Kultūra / Kultūrtelpa
VIDEO: Mežaparka Lielās estrādes spāru svētki
Trešdien, 8. janvārī, virs jaunās Mežaparka Lielās estrādes pacēla spāru vainagu, atbilstoši būvniecības tradīcijām simboliski iezīmējot brīdi, kad apjomīgākie būvdarbi ir paveikti un projekts ieguvis kopīgo veidolu.
Izstāžu zālē «Arsenāls» pavasarī plānota arī iekštelpu renovācija
Ar cerībām jauno gadu sāk Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls”. Teju 200 gadu senā ēka, kurai pirms dažiem gadiem Rīgas pašvaldība piešķīra pilsētvidi degradējoša objekta statusu, šopavasar piedzīvos restaurāciju. Būvprojekta otrās kārtas izstrādi, kas paredz “Arsenāla” iekštelpu renovāciju un izstāžu zāļu platības dubultošanu, iecerēts pabeigt jūnijā, un aptuvenās izmaksas varētu sasniegt 11 miljonus eiro. Finansējums gan vēl jāatrod un jāapstiprina valdībā.
Latgalīts nu Carnikovys - multimuokslinīks i komikis Kozmens
„Muns tāvs ir latgalīts vairuokuos paaudzēs i ari muna muote ir latgalīte vairuokuos paaudzēs, kas nūzeimoj, ka jūs bārni ari ir latgalīši,” tai ituo goda pyrmajā LR1 raidejumā „Kolnasāta” par sevi soka multimuokslinīks, saukts ari par komiki – Mārtiņš Kozlovskis aba Kozmens. Jis ņi vīn pīsadola raidejuma “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” veiduošonā, bet dorbojās ari improvizacejis teatrī “Spiediens” i cytūs ar humoru saisteitūs projektūs. Jū var dzierdēt ari dažaiduos muzykaluos apvīneibuos, kai “Rīta Stienis”, bet kūpā ar grupu “Dziļi Violets” tics ari “Supernova 2019” pusfinalā. Un jau 21. martā gaidoms ari juo pyrmais stendaps.
Slēgs līgumu par Jaunā Rīgas teātra konservāciju un pagaidu jumta uzbūvi
Lai atvieglotu tālāko būvdarbu norisi un pasargātu objektu no laikapstākļu ietekmes, Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas konservācijas darbu veikšanai un pagaidu jumta izbūvei tiek slēgts līgums ar AS “Būvuzņēmums Restaurators”, medijus informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.
Noslēdzas LMA studentu darbu tirgus «Jaunmarka»
Svētdien, 5. janvārī, noslēdzies ikgadējais Latvijas mākslas akadēmijas studentu radīto mākslas darbu tirgus, kas šogad ieguvis arī jaunu nosaukumu “Jaunmarka”. Gandrīz mēnesi  apmeklētāji varēja iegādāties studentu mācību laikā paveikto.
Izrāda Tukuma Mākslas muzeja jaunieguvumus
Pēdējo piecu gadu laikā Tukuma Mākslas muzejs kļuvis par 37 mākslas darbiem bagātāks. Jaunieguvumi apkopoti izstādē ''Katram savs stāsts'', kur tos papildina vienpadsmit literātu impresijas.
Kritika kā māksla. Jau piekto gadu pasniegs Normunda Naumaņa Gada balvu
6. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī sarīkojumā "NN NAKTS" jau piekto gadu tiks pasniegta Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā un Jaunā kritiķa (-es) veicināšanas balva. Tiks cildināti visi Gada balvai izvirzītie kritiķi – Arnis Koroševskis, Rasa Jansone, Silvija Radzobe, Zane Radzobe un Santa Remere, paziņoti Gada balvas mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvas laureātu vārdi.
Jaunā Rīgas teātra vēsturiskā ēka ilgstoši atstāta bez jumta
Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskā ēka Lāčplēša ielā 25 ir atstāta bez jumta, taču kuru katru brīdi var sākties snigšana. Satraukta par notiekošo ir Jaunā Rīgas teātra trupa. Tikmēr ēkas īpašnieki pagaidu jumtu ēkai sola uzlikt tikai mēneša vidū.
Rīkotāji pauž bažas par latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“ nākotni
Decembra vidū Latgales vēstniecība “Gors” izsludināja pretendentu pieteikšanu ikgadējai Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”, kas ir vienīgā neatkarīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē, kā arī parāda tās tendences. Kā medijiem ziņo vēstniecības “Gors” pārstāvji – gada beigās saņemta ziņa, ka balva nav saņēmusi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu valstiski nozīmīgiem pasākumiem 2020. gadā, kas liekot pārdomāt balvas turpmāko pastāvēšanu.
Kultūras budžets pēc simtgades svinībām: vai sākušās paģiras?
Gatavošanās Latvijas simtgadei deva pamatīgu uzrāvienu Latvijas kultūras dzīvei – papildu miljoni Latvijas filmām un literatūras eksportam, pirmoreiz nauda Nacionālajai enciklopēdijai un “Latvijas skolas somas” projektam, jauns Baltijas kultūras fonds, plaša publiskās diplomātijas programma. Pagājis gads kopš simtgades svinībām, un svētkiem piešķirtā nauda iet uz beigām. Katra no programmām pa savam cīnās par nākotnes garantijām.
Strēlnieku laukuma labiekārtošanai atrod 740 tūkstošus Eiropas naudas
Šā gada nogalē beidzot plānots atklāt rekonstruēto Okupācijas muzeju, kas dažādu strīdu un būvniecības aizķeršanos dēļ jau astoto gadu mīt pagaidu telpās. Līdzās muzejam top arī piemiņas memoriāls, taču nolaistais Latviešu strēlnieku laukums tam apkārt pārmaiņas tik drīz neredzēs. Rīgas pašvaldība tai piederošo laukuma daļu nav sakārtojusi, un tagad cerības tiek liktas uz Eiropas struktūrfondu naudu. Tas gan nozīmē, ka vēl vismaz gadu atjaunoto Okupācijas muzeju ieskaus izdrupis un sašķiebies laukuma segums.
Jaunākie
Interesanti