Kultūra / Kultūrtelpa
Jaunas iespējas studentiem – LMA, LKA un JVLMA kopīgi izstrādātas studiju programmas
Sadarbojoties trim mākslas augstskolām – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Latvijas Mākslas akadēmijai un Latvijas Kultūras akadēmijai – izveidotas jaunas mākslas studiju programmas. Tos skaitā ir pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un bakalaura programmas, kas paredzētas topošajiem pedagogiem, un doktorantūras programma, kas, kā izteicies Kultūras akadēmijas prorektors Elmārs Seņkovs, ļaus pierakstīt, analizēt, apkopot un pētīt.
Valdība atbalsta Rīgas koncertzāles vietu; arhitekti ceļ trauksmi par izvēli
Valdība sēdē otrdien, 16. jūnijā, atbalstījusi Kultūras ministrijas (KM) rosinājumu attīstīt Rīgas akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, Kronvalda parkā. Par to pēc valdības sēdes žurnālistus informēja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Tikmēr vairāki arhitekti ceļ trauksmi par koncertzāles būvniecībai izvēlēto vietu.
Pārcelto pasākumu rīkotājiem sešu mēnešu laikā pēc ierobežojumu atcelšanas jāpaziņo jaunie norises datumi
Līdz ar Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas atcelšanu, būtiski tiek samazināti ierobežojumi kultūras, izklaides un sporta pasākumiem, kas nozīmē, ka pakalpojumu sniedzējiem ne vēlāk kā 6 mēnešu laikā no attiecīgo ierobežojumu atcelšanas brīža jāpaziņo par jauno pasākuma norises laiku un jānodrošina tā norise vismaz turpmākā gada laikā. Savukārt, ja pasākums ir atcelts – patērētājam ir tiesības saņemt atpakaļ samaksāto naudu, medijus informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).
Ģeogrāfs Ivars Matisovs: Sekot kultūras norisēm ir dzīvesveids
Ģeogrāfs Ivars Matisovs uzskata, ka kultūra ir dzīvesveids. Latvijas Radio kampaņā “Kāpēc kultūra?” Matisovs ieskicē savas attiecības ar kultūru, uzsverot, ka “katrā ziņā, tāpat kā dienišķā maize, arī kultūra ir vajadzīga. Citādi dzīve kļūst grūtāk panesama.”
Kompartijas ēkas nojaukšana un Rīgas koncertzāles metu konkurss izmaksās ap 3 miljoniem eiro
Ja valdība atbalstīs ieceri Rīgas akustisko koncertzāli būvēt Elizabetes ielā 2 pie Kronvalda parka, nojaucot bijušo LPSR Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēku, kur tagad ir Pasaules tirdzniecības centrs, ēkas demontāžu varētu sākt nākamgad pavasarī un tās nojaukšana un topošās koncertzāles konkurss izmaksātu aptuveni 3 miljonus eiro, Latvijas Radio informēja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone
Radošās personas, piesakoties VKKF atbalstam, aicina negaidīt līdz pēdējai dienai
Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) 15. jūnijā izsludinājis jauno mērķprogrammu radošo personu atbalstam. No valdības piešķirtajiem 32 miljoniem eiro Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai kultūras nozarē šai programmai atvēlēti gandrīz 2 miljoni eiro. Interesentiem jāņem vērā, ka pieteikties vienreizējam finanšu pabalstam varēs no ceturtdienas, 18. jūnija, līdz 5. jūlijam. VKKF aicina negaidīt līdz pēdējai dienai – gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniegs mērķprogrammā pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirts pieteikumu iesniegšanas secībā.
Koalīcija vienojas Rīgas akustisko koncertzāli būvēt Pasaules tirdzniecības centra vietā
Koalīciju veidojošās partijas pirmdien, 15. jūnijā, sadarbības sanāksmē konceptuāli vienojušās Rīgā attīstīt akustiskās koncertzāles būvniecības projektu valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) piederošā teritorijā Elizabetes ielā 2 pie Kronvalda parka, nojaucot bijušo LPSR Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēku, kur tagad ir Pasaules tirdzniecības centrs.
Ar kampaņu «Kāpēc kultūra?» Latvijas Radio aicina aizdomāties, ka cilvēks nevar paēst tikai no pilna ledusskapja
No 15. līdz 19. jūnijam Latvijas Radio norisināsies akcija “Kāpēc kultūra?”, kuras mērķis ir parādīt kultūras daudzveidību, sniegt impulsu izpratnei par tās ietekmi un nozīmi sabiedrībā un paust atbalstu nozarei. Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras Rondo” radošās komandas rosinātās akcijas laikā ēterā skanēs 15 audioklipi, kuros kultūras patērētāji dalās savās pārdomās, kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi un attīstījusies Covid-19 krīzes laikā.
Lauma Spridzāne: Pandēmijas laiks man ļāvis apzināties kultūru kā kaut ko daudz plašāku
Gandrīz ikviens no mums šajā pandēmijas laikā ir noklausījies kādu dziesmu, paņēmis rokās grāmatu vai vadījis vakaru ar filmu. Varbūt neesam par to aizdomājušies, bet kultūra mums ir bijusi līdzās arī laikā, kad kultūras iestāžu durvis bija slēgtas. Laikā, kad varas gaiteņos lemj par kultūras nozarei piešķirto 32 miljonu eiro sadali, Latvijas Radio kultūras žurnālisti aicina sadzirdēt un ieklausīties, kā kultūra mūs ikvienu iespaido un kāda ir tās nozīme. Kā pirmais – Laumas Spridzānes stāsts.
Baumaņu Kārļa mazmazdēls iepazinis vecvectēvu no vecmāmiņas stāstiem
Rolfu Vitalu Kuldīgā vairāk pazīst kā pacietīgu Baznīcas ielas maketa veidotāju un paša pārzīmētu ģerboņu kolekcionāru. Viņš ir arī Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa mazmazdēls. Lai arī savu vecvectēvu Rolfs nekad nav sastapis, viņš par to daudz uzzinājis no savas vecmammas Baumaņu Kārļa meitas.
Jauns pasākumu cikls Tallinas ielas kvartālā – «Laikmetīgās trešdienas»
Sākot ar 1. jūliju, trešdienu vakaros daļa no Tallinas ielas kvartāla pārtaps par mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvietu. “Laikmetīgo trešdienu” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties un noklausīties divas aktivitātes un garajā starpbrīdī starp tām ieturēt arī īpaši “Laikmetīgajām trešdienām” veidotu uzkodu izlasi, kā arī apskatīt laikmetīgo mākslas izstādi, medijus informē organizatori.
Filmu «Sibīrijas bērni» režisore Dzintra Geka: Šie dzīvesstāsti ir vajadzīgi, lai, zinot pagātni, veidotu nākotni
Jaunā režisores Dzintras Gekas filma "Sibīrijas bērni. Mēs atceramies" veidota no 20 gadu laikā tapušiem materiāliem par cilvēkiem, kuri kā bērni tika aizvesti uz Sibīriju. Tās televīzijas pirmizrāde gaidāma svētdien, 14. jūnijā, LTV1 un REPLAY.lv. Tajā pašā dienā Okupācijas muzejā tiks atvērta arī Dzintras Gekas grāmata “Šalom, Sibīrija!” par 1941. un 1949. gadā deportētajiem ebreju bērniem.
Jaunākie
Interesanti