Kultūra / Kultūrtelpa
Kaimiņiem par kaimiņiem – Nacionālajā vēstures muzejā izstāde «Kurzemes un Zemgales hercogiste un Li...
Kaimiņiem par kaimiņiem – Nacionālajā vēstures muzejā izstāde «Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas Dižkunigaitija»
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skatāma izstāde "Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas Dižkunigaitija". Tās mērķis ir iepazīstināt muzeja apmeklētājus ar vēstures savstarpējiem saskarsmes punktiem un atstātajām pēdām abu valstu kultūrvēsturiskajā vidē. Tās sagatavošanā ar materiāliem piedalījušās 28 atmiņas institūcijas un privātpersonas no sešām valstīm.
Muzeji spiesti celt biļešu cenas
Muzeji spiesti celt biļešu cenas
Liela daļa valsts muzeju mēģina izdzīvot, nevis attīstīties, tāpēc spiesti celt biļešu cenas. Viens no zināmākajiem muzejiem – Rundāles pils – cenu nesen pacēlis par aptuveni diviem eiro. Līdzīgi arī Turaidas muzejā. Muzejos norāda – pandēmijas laikā tie ir pamatīgi cietuši, jo galvenais ieņēmumu avots – ārzemju tūristi – tik lielā apjomā tos vairs neapmeklē. Kultūras ministrija atzīst, ka ieejas biļetes cenas ir jāceļ, un šobrīd tiek strādāts pie cenu politikas.
Festivālā «Laba daba» jūlijā uzstāsies Islandes grupa «GusGus»
Festivālā «Laba daba» jūlijā uzstāsies Islandes grupa «GusGus»
Šogad starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" norisināsies jau četrpadsmito reizi, šoreiz neierastā laikā no 12. līdz 14. jūlijam. Uz festivāla piecām skatuvēm uzstāsies gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķi, teātra, dejas un performanču mākslinieki. Atklāti arī pirmie festivāla viesi – vieni no pieprasītākajiem elektroniskās mūzikas izpildītājiem – grupa "GusGus", pavēstīja festivāla rīkotāji.
Vai zini, kas ir bandinieki?
Vai zini, kas ir bandinieki?
Vai zini, kas ir bandinieki? Ne tie, kas šahā. Kaut gan – arī ar viņu nosaukumu nav bijis tik vienkārši. Pirmais šīs šaha figūras nosaukums latviešu valodā 1885. gadā bija "bauris" (no vācu valodas – Bauer, t.i., zemnieks.). Šā vārda nievīgās nokrāsas dēļ nākamie autori izvēlējās citus apzīmējumus: kalps, zemnieks, zaldāts, kājnieks. Lai saglabātu simbolu atbilstību latviešu un vācu valodā, t.i., lai abi vārdi sāktos ar vienu un to pašu burtu, ieviesa nosaukumu "bandinieks". Šo paveica latviešu leksikogrāfs, grāmatizdevējs, skolotājs Jēkabs Dravnieks. Ko tad nozīmē šis jocīgais vārds – bandinieks? 
Maskošanās un trakulīgās Meteņu tradīcijas ieskandinās Rīgu
Maskošanās un trakulīgās Meteņu tradīcijas ieskandinās Rīgu
Līdz ar februāra sākumu ir klāt arī trakulīgie Meteņi, kas līdzi nes jautrošanos, maskošanos un ieskandina pavasara tuvošanos. Svinēt gadskārtu maiņu aicina arī Rīgas pašvaldība, piedaloties Meteņdienas svinībās un iejūtoties dažnedažādu maskotu tēlu lomās.
Kaislīgiem sēņotājiem, topošiem uzņēmējiem, naktsputniem un citiem. «Radio Naba» 11 jauni raidījumi
Kaislīgiem sēņotājiem, topošiem uzņēmējiem, naktsputniem un citiem. «Radio Naba» 11 jauni raidījumi
Sākoties jaunajam studiju mācību semestrim, Latvijas radio 6 – Latvijas Universitātes (LU) "Radio Naba" programmu papildina ar 11 jauniem dažādas tematikas autorraidījumiem – mūzika, kultūra, zinātne, studentija, sadzīve, sports, vide – izglītojoši un izklaidējoši. Līdz ar to "Radio Naba" raidījumu skaits būs atkal sasniedzis 60 regulāro raidījumu slieksni.
Noskaidroti 30 latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks 2023» nominanti
Noskaidroti 30 latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks 2023» nominanti
Gaidot latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2023" pasniegšanu, noskaidroti 30 balvas nominanti. Ceremonijā tiks paziņoti 10 balvas "Boņuks 2023" saņēmēji un godināts arī balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā" saņēmējs. Šogad balvas pasniegšanas ceremonija notiks gan ar skatītāju klātbūtni 2. martā pulksten 18.00 Latgales vēstniecībā "Gors" un LSM.lv tiešraidē, gan arī būs vērojama translācijā 21.10.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd