Kultūra / Kultūrtelpa
Daugavpils baltkrievi Latvijas simtgadē atver savu «dārgumu» lādi
"Куфар беларускіх скарбаў" jeb "Baltkrievu dārgumu lāde" - tā saucas Daugavpils Baltkrievu kultūras centra projekts, kas veltīts Latvijas simtgadei. Visu gadu ar dažāda veida pasākumiem skatītāji tiks iepazīstināti ar baltkrievu materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu. Savā "Baltkrievu dārgumu lādē" tiks ievietoti autentiski darinājumi: izšūtie dvieļi – rušņiki, austi galdauti un segas, pītas jostas, izšūti tautas tērpi un citi rokdarbi, kas ir baltkrievu materiālais kultūras mantojums. Katra tikšanās reize tiks veltīta vienam vecmāmiņas lādes priekšmetam.
«Boņuka» balvas latgaliešu kultūrā pretendentu skaits - ik gadu rekordliels
Katru gadu “Boņuka” balvas latgaliešu kultūrā pretendentu skaits ir rekordliels, un arī šis gads nav izņēmums. Kopumā balvai pieteikti 180 pretendenti, intervijā Latvijas Radio pastāstīja pasākuma organizatore Edīte Husare. Svētdien, 25.februārī, balvas „Boņuks” pasniegs jau desmito reizi, un tiešraidē apbalvošana būs skatāma arī portālā LSM.
Igaunijas valsts vēsture vienā izstādē
Sestdien, 24.februārī, Igaunija svinēs savu 100. dzimšanas dienu un turpinās nozīmīgās jubilejas svinības, un viens no svinību pasākumiem ir  simtgades vizuālās mākslas programma un Igaunijas vēstures muzejā izvietotā ekspozīcija, kas izved cauri  Igaunijas valsts likteņa līkločiem.   
Kurzemē novadi sadarbosies apjomīgā kultūras pieminekļu glābšanas projektā
Lai piesaistītu līdzekļus valsts nozīmes kultūras pieminekļu glābšanai un saglabātu vēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm, Kuldīgas, Talsu un Alsungas novada pašvaldības, kā arī biedrība “Pedvāle” nolēmušas sadarboties apjomīga projektā, vienošanās par kuru nesen parakstīta Latvijas Mākslas akadēmijas telpās.     
«ABLV Bank» nedienas var apdraudēt Laikmetīgās mākslas muzeja projektu
Ja „ABLV Bank” nedienu dēļ „nogrims” ar lielu vērienu sāktais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekts, tā būs ļoti skumja ziņa Latvijas mākslai, atzīst nozares pārstāvji. Laikmetīgās mākslas muzeju pilnībā par privātu naudu – 30 miljoniem eiro – pirms trim gadiem apņēmās celt „ABLV Bank” labdarības fonds un Teterevu fonds. Pašlaik neviens no mecenātiem vēl nav gatavs skaidri pateikt, kas ar muzeja projektu notiks tālāk.
«Kultūršoks»: Kāpēc Brīvdabas muzejs nevar veikt akreditāciju?
Viens no vecākajiem un lielākajiem Latvijas muzejiem – Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs – jau kopš 2016.gada nav ieguvis kārtējo akreditāciju. Akreditācijas komisijas konstatētie trūkumi ir būtiski, un arī tagad, tuvojoties atkārtotas akreditācijas noslēgumam, nav skaidrs, vai muzejs varēs darbu turpināt, vai to nāksies reorganizēt vai pat likvidēt.
Oresta Silabrieža kultūras ieteikumi šai nedēļai
Nupat skaistā ceremonijā sadalītas "Kilograms kultūras" balvas, bet žūrija turpina strādāt, pamanot nozīmīgus kultūras notikumus. Lai tas nepaliktu tikai žūrijas sarunu lokā, piedāvājam arī jums, lasītāji, klausītāji, skatītāji, ielūkoties, kas ievērības vērts kultūrā šonedēļ. Par sapņu pieredzi, kur simulācijām varēs piekļūt ar virtuālās realitātes palīdzību, par mūziku, ko izjust un uzklausīt un par Hokusai kinoizstādi. Orests Silabriedis sagatavojis izlasi ar kultūras notikumiem, ko apmeklēs pats un iesaka arī jums!
Dzejniekam Jānim Baltvilkam dāvās «Putnu kalnu»
Uzsverot ornitologa un dzejnieka Jāņa Baltvilka daiļrades nozīmīgumu latviešu  bērnu literatūrā, Engures novadā sākta atbalsta akcija. Tās laikā ikviens tiek aicināts ziedot vides objekta ''Putnu kalns'' izveidei. Vides objektu no Latvijas laukakmeņiem un nerūsējošā tērauda veidos tēlnieks Kārlis Īle, un tā iecerēta kā  dāvana Jāņa Baltvilka 75. gadskārtas atcerei.
Mūžībā aizgājusi Valentīna Freimane
Īsi pirms savas deviņdesmit sestās dzimšanas dienas mūžībā aizgājusi leģendārā Latvijas kino un teātra zinātniece Valentīna Freimane, Latvijas Radio apstiprināja zinātnieces ģimenē. 
«Kilograma kultūras» ceremonijā uzstāsies Pauls, «Instrumenti» un «Art-i-Shock»
14.februāra vakarā taps zināmi sabiedrisko mediju balvas „Kilograms kultūras” pagājušā gada laureāti. Žūrija, ko veido Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras žurnālisti, visa gada garumā vērtēja notikumus astoņās kategorijās – mūzika, teātris, literatūra, vizuālā māksla, kino, mantojums, pārsteigums un gada notikums. Ceremonijas tiešraide būs skatāma arī lsm.lv interneta tiešraidē no plkst. 21.00.
Brīvdabas muzejam problēmas ar akreditāciju; grib atbrīvot direktori
Problēmas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – jau vairāk nekā gadu tam nav atjaunota akreditācija, jo konstatēti nopietni trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un darbības plānošanā. Tas bijis arī viens no iemesliem, kādēļ par neapmierinošu atzīts Brīvdabas muzeja direktores Ilzes Millersones darbs. Atlaist gan viņu pašlaik nevar.
Ko nepalaist garām šonedēļ? Iesaka «Kilograms kultūras» žūrija
Kā jau ik nedēļu, esam sagatavojuši ieteikumus kultūrai. Šonedēļ mums ir svētku nedēļa - vairāki iespaidīgi kultūras jaunumi Latvijas Televīzijas ēterā! LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle iesaka četrus notikumus, kas viņu intriģē visvairāk un kur nākamnedēļ varēsiet sastapt arī viņu pašu.
Noskaidroti «Boņuka 2017» pretendenti
Februāra beigās jau desmito reizi tiks sveikti latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” saņēmēji. Paziņojam balvai izvirzītos pretendentus 17 nominācijās sabiedrība un kultūras, mūzikas un literatūras kategorijās. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, aptverot ne vien Latgales reģionu, bet arī latgaliskās aktivitātes citur Latvijā un pasaulē. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī 16.00 Latgales vēstniecībā "Gors", tāpat tā būs vērojama tiešraidē lietotnē ''LMT Straume''.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti