Kultūra / Kultūrtelpa
Operetes festivālā bērni rada operetes fragmentu
Ar teātra laboratoriju ''Radām opereti'' svētdien, 14. jūlijā, Ikšķilē noslēdzies trešais starptautiskais Operetes festivāls. Vairāk nekā 30 bērnu un jauniešu sešās radošajās darbnīcās kopā ar māksliniekiem iepazina šī mākslas žanra noslēpumus un radīja savu muzikālās izrādes fragmentu.
Komponista Vensāna d’Endī 1923.gadā Rīgā saņemtais apsveikuma raksts atgriezīsies Latvijā
Latvijas Radio koris nedēļas nogalē dodas uz Francijas Radio festivālu Monpeljē, kur atskaņos franču komponista Vensāna d’Endī operu “Fervāls”. Šo notikumu mums interesantu padara arī fakts, ka Vensāns d’Endī 1923. gadā apmeklēja Rīgu un uzstājās ar koncertiem Latvijas Nacionālajā operā, par ko tika apbalvots ar apsveikuma rakstu. Franču komponista ģimene šo grezno apsveikuma rakstu, ko parakstījuši savulaik Latvijā cienījami kultūras darbinieki, tagad nolēmuši atdāvināt Latvijai.
#Grosvaldi1919. Igaunija šaubās par aliansi ar Ulmani, Margarētas sirdslietas kā uz delnas
1919.gada jūlijā Igaunijas valdība šaubās par to, vai līdzšinējā alianse ar Ulmaņa valdību varēšot tikt uzturēta spēkā, jo Latvijas kabineta sastāvā atrodas Baltijas vācieši. Šo ziņojumu Latvijas delegācija Parīzes Miera konferencē pieņem ievērībai. Ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics apliecina, ka Jāzepa Grosvalda amata vieta Parīzes delegācijā apstiprināta. Jāzeps Grosvalds sūta lūgumu britu kara birojam atbrīvot viņu no dienesta armijā. Margarētas dienasgrāmatā sirdslietas kā uz delnas, sarežģītas attiecības, apetītes trūkums…
Grāmatas «Indiešu dievi un dieves» autore: Man patīk Šiva, viņš ir tāds brašulis – radītājs, iznīcinātājs
Latvijas Universitātes emeritētā profesore Sigma Ankrava kopš 2012. gada vairāk laika pavadījusi Indijā nekā Latvijā, un rezultātā sarakstījusi enciklopēdiju "Indiešu dievi un dieves", ko nupat laidis klajā apgāds "Dienas Grāmata". Grāmata ir lieliskā valodā, cilvēcīga un sirsnīga – tā būs saistoša ne tikai Indijas kultūras profesionāļiem, bet skaidra un saprotama ikvienam, kurš Indijas lietās nav lietpratējs un uz Dienvidāziju labprāt dodas tūrisma vizītēs.
Liepājas muzejā atklāj 17.-19. gadsimta interjera priekšmetu izstādi
"Ceļā uz 17.- 19. gadsimta interjera muzeju Liepājā Kungu ielā 24" – ar šādu nosaukumu Liepājas muzejā atklāta krājuma priekšmetu izstāde, kas veidos daļu no jaunā muzeja interjera. Topošajā muzeja ēkā, kur senāk atradusies Hoijeres kundzes viesnīca, šobrīd notiek apjomīgi restaurācijas un būvniecības darbi. 
Bavārijas Radio orķestra menedžeris: Ja taupīsim uz kultūru, pazaudēsim sabiedrību
19. jūlijā sāksies jaunais un vērienīgais mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala", kura atklāšanas gods uzticēts Marisa Jansona vadītajam Bavārijas Radio simfoniskajam orķestrim (BRSO). Latvijas Radio 3 - "Klasika" direktorei Gundai Vaivodei jūnija nogalē bija iespēja viesoties Minhenē, dzirdēt šī orķestra koncertu filharmonijā, piedalīties tā dzimšanas dienas pasākumos un izvaicāt orķestra menedžeri Nikolausu Pontu.
Kas jāņem vērā, lai Eda Šīrana koncerta apmeklējums būtu izdevies
Šodien, 12. jūlijā,  Rīgā, Lucavsalā, notiks popzvaigznes Eda Šīrana lielais koncerts, kuru apmeklēs aptuveni 55 000 cilvēku.  Koncerta organizatori aicina uz koncertu doties laicīgi, jo nokļūšana norises vietā un personificēto ieejas biļešu pārbaude var aizņemt papildu laiku. Lai koncerta apmeklējums izdodas, kā iecerēts, laicīgi ar bērniem, tuviniekiem un draugiem pārrunājami ar drošību saistīti jautājumi.
