Kultūra / Kultūrtelpa
Latvijā šonedēļ raibs kultūras piedāvājums
Pirmizrāžu vilnis Latvijas teātros, pirmatskaņojums Liepājā, Polijas tēlniecība Rīgā un jauns literatūras grāmatžurnāls. Dažādos kultūras notikumus, ko vērts nepalaist garām no 22. līdz 28. janvārim, apkopoja "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve Māra Rozenberga.
Tomes muzejā top Regīnai Ezerai un Jāzepam Osmanim veltīta ekspozīcija
Kādreizējā Tomes skolā top muzejs, kura atklāšana paredzēta Muzeju naktī 19.maijā. Līdzās Regīnas Ezeras un Jāzepa Osmaņa memoriālajām istabām muzejā būs arī Tomes novada un skolas vēsturei veltītas telpas, kuru papildināšanā muzeja veidotāji aicina piedalīties arī bijušos un esošos vietējos iedzīvotājus.
Simtgadi atklāj arī Igaunijā
Vienlaikus ar Latviju simtgadi svin arī vairākas mūsu kaimiņvalstis - Polija, Somija, Lietuva un ziemeļu brāļi Igaunijā.
«Kilograms kultūras»: Kategorija «Notikums»
Vēl tikai līdz pusnaktij ikvienam ir iespēja nobalsot par aizvadītā gada kultūras notikumiem un tādējādi piedalīties Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāla LSM.lv gada balsojumā “Kilograms kultūras”.
 
Dānija sveic Latviju simtgadē ar pasākumu virkni
Plašu pasākumu klāstu – dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadē sagādājusi Dānijas Karaliste. Visa gada garumā notiks mūzikas, sporta, zinātnes un izklaides pasākumi, un pirmais gaidāms 17.janvāra vakarā Svētā Jāņa baznīcā. Tas ir Kristiāna IV vokālā ansambļa sakrālās mūzikas koncerts “Priekam un brīvībai. Latvijas simtgade”.
Piekto reizi pasniegs Cimzes balvu
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 26.aprīlī jau piekto reizi pasniegs Jāņa Cimzes vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem. Tāpat ar Kultūras ministrijas (KM) balvu tiks novērtēti Latvijas bērnu un jauniešu sasniegumi starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs iepriekšējā kalendārajā gadā mākslas un dizaina, mūzikas un dejas nozarēs.
Melbārde «Tautas grāmatu plauktam» dāvinās grāmatu «Mācīšanās ir zelts»
Ar svinīgu un simbolisku grāmatu dāvinājumu Latvijas sabiedrībai 18. janvārī tiks atklāts Latvijas valsts simtgades gads. Personīgi vai valstiski nozīmīgas grāmatas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) "Tautas grāmatu plauktam" dāvinās valsts augstākās amatpersonas. Kultūras ministre Dace Melbārde („Nacionālā apvienība”) Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” atklāj, ka viņas dāvana „Tautas grāmatu plauktam” būs grāmata „Mācīšanās ir zelts”.
Gundas Vaivodes kultūras izlase šai nedēļai
Sals beidzot pieņēmies spēkā! Tas nozīmē, ka īstais brīdis ļauties kultūrai iekštelpās, sildoties, piemēram, pie multimediāla uzveduma Gaismas pilī vai klausoties simfoniskās mūzikas lielkoncertu. Īpašs ieteikums arī tiem, kuri nav lasījuši Kafkas "Procesu". Gunda Vaivode, kura ikdienā vada Latvijas Radio 3 Klasiku, ir arī "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve. Zemāk lasāmi viņas ieteikumi  15. - 21. janvāra nedēļai.
Veco koka ēku un logu Rēzeknē kļūst arvien mazāk; izstrādā ieteikumus to saglabāšanai
Lai saglabātu veco koka ēku autentiskumu un kultūrvēsturisko vērtību, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā tika īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīts projekts “Logs Latgales vecā koka mājā”. Pusgada garumā Restaurācijas izglītības programmas audzēkņi pedagogu vadībā ir apsekojuši un izpētījuši Rēzeknes pilsētas veco koka māju logus. Secinājums - koka ēku un logu skaits samazinās.
«Kilograms kultūras 2017»: Kategorija «Mantojums»
Turpinās Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un lsm.lv gada balvas "Kilograms kultūras” gada balsojums. Viena no astoņām šī gada balvas kategorijām pievērš uzmanību pagājušā gada vērtīgākajam ieguldījumam kultūras mantojuma jomā. Līdzīgi kā citās, arī šajā kategorijā ir četri nominanti.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti