Kultūra / Kultūrtelpa
Nākamgad vilcienos plāno ierīkot vēl vairāk lasītavu
Kopš janvāra dīzeļvilcienu pasažieri braucienu var īsināt trīs vagonos izvietotais grāmatu piedāvājums. To organizē Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS "Pasažieru vilciens". Iecerēts nākamajā gadā šo projektu paplašināt.
Nacionālās operas remonta iespējas prognozē ierobežotas
Piektdien, 25. oktobrī, pirmo reizi tiek atzīmēta Pasaules operas diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību operai un iedrošināt cilvēkus nākt uz operu. Mūsu "Baltā nama" izrādēm skatītāju netrūkst, pēdējo trīs gadu laikā apmeklētāju skaits pieaudzis par 50 000, un gada laikā opera pulcē vidēji 180 000 apmeklētāju.
Izstādē Modes muzejā rādīs izzudušo krinolīna pasauli
No ceturtdienas, 24. oktobra, Modes muzejā būs apskatāma jauna izstāde "Dāma krinolīnā”. Tā tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un aptvers divas desmitgades 19. gadsimta vidū, kad par laikmeta simbolu kļuva krinolīns – metāla stīpu konstrukcija, kas atgādina putnu būri.
Latgaliešu valodas draugus aicina rakstīt diktātu latgaliski
Ikviens latgaliešu valodas draugs un entuziasts ir aicināts 9. novembrī uzrakstīt diktātu latgaliešu rakstu valodā. Tas šogad notiks jau trešo reizi, sadarbojoties portālam lakuga.lv (Latgalīšu kulturys ziņu portals) un Latvijas Radio Latgales studijai. Diktāts skanēs Latvijas Radio 1 raidījumā “Kolnasāta” pulksten 18.15, bet uzrakstīto tekstu varēs pārbaudīt portālā lakuga.lv, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Parīzē atklāta izstāde «Latvijas kultūras alfabēts»
Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļautas UNESCO svinamo gadadienu sarakstā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā, 22. oktobrī atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”, paziņojumā medijiem informē UNESCO pārstāvji.
Šogad foruma «TEDxRiga» vadmotīvs ir «Kopā» – atklāti pirmie runātāji
22. novembrī notiks jau astotais ideju forums “TEDxRiga”, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 pašmāju un ārzemju viesi. Izziņoti pirmie pasākuma runātāji – bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, pārtikas inovatore un pasniedzēja Ilga Gedrovica un “zero waste” aktīviste Laura Arnicāne, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Svinot septiņu nacionālo institūciju simtgadi, radīta «Latvijas kultūras ābece»
Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļautas UNESCO svinamo gadadienu sarakstā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā tiks atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”. Simtgades svinības šogad pulcina septiņas institūcijas: Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Universitāti un Latvijas Nacionālo operu un baletu, paziņojumā medijiem informē UNESCO pārstāvji.
Amatas novada kultūras tūrisma produkti iekļuvuši Eiropas Kultūras tūrisma tīkla balvas finālā
24. oktobrī Granādā, Spānijā, norisināsies Eiropas Kultūras tūrisma tīkla (European Cultural Tourism Network (ECTN)) balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad ceremonija būs īpaša Amatas novadam, jo finālā iekļuvuši divi Amatas novada kultūras tūrisma produkti, konkurējot ar 55 citiem pieteikumiem no 19 Eiropas valstīm, paziņojumā medijiem informē Amatas novada pašvaldība.
Durbē norisināsies «Atvērtība ir vērtība» radošā darbnīca «D/z/eja»
Sestdien, 19. oktobrī, Durbes muzejā notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” un “Kim?” Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca “D/z/eja”. Darbnīca notiks festivāla “Zemlika” ietvaros, un tajā aicināti piedalīties mākslas apvienības “Maslo” dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā, paziņojumā medijiem informē kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāji.
Mākslas augstskolas jau trešo gadu apvienojas kopprojektā «MALKA»
Trīs Latvijas mākslas augstskolas - Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) - apvienojas kopprojektā ''MALKA''. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas, paziņojumā medijiem informē projekta pārstāvji.
Pasaulslavenais filozofs Teodors Zeldins: Cilvēki bieži jūtas nesaprasti
“Vēlme šķērsot robežas, uzzināt un iepazīt svešinieku atver mūsu acis,” tā saka pasaulslavenais britu vēsturnieks, filozofs un rakstnieks Teodors Zeldins. Viņš viesojās Rīgā, lai īpašā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pasākumā ļautu pie viena galda tikties dažāda vecuma cilvēkiem no atšķirīgām profesijām un sociālajām vidēm. 
«Kultūršoks»: Nākamgad samazinās atbalstu radošo savienību senioriem
Pusmiljons eiro radošo personu atbalsta programmas līdzekļu šogad tika iztērēti jau līdz augustam. Nākamgad šo finansējumu neplāno palielināt, bet trūkstošos līdzekļus iegūs, samazinot atbalstu trūcīgiem senioriem. Šobrīd radošās personas, pienākot pensijas vecumam, bieži nonāk zem nabadzības sliekšņa. Izmaiņas atbalsta programmas nolikumā nozīmē, ka trūkumā nonākušie pensijas vecuma mūziķi, aktieri, mākslinieki nākamgad varēs pretendēt uz atbalstu vien divu minimālo mēnešalgu apjomā līdzšinējo sešu vietā. 
Baltijas Asamblejas balvu mākslā piešķirs diriģentam Normundam Šnē
Piektdien, 11. oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēma 2019. gada balvu mākslā piešķirt diriģentam Normundam Šnē par sniegumu koncertā par godu Baltijas valstu simtgadei kopā ar “Sinfonietta Rīga” un Tallinas kamerorķestri, kas notika pagājušajā gadā Baltijas jūras festivāla ietvaros Stokholmā, paziņojumā medijiem informē Latvijas Republikas Saeimas Preses dienests.
Muzeji pieprasa valsts garantijas izstāžu apdrošināšanai
Latvija ir viena no retajām Eiropas Savienības valstīm, kurā, rīkojot ārzemju mākslas vērtību izstādes un ievedot eksponātus no citām valstīm, valsts to drošību negarantē. To dara apdrošināšanas firmas. Tā rezultātā Latvijā, atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas, nav notikušas un arī nākotnē var nenotikt vērtīgas Eiropas muzeju izstādes.
Jaunākie
Interesanti