Mākslu augstskolu studenti aicina uz trimdas dzejas performanci Cēsīs
Cēsu Mākslas festivāla programmas ietvaros Latvijas mākslu augstskolu jaunieši piedāvā iespēju viesoties vilcienā, kas ir iesprūdis starp robežām. Trimdas dzejas lasījumu performance “Laika vilciens” būs skatāma 12. jūlijā plkst.19.00 koncertzāles “Cēsis” kinozālē.
Tallinas ielas kvartālā notiks pirmā «Laikmetīgās mākslas ceturtdiena»
Lai iezīmētu savus radošā kvartāla vaibstus, sākot no 11. jūlija, trīs ceturtdienas pēc kārtas Tallinas ielas kvartālā notiks “Laikmetīgās mākslas ceturtdienas”. Visas ceturtdienas tiks veidotas atbilstoši vienotam konceptam - notiks koncerti, lekcijas, performances, mākslinieciski eksperimenti un pasākumi bērniem.
Grosvaldi#1919. Oļģerdam piešķir īpaši atbildīgu amatu, Margarēta jūtas iemīlējusies
Jūlija pirmā nedēļa ir trauksmaina, Oļģerdam tiek piešķirts īpaši atbildīga amats Latvijas legācijā Parīzē, Džo un Margarēta savās vēstulēs apsveic brāli. Margarēta raizējas par Džo kāju un uzmundrina Oļģerdu, kam arvien daudz darba, atzīstoties, ka Londonā jau neiet labāk. Tomēr Margarēta ir maķenīt aizvainota uz Oļģerdu, kurš pārmet, ka nav atsūtījusi papirosus un izvirza savas versijas par Margarētai piedāvāto darbu pagaidu valdībā Liepājā. Nav noslēpjams, ka Margarēta jūtas iemīlējusies, priecājas, ka nav nosūtīta uz Liepāju, iekārtojas jaunajā istabiņā sūtniecībā un slimnīcā apciemo Džo, kad vien iespējams. Džo savukārt ir apmierināts, ka elektriskā masāža palīdz kājai. 
Kamermūzikas festivāls «Sansusī» paplašina žanrisko piedāvājumu
Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” notiks augusta otrajā nedēļas nogalē, 9. - 11. augustā, Susējā. Tajā līdzās akadēmiskajai un pasaules mūzikai varēs apmeklēt arī teātra un dejas izrādes. Festivāla īpašo noskaņu rada laikmetīgās mākslas parādību un dabas ciešā mijiedarbe, norāda festivāla rīkotāji.
Nacionālais simfoniskais orķestris ceļ trauksmi par Lielās ģildes katastrofālo stāvokli
Trauksmi par Lielās ģildes stāvokli ceļ Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), kas vienā no senākajām Rīgas koncertzālēm mitinās kopš pagājušā gadsimta 90. gadu vidus. Orķestra darbinieki saka, nav jānotiek traģēdijai, lai atrastu naudu kapitālajam remontam. Šobrīd kā vienīgo izeju orķestranti redz novirzīt Lielajai ģildei piecus miljonus no koncertzālei paredzētā Eiropas struktūrfondu finansējuma.
Nedēļas nogalē pirmo reizi notiks Vēsturisko dārzu dienas
„Ja piļu un muižu atjaunošanas gaitu desmit ballu sistēmā varētu vērtēt ar trijnieku vai četrinieku, tad vēsturisko pils dārzu atjaunošanu ar atzīmi mīnus desmit,” – tik skarbi situāciju Latvijā raksturo viena no jomas speciālistēm, Jaunauces pils pārvaldniece Inese Balcere. Viņa ir gandarīta, ka pēc dedzīga šīs jomas entuziasta Jura Zviedrāna iniciatīvas šīs nedēļas nogalē Latvijā pirmo reizi notiks Vēsturisko dārzu dienas. Tajās savas durvis vērs 25 Latvijas muižas un pilis, lai iepazīstinātu ar saviem dārziem apmeklētājus un dalītos pieredzē ar kolēģiem.
Iepazīsti Latvijas kultūrvietas: Kultūras centrs «Siguldas devons»
Sabiedrisko mediju gada balvai “Kilograms kultūras” pieteikts pērnā gada rudenī atklātais kultūras centrs “Siguldas devons”. Pārbūvētā pagājušā gadsimta 60. gadu ēka kļuvusi ne tikai plašāka un modernāka, bet arī daudzfunkcionālāka un ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkota. Kultūras centra plašajās telpās vēl tikai rodas jaunas tradīcijas, kas turpmāk papildinās Siguldas kultūras pasākumu kalendāru
Jaunākie
Interesanti