Kultūra / Kultūrtelpa
Liepājas teātrim līdz augustam ministrijā jāiesniedz aprēķini par finanšu situāciju
Liepājas teātrim līdz augusta sākumam jāsagatavo papildu informācija par savu finanšu situāciju. Tad Kultūras ministrija (KM) lems, vai un cik lielu atbalstu pašvaldības kultūras iestāde varētu iegūt no valsts. Tāds pagaidu kompromiss tika rasts piektdien, kad Liepājas teātra un domes amatpersonas tikās ar Kultūras un Finanšu ministrijas vadību.
Profesionālo teātru vadītāji: Liepājas teātra krīze jārisina valstiskā mērogā
Otrdien Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins sabiedrisko mediju portālam LSM.lv norādīja, ka viņa vadītais teātris ir vienīgais Latvijā, kas nav saņēmis kompensācijas par krīzes radīto dīkstāvi un zaudējumiem. Atbalstu kolēģim izteikuši visu profesionālo Latvijas teātru vadītāji, savukārt Liepājas pašvaldība risinājumu sola meklēt augustā.
Kultūras NVO ceļ trauksmi par naudas sadali Covid-19 krīzes seku mazināšanai
Kā vienu no nozīmīgajām plānoto atbalsta pasākumu kopām Covid-19 radītās krīzes novēršanai Kultūras ministrija izceļ 2,4 miljonu eiro mērķprogrammu ''Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”. Taču pret šīs mērķprogrammas pašreizējo nolikumu iebilst Latvijas Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija, uzsverot - ja naudas piešķiršanas noteikumi netiks mainīti, vairāki nevalstiskie teātri paliks bez finansiāla atbalsta krīzes seku likvidēšanai.
Puntulis par koncertzāles būvniecību: Skaidrs, ka mēs iesim uz priekšu
Neskatoties uz to, ka gan arhitekti, gan lielākā daļa rīdzinieku neatbalsta lēmumu nojaukt bijušo Latvijas kompartijas Centrālās komitejas ēku Elizabetes ielā, lai tās vietā būvētu akustisko koncertzāli, kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka uz koncertzāles ideju raugās pozitīvi, pieļaujot iespēju, ka ēku varētu arī nenojaukt.
Rotko centra vadītājs: Covid-19 krīze rit vieglāk nekā koncertzālēm, atlaist nevienu neplānoju
Pārdalot Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) budžeta līdzekļus, par 400 000 eiro rasta iespēja palielināt finansējumu reģionālo koncertzāļu un Marka Rotko centra atbalstam. Marka Rotko mākslas centram Daugavpilī tikuši 50 tūkstoši eiro, un šī summa aptuveni sedz zaudējumus, kurus centrs cietis Covid-19 izplatības ierobežojošo pasākumu dēļ, Rus.lsm.lv pastāstīja mākslas centra direktors Māris Čačka.
Paziņoti pērnā gada izcilākie muzeju projekti
Neskatoties uz drošības ierobežojumiem publisku pasākumu organizēšanā saistībā ar Covid-19 pandēmiju, Latvijas Muzeju biedrība (LMB) arī šogad apbalvoja labākos muzeju projektus 2019. gadā, pasniedzot LMB Gada balvu 5 nominācijās, kā arī LMB balvu "Pamanīts!", informēja LMB.
Jaunākie
Interesanti