Kultūra / Kultūrtelpa
Viņu mīl visā Latvijā. Aktierim Uldim Dumpim – 80
(papildināts)
Viņu mīl visā Latvijā. Aktierim Uldim Dumpim – 80 (papildināts)
Otrdien, 3. oktobrī, 80. dzimšanas dienu svinēja populārais un skatītāju iemīļotais aktieris Uldis Dumpis. Gan teātrī, gan kino viņš darbojies ļoti ražīgi un daudzpusīgi, vienlīdz spilgti atveidojis kā nopietnās, tā komiskās lomas. Līdzās aktiera talantam Uldim Dumpim piemīt izcila humora izjūta un īpaši silts personības starojums, par ko viņu ciena un mīl arī viņa kolēģi un draugi.
Mūziķi-nabagi un turbulence teātros – žurnālisti atskatās uz kultūru septembrī
Mūziķi-nabagi un turbulence teātros – žurnālisti atskatās uz kultūru septembrī
Kultūras ministra maiņa, profesionālo mūziķu atalgojums, turbulence Latvijas teātros un sezonas pirmās pirmizrādes: "Spēlēju, dancoju" Latvijas Nacionālajā teātrī un "Leopoldštate" Dailes teātrī – lūk, septembra aktualitātes, kuras raidījumā "Kultūras rondo" analizē Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žurnālisti Liene Jakovļeva, Jānis Lācis, Māra Rozenberga, Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels. 
Kultūras ministre Logina: Politikā galvenais brīdis kaut ko izdarīt – kad tikko esi sācis strādāt
Kultūras ministre Logina: Politikā galvenais brīdis kaut ko izdarīt – kad tikko esi sācis strādāt
"Apņēmība man ir! Esmu enerģijas pilna un tiešām gatava strādāt. Nedomāju, ka vēlāk tas mainīsies, vienkārši politikai ir tendence tā kā drusku apstādināt kustību… Galvenais brīdis, kad vispār kaut ko var izdarīt, ir tad, kad tikko esi sācis strādāt. Jo tajā brīdī vēl neesi iejaukts visā priekšvēsturē un arī kaut kādās savstarpējās attiecību peripetijās, kas ir neizbēgamas, it sevišķi jau tādā valstī kā Latvija, kur ir mazs iedzīvotāju skaits," Latvijas Radio 3 – "Klasika" raidījumā "Mākslas vingrošana" atzīst jaunā Latvijas Republikas kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie"). Šajā intervijā – daudz par mākslu un politiku, un mazliet – arī par dzīvi un politiku... 
Liepājas muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās nodarbības
Liepājas muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās nodarbības
Liepājas muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās nodarbības, kas iepazīstinās ar latviešu etnogrāfijā lietotajām zīmēm, kā arī arhitekta Paula Maksa Berči atstāto mantojumu. Savukārt Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" izveidojis jaunu muzejpedagoģijas nodarbību par "Zīmējumu un dekoru daudzveidība Royal Delft keramikā".
Vāgnera nama atjaunotājs Māris Gailis: Man ir ļoti vienkārša gaume – izvēlos pašu labāko
Vāgnera nama atjaunotājs Māris Gailis: Man ir ļoti vienkārša gaume – izvēlos pašu labāko
"Man ir ļoti vienkārša gaume – izvēlos pašu labāko," tā par Vāgnera nama atjaunošanu saka arhitekts, uzņēmējs, ekspolitiķis un Rīgas Vāgnera biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Gailis. Kopā ar dzīvesbiedri, arhitekti Zaigu Gaili viņš bija manāms Cēsu Mākslas festivāla laikā izrādītās Riharda Vāgnera operas "Zīgfrīds" klausītāju rindās, un šis vakars izrādījās labs iemesls sarunai, jo viss, kas saistās ar Rihardu Vāgneru un Latviju kopumā, ir koncentrēts Rīgas Riharda Vāgnera biedrības darbā. Māris Gailis ir galvenais šī renesanses procesa vadītājs.
Vai zini, kā Aglonā tapa vienīgais Pasta un informācijas muzejs Latvijā?
Vai zini, kā Aglonā tapa vienīgais Pasta un informācijas muzejs Latvijā?
Kādu dienu man nācās apmeklēt Latvijas pasta nodaļu Aglonā. Stāvot rindā, dzirdēju, ka drīz Aglonas pasta nodaļu nāksies slēgt, jo telpas, ko pasts īrēja no lielveikala, bija jāatbrīvo veikala paplašināšanas nolūkiem. Pienākot pie kases, ieminējos pastniecei, ka vīra īpašumā ir daudz brīvu telpu, jo bizness ar lietotajām mēbelēm no Vācijas iet uz norietu. Drīz vien "Latvijas pasta" delegācija atbrauca skatīties telpas un tika noslēgts telpu īres līgums.
Nedēļas nogalē Liepājas kultūrvietas piepildīs Liepājas Mākslas forums
Nedēļas nogalē Liepājas kultūrvietas piepildīs Liepājas Mākslas forums
Piektdien, 29. septembrī, sākas Liepājas Mākslas forums, kas nu jau devīto reizi vienā nedēļas nogalē pulcēs apmeklētājus koncertzālē "Lielais dzintars" un ārpus tās telpām. Šogad laikmetīgā deja un dziedājumi piepildīs kultūras vietu "Kursa", bet flamenko ritmi skanēs klubā "Fontaine Palace". Koncertzālē "Lielais dzintars" tiks atklāta arī jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas izstāde "Piena dienasgrāmatas. Demence statistikā un stāstos", kur viņa pievērš uzmanību novecošanas jautājumiem un demences problemātikai.
Prāgā izstādīta Vestonices Venēras skulptūra
Prāgā izstādīta Vestonices Venēras skulptūra
Apsardzes pavadībā Nacionālajā muzejā Čehijas galvaspilsētā Prāgā nogādātas unikālās Vestonices Venēras un tā dēvētā Brno medicīnas cilvēka skulptūras. Šķietami necilie cilvēku atveidi ir nenovērtējami, jo tiek uzskatīti par pirmajiem tēlniecības paraugiem pasaulē.
Konferencē izvērtēs kultūrizglītības programmas «Latvijas skolas soma» pirmo piecu gadu darbības rez...
Konferencē izvērtēs kultūrizglītības programmas «Latvijas skolas soma» pirmo piecu gadu darbības rezultātus
4. oktobrī Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace", notiks konference "Kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie pieci gadi", kurā Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta pētnieki iepazīstinās ar programmas darbības izvērtējuma rezultātiem, savukārt kultūras un citu nozaru eksperti dalīsies ar pieredzes stāstiem par kultūras, izglītības un citu dzīves jomu sastapšanos. "Kopīgi runāsim par programmas aktualitātēm un turpmāk ejamo ceļu," informēja programmas pārstāvji.
Diriģente no Lietuvas graustu Liepājā pārvērš par koncertzāli
Diriģente no Lietuvas graustu Liepājā pārvērš par koncertzāli
Viena no cariskās Krievijas laikā celtajām virsnieku dzīvojamajām mājām Liepājā, Karostā, kas iepriekš bija nolaista līdz grausta stāvoklim, tagad atjaunota, un vienā tās spārnā ierīkota kamermūzikas zāle. Tas noticis, pateicoties kordiriģentei no Lietuvas, kura Liepāju iepazinusi vairāku desmitu gadu ilgas sadarbības laikā ar šīs pilsētas koriem un to vadītājiem.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd