Kultūra / Kultūrtelpa
«Kultūršoks»: Kā lēma par dīkstāves atbalsta mehānismiem?
Novembra beigās valdībā apstiprinātie dīkstāves atbalsta mehānismi paredzēja kritērijus, kuriem nespētu kvalificēties liela daļa kultūras pasākumu rīkotāju, kaut gan daļa no viņiem ierobežojumu dēļ nestrādā jau kopš marta. Nedēļu vēlāk kritēriji ir uzlaboti, taču uz pabalstiem joprojām nevarēs pretendēt daļa nozares uzņēmumu, kas, iespējams, krīzē cietuši visvairāk.
Rīgā uzstādīta piemiņas plāksne režisoram Jurim Podniekam
5. decembrī dokumentālā kino režisoram un operatoram Jurim Podniekam apritētu 70 gadi. Pie mājas Meistaru ielā 10, Rīgā, kurā sava mūža pēdējo gadu laikā režisors strādāja, šī notikuma priekšvakarā tika uzstādīta memoriālā plāksne, informēja atklāšanas pasākuma rīkotāji.
Nacionālā Mākslu vidusskola uzsāk mācību telpu pārbūvi
Profesionālās izglītības un kompetences centrs “Nacionālā Mākslu vidusskola” (NMV) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta atbalstu 2020. gadā uzsācis vērienīgus būvdarbus, lai nodrošinātu modernas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas saviem audzēkņiem, paziņojumā medijiem informēja Kultūras ministrija.
Jauni ierobežojumi arī kultūrā – kas jāzina apmeklētājiem?
Latvijā valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021. gada 11. janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā, informēja Kultūras ministrijā. Muzeji un bibliotēkas darbu varēs turpināt kā līdz šim, strikti ievērojot visas epidemioloģiskās prasības. Citas kultūrvietas, piemēram, kinoteātri – līdz nākamā gada 11. janvārim apmeklētājiem būs slēgti.
Ārkārtējās situācijas laikā atcelto pasākumu rīkotājiem kompensēs 80% biļešu vērtības
Valdība 1. decembrī lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) izstrādāto priekšlikumu – visiem publisko pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras, neatkarīgi no to juridiskā statusa kompensēt 80% biļešu vērtības par pasākumiem, kuru norise Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā atcelta un biļešu nauda atmaksāta skatītājiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Kompensācijas saņemšanai pasākumu rīkotājiem būs jāpiesakās Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).
Tiešsaistē notiks pirmie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi
8. decembrī Stendera biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) iedibinās jaunu tradīciju, aicinot interesentus piedalīties pirmajos Jāņa Stradiņa akadēmiskajos lasījumos, kas veltīti akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai, informēja LNB pārstāvji.
Atrod literātes Zentas Mauriņas ģimenes locekļu kapavietas
Pēc vairākus mēnešus ilgiem meklējumiem Grobiņas novada kapsētu pārvaldei izdevies atrast latviešu literātes un domātājas Zentas Mauriņas tēva, divu māsu un brāļa kapavietas, kas vairākus gadu desmitus tika uzskatītas par zudušām. Tagad veikta to piemiņas plākšņu atjaunošana. Grobiņas novada kapsētu pārvaldes vadība ir apņēmības pilna pēc pandēmijas beigām apzināt arī ārvalstīs apbedīto Mauriņas ģimenes locekļu kapavietas.
#Grosvaldi1920. Margarēta un Oļģerds mainās markām – abi ir aizrautīgi filatēlisti
Līna pēc skaistā atvaļinājuma ir pilnībā atgriezusies ikdienas dzīve, pienākumos un problēmās Stokholmā, tomēr atliek laiks uzrakstīt arī izsmeļošu vēstuli brālim, kurā pietiek vietas gan atmiņām par skaistajām dienām, gan bažām un ironijai par nākotni. Margarēta ir bezgala aizņemta darbā, tomēr neaizmirst atklāt domas un notikumus nedz savai dienasgrāmatai, nedz brālim (pie tam atklājas, ka abi ir aizrautīgi filatēlisti!). Kādu dienu, apmeklējot spāņu mākslas izstādi, Margarēta pat redzējusi Spānijas karalieni!
Drosme pandēmijas laikā atvērt jaunu kultūrvietu. Saruna ar Maiju Moiru Mazanovu
Lai arī ārkārtējās situācijas dēļ publiski pasākumi ir aizliegti, 7. oktobrī savus atvēršanas svētkus paspēja piedzīvot kultūrvieta “M/Darbnīca”. Divstāvu telpas Aristīda Briāna ielā 9 galvenokārt veltītas mūzikai – džezam, avangardam un elektronikai –, bet 1. stāvā atvēlēta arī vieta fotogrāfiju un gleznu izstādēm. Šobrīd “M/Darbnīca” savas durvis nav aizslēgusi, tur līdzņemšanai var iegādāties kafiju, citus dzērienus un uzkodas, kā arī “Jersika Records” un “Riga Room Records” ieskaņojumus. Viena no “M/Darbnīcas” īpašniecēm un izveidotājām ir Maija Moira Mazanova.
Novāktas Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēkā cietušās sastatnes
Francijas galvaspilsētā jaunā veidolā skatienam pavērusies Parīzes Dievmātes katedrāle – restaurācijas darbu veicēji paziņojuši, ka pēc gandrīz pusgadu ilgušiem darbiem beidzot novāktas pērn postošajā ugunsgrēkā smagi cietušās Parīzes Dievmātes katedrāles daļēji sakusušās sastatnes.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt