Kultūra / Kultūrtelpa
Kavējas Dailes teātra remonts un skvēra labiekārtošana
Tika prognozēts, ka vairāk nekā 40 gadus senā un vietām izdrupušā Dailes teātra skvēra labiekārtošana varētu sākties pērnā gada nogalē, lai to pabeigtu līdz teātra simtgadei – šī gada rudenī. Ir skaidrs, ka šis darbu grafiks vairs nav spēkā. Arī otrs – ēkas siltināšanas – projekts ir aizķēries, kā skaidro atbildīgās amatpersonas – sadārdzinājuma dēļ.
VEF Kultūras pils atjaunošanas projekts iekļauts «EU Cities Forum 2020» izstādē Porto
Eiropas Komisijas Reģionālās un pilsētu politikas ģenerāldirektorāts ir izvēlējies Rīgas domes VEF Kultūras pils atjaunošanas projektu iekļaut demonstrēšanai izstādē “Veiksmīgie pilsētvides projekti”, kas norisināsies “Pilsētu foruma 2020” laikā Porto pilsētā  30. un 31. janvārī, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Izstāde «100% organiski arhitekti»: jaunie speciālisti piedāvā dzīves telpas attīstības scenārijus
24. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē notika jauno arhitektu izlaidums, papildināts ar diplomprojektu izstādi "100% organiski arhitekti”. 24 jaunie speciālisti savos darbos piedāvā gan mūsdienīgu ieslodzījumu vietu projektu Pierīgā, Brasas cietuma teritorijas reģenerāciju, gan Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza atjaunojamo teritoriju vīziju un daudzus citus projektus.
Liepājas muzeja jūrniecības vēstures krājumu papildina unikāla stikla glezna
Liepājas muzeja jūrniecības vēstures krājums papildināts ar diviem unikāliem priekšmetiem. Muzejā nonākusi 20. gadsimta sākuma stikla glezna no viena no lielākajiem un greznākajiem “Krievijas – Austrumāzijas kuģniecības sabiedrības” tvaikoņiem “Kursk”. Otrs vērtīgais priekšmets ir Liepājā Kara ostas darbnīcās 20. gadsimta 30. gados izgatavots prīmuss, kas bija domāts ēdiena pagatavošanai uz kuģa, medijus informē muzeja pārstāvji.
Izdevēji: Elektronisko grāmatu tirgus attīstību Latvijā kavē pirātisms
Pirātisms grāmatu tirgū plaukst un zeļ, tikmēr policija gadiem bezspēcīga. Pēdējais zināmais gadījums notika pagājušajā nedēļā, kad nelikumīgi tika izplatīta Paulas Freimanes recepšu grāmata. Tagad tā no e-vides ir izņemta. Portālā "egramatas.com" jau septiņus gadus izplata gan latviešu, gan ārzemju autoru darbus. Tas bremzē elektronisko grāmatu tirgus attīstību. Sods par šo noziegumu variē no naudas sodiem līdz brīvības atņemšanai uz sešiem gadiem.
Jaunu veidolu ieguvusi Aizputes novadpētniecības muzeja ekspozīcija
Jaunu veidolu ieguvusi Aizputes novadpētniecības muzeja ekspozīcija „Aizputes vēsture laikmeta griežos”, kas tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un novada pašvaldības atbalstam. Jaunā ekspozīcija ceļos laikā no 13. gs. līdz pat mūsdienām, iepazīstinot ar 700 gadsimtu lielu laika nogriezni. Ekspozīcijas veidotāji izcēluši nozīmīgas detaļas un saistošus faktus vai lietas, kas saistītas ar kādu laikmetu un cilvēku dzīvi Aizputē.
Kā izlietos Latvijas simtgades programmā atlikušos 9 miljonus eiro?
Līdz Latvijas simtgades programmas beigām, kas ir nākamgad, atlikuši 9 miljoni eiro. Plānots turpināt vairākus iesāktos projektus, taps arī nozīmīgi jaundarbi. Kaut ekspertu viedokļi atšķiras, programmas veidotāji vērtē, ka jau paveikts daudz ceļā uz simtgades mērķu sasniegšanu, un sola, ka veiksmīgi iesāktās programmas turpināsies arī pēc simtgades beigām.
Festivālā «Lampa» sarunāsies valsts sektors, sabiedriskās organizācijas un izglītības iestādes
Turpinās individuālo pasākumu pieteikšana sarunu festivālam “Lampa 2020", bet dalībnieki, kuri programmu veidos abās festivāla dienās 19. un 20. jūnijā, jau zināmi. Par šī gada festivāla virstēmu “Kopā” tās dažādajās niansēs sarunāties palīdzēs valsts sektora pārstāvji, ilgtspējīga dzīvesveida un iekļaujošas sabiedrības aizstāvji, izglītības un pašizaugsmes veicinātāji, medijus informē festivāla organizatori.
Dailes teātri vadīs Juris Žagars. Viesturs Kairišs kļūs par radošo direktoru
23. janvārī Dailes teātrī Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone paziņoja, ka atklātajā konkursā par Dailes teātra valdes locekli izvēlēts aktieris un uzņēmējs Juris Žagars. Viņš atzīts par labāko no 13 kandidātiem konkursā, kas tika izsludināts pēc iepriekšējā direktora Andra Vītola paziņojuma par atkāpšanos no amata. Teātra māksliniecisko vadību Žagars uzticēs režisoram Viesturam Kairišam, kurš kļūs par teātra radošo direktoru. Amata pienākumu pildīšanu Žagars no Vītola pārņems 2. martā.
Pedvālē pussabrukusī muižas kungu māja pārtop starptautiskā mākslinieku rezidencē
Aprīlī durvis vērs starptautiskā rezidence „Pedvāle”, kur plāno ierasties pirmie mākslinieki no Japānas, Nīderlandes, Somijas un citām valstīm. Rezidences mājvieta būs Firksu-Pedvāles muižas kungu māja, kas tikko piedzīvojusi pārbūves un restaurācijas būvdarbus. Tas ir izlolots mākslinieka un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja izveidotāja Ojāra Feldberga sapnis. 
Pieņem pieteikumus Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam
Ir izsludināta pieteikumu pieņemšana Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Šo sarakstu veido vērtības, kas uzskatāmas par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un to iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība, medijus informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.
Izsolē pārdos Jelgavas novada kultūras pieminekli – Blankenfeldes muižu
Izsolē nonācis viens no interesantākajiem Jelgavas novada tūrisma objektiem – Blankenfeldes muiža, kas atrodama arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Gadā to apmeklē vairāk nekā divi tūkstoši  viesu, tomēr muižas īpašniekam, uzņēmumam “JVB”, nākas šķirties no īpašuma, lai segtu parādsaistības pret banku.
Latvija piesaka Grobiņas arheoloģisko ansambli Pasaules mantojuma sarakstam
Latvija UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Trešdien, 15. janvārī, nominācijas iesniegumu parakstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), klātesot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) vadītājam Jurim Dambim, arheologam Jurim Urtānam,  Grobiņas novada domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvjiem, medijus informē Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
Jaunākie
Interesanti