Kultūra / Kultūrtelpa
Slēgs līgumu par Jaunā Rīgas teātra konservāciju un pagaidu jumta uzbūvi
Lai atvieglotu tālāko būvdarbu norisi un pasargātu objektu no laikapstākļu ietekmes, Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas konservācijas darbu veikšanai un pagaidu jumta izbūvei tiek slēgts līgums ar AS “Būvuzņēmums Restaurators”, medijus informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.
Noslēdzas LMA studentu darbu tirgus «Jaunmarka»
Svētdien, 5. janvārī, noslēdzies ikgadējais Latvijas mākslas akadēmijas studentu radīto mākslas darbu tirgus, kas šogad ieguvis arī jaunu nosaukumu “Jaunmarka”. Gandrīz mēnesi  apmeklētāji varēja iegādāties studentu mācību laikā paveikto.
Izrāda Tukuma Mākslas muzeja jaunieguvumus
Pēdējo piecu gadu laikā Tukuma Mākslas muzejs kļuvis par 37 mākslas darbiem bagātāks. Jaunieguvumi apkopoti izstādē ''Katram savs stāsts'', kur tos papildina vienpadsmit literātu impresijas.
Kritika kā māksla. Jau piekto gadu pasniegs Normunda Naumaņa Gada balvu
6. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī sarīkojumā "NN NAKTS" jau piekto gadu tiks pasniegta Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā un Jaunā kritiķa (-es) veicināšanas balva. Tiks cildināti visi Gada balvai izvirzītie kritiķi – Arnis Koroševskis, Rasa Jansone, Silvija Radzobe, Zane Radzobe un Santa Remere, paziņoti Gada balvas mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvas laureātu vārdi.
Jaunā Rīgas teātra vēsturiskā ēka ilgstoši atstāta bez jumta
Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskā ēka Lāčplēša ielā 25 ir atstāta bez jumta, taču kuru katru brīdi var sākties snigšana. Satraukta par notiekošo ir Jaunā Rīgas teātra trupa. Tikmēr ēkas īpašnieki pagaidu jumtu ēkai sola uzlikt tikai mēneša vidū.
Rīkotāji pauž bažas par latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“ nākotni
Decembra vidū Latgales vēstniecība “Gors” izsludināja pretendentu pieteikšanu ikgadējai Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”, kas ir vienīgā neatkarīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē, kā arī parāda tās tendences. Kā medijiem ziņo vēstniecības “Gors” pārstāvji – gada beigās saņemta ziņa, ka balva nav saņēmusi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu valstiski nozīmīgiem pasākumiem 2020. gadā, kas liekot pārdomāt balvas turpmāko pastāvēšanu.
Kultūras budžets pēc simtgades svinībām: vai sākušās paģiras?
Gatavošanās Latvijas simtgadei deva pamatīgu uzrāvienu Latvijas kultūras dzīvei – papildu miljoni Latvijas filmām un literatūras eksportam, pirmoreiz nauda Nacionālajai enciklopēdijai un “Latvijas skolas somas” projektam, jauns Baltijas kultūras fonds, plaša publiskās diplomātijas programma. Pagājis gads kopš simtgades svinībām, un svētkiem piešķirtā nauda iet uz beigām. Katra no programmām pa savam cīnās par nākotnes garantijām.
Strēlnieku laukuma labiekārtošanai atrod 740 tūkstošus Eiropas naudas
Šā gada nogalē beidzot plānots atklāt rekonstruēto Okupācijas muzeju, kas dažādu strīdu un būvniecības aizķeršanos dēļ jau astoto gadu mīt pagaidu telpās. Līdzās muzejam top arī piemiņas memoriāls, taču nolaistais Latviešu strēlnieku laukums tam apkārt pārmaiņas tik drīz neredzēs. Rīgas pašvaldība tai piederošo laukuma daļu nav sakārtojusi, un tagad cerības tiek liktas uz Eiropas struktūrfondu naudu. Tas gan nozīmē, ka vēl vismaz gadu atjaunoto Okupācijas muzeju ieskaus izdrupis un sašķiebies laukuma segums.
Skaitļi un fakti: Eiropieši arvien vairāk brīvajā laikā izmanto internetu
Līdz ar dažādu digitālo risinājumu attīstību un interneta arvien lielāku pieejamību pasaulē, būtiski mainās arī Eiropas iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas veidi. Internets un dators ir kļuvis ne tika par neatņemamu darba un mācību procesa sastāvdaļu, bet arī par laika kavēkli. Tostarp Latvijā 44% iedzīvotāju aptaujā ir norādījuši, ka savu brīvo laiku pavada, lietojot datoru un internetu.
Mākslas zinātniece Laura Lūse: Rundāles pils pavērusi pavisam citu pasauli
Tāpat kā Rīga, arī Rundāles pils nebūs gatava – tā ir lieta, par ko šogad daudzkārt pārliecinājusies Rundāles pils muzeja jaunā direktore Laura Lūse. Janvāra sākumā apritēs gads, kopš viņa muzeja vadībā nomainījusi ilggadējo direktoru Imantu Lancmani. Un, lai gan lielā pils iekštelpu restaurācija ir galā, tūlīt priekšā cits apjomīgs remonts – pils jumta nomaiņa, kas izmaksās vairāk nekā divus miljonus eiro.
Par 1,62 miljoniem eiro atjaunos izstāžu zāles «Arsenāls» fasādi un logus
Līdz ar jaunā gada sākumu VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzsāks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Vecrīgā fasādes un logu atjaunošanu, kā arī jumta dzegas remontdarbus, medijus informē VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits. Līgums par 1,62 miljoniem eiro (bez PVN) noslēgts ar pilnsabiedrību “Rere Meistari 1”.
Vidagā atklāta āra lasītava
Decembra nogalē netipiski sezonai Apes novada Vidagas bibliotēkas pagalmā atklāta āra lasītava. Lai arī tās izmantošana varētu šķist piemērotāka vasarai, vietējie saka – ačgārni nav nepareizi. Āra lasītavas idejas autore ir Vidagas bibliotēkas vadītāja, kura iedvesmojusies no Amerikā ieviestas kustības.
Prenclavu dzirnavas – vienas no lielākajām dzirnavām, kuras joprojām iespējams aplūkot
Pirms Pirmā pasaule kara Latvijā bijušas aptuveni 700 vējdzirnavas. Līdz mūsdienām labi saglabājušās ap divdesmit, astoņas no tām atrodas valsts aizsardzībā. Viens no šādiem industriālā mantojuma objektiem, kas labi saglabājies līdz mūsdienām, atrodas Nīcas novadā. Kaut arī ēka palikusi bez spārniem, Prenclavu dzirnavas ir vienas no lielākajām dzirnavām, kuras joprojām iespējams aplūkot klātienē. 
Opera mainās laikam līdzi un ir sava laika spogulis
Ar mērķi popularizēt operu un tās ietekmi uz sabiedrību šoruden pirmo reizi notika Pasaules operas diena. To rīkoja trīs profesionālas operas organizācijas, kas pārstāv Eiropu, Latīņameriku un Ameriku. Kā rāda tendences – arī opera mainās laikam līdzi un ir sava laika spogulis.
Jaunākie
Interesanti