie projektori stāv neizmantoti vai tos izmanto primitīvi, jo ar moderno tehnoloģiju nemāk apieties.
Kultūras ministrs: Valdībai bija divas iespējas – investēt Komunistiskās partijas ēkā vai to nojaukt
Valdībai bija divas iespējas – investēt 30 miljonus eiro bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēkas renovācijai vai arī 3 miljonus eiro tās nojaukšanai, komentējot vairāku arhitektu paustos iebildumus par ieceri nacionālo akustisko koncertzāli būvēt vietā, kur šobrīd atrodas bijusī Centrālkomitejas ēka, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).
Sākusies Brīvības pieminekļa izgaismošanas koncepcijas publiskā apspriešana
Pagājis gads, kopš ideju pastāvīgi izgaismot Brīvības pieminekli aizrautīgi virza Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds tā idejas autora Valda Zatlera vadībā. Gada laikā, pateicoties ziedotāju atbalstam, tapusi arhitektoniskā koncepcija un nepieciešamais būvprojekts. 17. jūnijā aizsāksies publiskā apspriešana par pieminekļa izgaismošanas arhitektonisko koncepciju.
Jaunas iespējas studentiem – LMA, LKA un JVLMA kopīgi izstrādātas studiju programmas
Sadarbojoties trim mākslas augstskolām – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Latvijas Mākslas akadēmijai un Latvijas Kultūras akadēmijai – izveidotas jaunas mākslas studiju programmas. Tos skaitā ir pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un bakalaura programmas, kas paredzētas topošajiem pedagogiem, un doktorantūras programma, kas, kā izteicies Kultūras akadēmijas prorektors Elmārs Seņkovs, ļaus pierakstīt, analizēt, apkopot un pētīt.
Valdība atbalsta Rīgas koncertzāles vietu; arhitekti ceļ trauksmi par izvēli
Valdība sēdē otrdien, 16. jūnijā, atbalstījusi Kultūras ministrijas (KM) rosinājumu attīstīt Rīgas akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, Kronvalda parkā. Par to pēc valdības sēdes žurnālistus informēja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Tikmēr vairāki arhitekti ceļ trauksmi par koncertzāles būvniecībai izvēlēto vietu.
Pārcelto pasākumu rīkotājiem sešu mēnešu laikā pēc ierobežojumu atcelšanas jāpaziņo jaunie norises datumi
Līdz ar Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas atcelšanu, būtiski tiek samazināti ierobežojumi kultūras, izklaides un sporta pasākumiem, kas nozīmē, ka pakalpojumu sniedzējiem ne vēlāk kā 6 mēnešu laikā no attiecīgo ierobežojumu atcelšanas brīža jāpaziņo par jauno pasākuma norises laiku un jānodrošina tā norise vismaz turpmākā gada laikā. Savukārt, ja pasākums ir atcelts – patērētājam ir tiesības saņemt atpakaļ samaksāto naudu, medijus informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).
Jaunākie
Interesanti