Kultūra / Kultūrtelpa
Sarunu festivāla «Lampa» VIDEO: Taisnības kultūršoks
Henrieta Verhoustinska sarunu festivālā "Lampa" uz skatuves “Prožektors” sestdien, plkst. 15.30 vada sarunu par pēdējā gada aktuālāko nesenās vēstures tēmu Latvijā - Valsts Drošības komitejas (VDK ) kartotēkas jeb tā saukto Čekas maisu publicēšanu.
Burovs rosina koncertzālei domātos 23 miljonus ES naudas ieguldīt Mežaparka estrādē
Kamēr valdībā turpinās šķietami bezgalīgas diskusijas par to, kur un par kādu naudu celt Rīgas koncertzāli, aizkulisēs jau sākušās sarunas par projektam iecerētās 23 miljonu Eiropas fondu naudas sadali citiem objektiem. Tā kā apguves termiņš beidzas jau pēc divarpus gadiem, bet lēmuma par koncertzāli aizvien nav, pašvaldība rosina to ieguldīt Mežaparka estrādē. Daļa no šīs naudas varētu tikt arī sliktā stāvoklī esošās Lielās ģildes remontam.
Mūziķi zibakcijā: Mums apnikusi gumijas stiepšana koncertzāles un atalgojuma jautājumā!
Par lielāko risku zemā atalgojuma un akustiskās koncertzāles trūkuma apstākļos mūziķi Latvijā uzskata varbūtību, ka daudzi talantīgi mūziķi savu profesiju pametīs vai arī dosies strādāt ārpus Latvijas, savukārt jaunie talanti, izgājuši pilnu apmācības ciklu par mūsu valsts nodokļu maksātāju naudu, savu karjeru jau no paša sākuma saistīs ar ārzemēm. Šādas pesimistiskas prognozes izskanēja 27. jūnijā rīkotajā zibakcijā. 
LNSO mākslinieciskais vadītājs: Koncertzāles neesamība ir kauns visai Latvijai
Solīt sola, bet necēla – šis, iespējams, ir trāpīgākais apzīmējums šķietami nebeidzamajai spriešanai par to, vai, kur un par kādu naudu Rīgā celt akustisko koncertzāli. Lai aicinātu valdību beidzot pieņemt lēmumu par koncertzāli un celt to kopā ar profesionālo mūziķu zemajām algām, nebijušu ielas koncertu ceturtdien vakarā Rīgā sniedza Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO). Taču - pretēji mūziķu cerībām - valdība lēmumu par koncertzāli piektdien, visticamāk, nepieņems. Atbildīgās amatpersonas pagaidām atbildes vietā izlīdzas ar standarta frāzēm.
Ar pērn piešķirto miljonu eiro pieticis 28 dievnamu glābšanai
Pērn Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) pirmo reizi īstenoja Sakrālā mantojuma finansēšanas programmu. Tās apjoms – 1 miljons eiro, ar ko pieticis, lai glābšanas darbi notiktu pusē pieteikto baznīcu jeb 28 dievnamos. Ceturtdien, 27. jūnijā, kultūras mantojuma eksperti un konfesiju pārstāvji izvērtēja pērn paveikto.
Festivālā «Via Baltica» godinās arī Gruzijas vienotības gadadienu
Augusta beigās, pieminot Baltijas valstu brīvībai nozīmīgo akciju “Baltijas ceļš”, Liepājā un Kuldīgā norisināsies festivāls “Via Baltica”, apvienojot labākos Baltijas valstu mūziķus. Šogad festivāla krāsas papildinās Gruzijas Nacionālās vienotības dienas 30 gadu atcere, kad līdzīgi kā Baltijas valstīs Gruzijas iedzīvotāji apvienojās kopīgai cīņai par brīvību, informē festivāla rīkotāji.
