Kultūra / Kultūrtelpa
Kuldīga pieteikumu UNESCO Pasaules mantojumam plāno sniegt septembrī
Pēc vairāk nekā 20 gadu ilga darba Kuldīga ir sagatavojusies pieteikumam UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Tagad ir pieejams arī Kurzemes un Zemgales hercogistes liecību kartējums, ko pēc Kuldīgas novada domes pasūtījuma paveikusi SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”. Pieteikums jau sagatavotā veidā būs pieejams un tehniskai pārbaudei UNESCO birojam tiks iesniegts šī gada septembrī.  
Dailes teātrī priecājas par distancēšanās ierobežojumu mīkstināšanu
Kultūras un pasākumu nozari Covid-19 dēļ ieviestie pulcēšanās ierobežojumi vēl joprojām skar īpaši smagi. Tiesa, šīs nedēļas beigās groži tiks palaisti vaļīgāk. Telpās, kas mazākas par 1000 kvadrātmetriem, varēs pulcēties ne vairs 100, bet 250 cilvēku, savukārt ārā – pat veseli 3000 līdzšinējo tūkstoš personu vietā, tiesa, vēl joprojām saglabājot divu metru distanci. Šis noteikums gan mīkstināts attiecībā uz dažādām kultūrtelpām, piemēram, kino, teātriem un koncertzālēm.
Bijušajā bankas ēkā plāno ierīkot Liepājas teātra Mazo zāli
Lai gan Liepājas teātris joprojām ir vienīgais profesionālais teātris Latvijā, kas no valsts  nav saņēmis kompensāciju par ārkārtas situācijas laiku un līdz ar to – nav pārliecības par teātra turpmāko pastāvēšanu, šonedēļ tā kolektīvs sapulcējās, lai apskatītu bijušo Latvijas Bankas filiāles ēku, ko paredzēts nodot teātra rīcībā. Pašvaldība tur vēlas izveidot teātra Mazo zāli.
Ulbrokā uzbūvēts moderns kultūras centrs
Četros gados Stopiņu novada Ulbrokā uzbūvēts mūsdienīgs  multifunkcionāls kultūras centrs. Tajā atradīsies  vairākas pašvaldības iestādes, bet lielākais prieks esot par  koncertzāli, kas ļaus augstas klases māksliniekiem uzstāties bez apskaņošanas. Šādi koncerti arī ļaušot atpelnīt vismaz daļu no 12 miljoniem eiro, kas izlietoti  centra būvniecībai un iekārtošanai.
Žurnāls «Punctum» uzsāks video stāstu sēriju «Sarežģītās vēstures»
Interneta žurnāls “Punctum” video stāstu ciklā “Sarežģītās vēstures” pievērsīsies Latvijas vēsturē nepelnīti aizmirstām un marginalizētām personībām, par kurām izvēlējušās stāstīt pētnieces Sanita Reinsone, Kristīne Zaļuma, Lolita Tomsone, Šelda Puķīte, Zita Kārkla un Santa Remere, informēja portāla pārstāvji.
Liepājas teātrim līdz augustam ministrijā jāiesniedz aprēķini par finanšu situāciju
Liepājas teātrim līdz augusta sākumam jāsagatavo papildu informācija par savu finanšu situāciju. Tad Kultūras ministrija (KM) lems, vai un cik lielu atbalstu pašvaldības kultūras iestāde varētu iegūt no valsts. Tāds pagaidu kompromiss tika rasts piektdien, kad Liepājas teātra un domes amatpersonas tikās ar Kultūras un Finanšu ministrijas vadību.
Profesionālo teātru vadītāji: Liepājas teātra krīze jārisina valstiskā mērogā
Otrdien Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins sabiedrisko mediju portālam LSM.lv norādīja, ka viņa vadītais teātris ir vienīgais Latvijā, kas nav saņēmis kompensācijas par krīzes radīto dīkstāvi un zaudējumiem. Atbalstu kolēģim izteikuši visu profesionālo Latvijas teātru vadītāji, savukārt Liepājas pašvaldība risinājumu sola meklēt augustā.
Kultūras NVO ceļ trauksmi par naudas sadali Covid-19 krīzes seku mazināšanai
Kā vienu no nozīmīgajām plānoto atbalsta pasākumu kopām Covid-19 radītās krīzes novēršanai Kultūras ministrija izceļ 2,4 miljonu eiro mērķprogrammu ''Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”. Taču pret šīs mērķprogrammas pašreizējo nolikumu iebilst Latvijas Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija, uzsverot - ja naudas piešķiršanas noteikumi netiks mainīti, vairāki nevalstiskie teātri paliks bez finansiāla atbalsta krīzes seku likvidēšanai.
Puntulis par koncertzāles būvniecību: Skaidrs, ka mēs iesim uz priekšu
Neskatoties uz to, ka gan arhitekti, gan lielākā daļa rīdzinieku neatbalsta lēmumu nojaukt bijušo Latvijas kompartijas Centrālās komitejas ēku Elizabetes ielā, lai tās vietā būvētu akustisko koncertzāli, kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka uz koncertzāles ideju raugās pozitīvi, pieļaujot iespēju, ka ēku varētu arī nenojaukt.
Rotko centra vadītājs: Covid-19 krīze rit vieglāk nekā koncertzālēm, atlaist nevienu neplānoju
Pārdalot Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) budžeta līdzekļus, par 400 000 eiro rasta iespēja palielināt finansējumu reģionālo koncertzāļu un Marka Rotko centra atbalstam. Marka Rotko mākslas centram Daugavpilī tikuši 50 tūkstoši eiro, un šī summa aptuveni sedz zaudējumus, kurus centrs cietis Covid-19 izplatības ierobežojošo pasākumu dēļ, Rus.lsm.lv pastāstīja mākslas centra direktors Māris Čačka.
Jaunākie
Interesanti