Melbārde: Ieguldījumi lielajās būvēs ir investīcija, nevis naudas šķērdēšana
Ieguldījumi tādās lielajās būvēs kā Nacionālā koncertzāle ir investīcija, nevis naudas šķērdēšana, uzskata pagaidām vēl amatā esošā kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība). Atbildot uz Latvijas Radio 3 "Klasika" uzdotajiem jautājumiem, viņa stāsta, ka Rīgai kā pie upes esošai pilsētai vajadzētu izmantot iespēju un koncertzāli būvēt pie Daugavas.
Grosvaldi#1919. Latviju sadala daļās, un Meierovics pateicīgs amerikāņiem par atbalstu Baltijai
Jūnija otrā puse iesākas ar Eces (Veras Bērziņas) atgriešanos. Viņa tika iepazīta caur vēstulēm no Londonas uz Parīzi Oļģerdam Grosvaldam, taču tagad viņa kādu laiku jau ir Parīzē un šoreiz raksta otrajam brālim - kāju ārstējošajam Džo... Oļģerds (atšķirībā no Eces) Parīzē nejūtas noguris, bet gan enerģijas pilns, strādā plecu pie pleca ar Meierovicu, tiekas ar rietumvalstu pārstāvjiem, dodas ar amerikāņiem uz “lenču". Tiek pārrunāti visdažādākie politiskie jautājumi, īpaši par situāciju Latvijā. Margarētas dienasgrāmatas lapas ir klasiski lakoniskas, taču emociju piesātinātas.
Gaismas pils būvniecības strīdā nepieņem būvnieku prasību noraidīt tiesnesi
Rīgas apgabaltiesa šonedēļ turpina skatīt Kultūras ministrijas (KM) strīdu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniekiem par būvniecības izmaksām. Tiesas sēdē otrdien, 25. jūnijā, būvnieku pārstāvis pieprasīja noraidīt vienu no tiesnešiem, taču šī prasība tika noraidīta. Ministrijas advokāti pārliecināti – būvnieki šobrīd mēģina novilcināt laiku.
Šovakar Nacionālais simfoniskais orķestris vāks ziedojumus koncertzālei
Ceturtdien, 28. jūnijā, Ministru kabinetā notiks valdību veidojošo politisko partiju tikšanās par nacionālās koncertzāles izveidošanu. Dienu pirms tam, 27. jūnijā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kļūs par ielu muzikantiem, vācot ziedojumus jaunās koncertzāles atbalstam, protestējot pret 15 gadus ilgu kavēšanos un mudinot pieņemt lēmumu par koncertzāles projekta sākšanos, informē LNSO.
Lietuva – soli tuvāk Nacionālajai koncertzālei
Kamēr mūsu valstī atkal esam atgriezušies pie diskusijām, būt vai nebūt nacionālajai koncertzālei vai varam to atļauties, un vēl aizvien nespējam vienoties par labāko atrašanās vietu, kaimiņi, lietuvieši, jau noteikuši provizorisko savas Nacionālās koncertzāles atklāšanas laiku un šobrīd rit pēdējās arhitektu ideju konkursa dienas.
No Valsts prezidenta līdz bērnudārzniecei jeb «Lampā» par drosmi piedalīsies 2000 runātāju
Sarunu festivāls "Lampa", kas 28. un 29. jūnijā notiks Cēsīs, šogad risināsies jau piekto gadu. Šoreiz tā virstēma ir drosme. Pērn "Lampu" apmeklēja jau 16000 cilvēku. Vai varam teikt, ka jūtamas kādas izmaiņas un ar sarunu kultūru Latvijā viss ir kārtībā? Un vai pieņēmums, ka latvietis diskusijās nekad neuzdod nevienu jautājumu, ir patiess? Par šiem un citiem jautājumiem intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta festivāla direktore Ieva Morica un programmu direktore Egita Prāma.
Jūrmalā atjaunota Mellužu estrāde
Jūrmalā atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde, informē Jūrmalas pilsētas dome.
Jaunākie
Interesanti