Kultūra / Kultūrtelpa
Septembrī ar tēmu «Ne – noteiktība» notiks «Liepājas Mākslas forums»
Piesakot sevi ar šim brīdim aktuālu tēmu “Ne – noteiktība”, šogad no 25. līdz 27. septembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” rīkos jau sesto mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”, informēja koncertzāles pārstāvji. Programmā līdzās desmit dažādiem, spilgtiem mākslas notikumiem iekļauta arī Lizbetas Gruvezas dejas performances pasaules pirmizrāde, kas pasūtīta sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociāciju, Karalisko Flāmu teātri un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām.
Latvijas Universitātē veido starpdisciplināras valodu un kultūru studiju programmas
Ar mērķi nodrošināt starptautiski konkurētspējīgu izglītību Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē pārmaiņas piedzīvo studiju programmu piedāvājums: no līdzšinējām 14 programmām top piecas jaunas studiju programmas un papildus tiek veidota līdz šim neīstenota studiju programma starpkultūru studiju jomā, informēja LU pārstāvji.
Rīgas pils kastelas dienvidu korpusa atjaunošanu veiks AS «LNK Industries»
Izvērtējot VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iepirkumu par Rīgas pils kastelas daļas pārbūvi un restaurāciju Pils laukumā 3, Rīgā, pielāgojot to Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) vajadzībām, starp sešiem pretendentiem par saimnieciski izdevīgāko iepirkuma prasībām atbilstošo atzīts AS “LNK Industries” piedāvājums. Piedāvātā līguma summa ir 12,43 miljoni eiro (12 432 100 eiro bez PVN), informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
DISKUSIJA: Vai spējam sarunāties arī mierīgi un konstruktīvi?
Par agresijas līmeņa pieaugumu sociālajos tīklos, naidīgiem komentāriem, pilsoniskās apziņas mainīšanos, iesaistīšanos politikā caur sociālo tīklu komentāriem, sabiedrības apvainošanos, diskusiju kultūru un, protams, pāri visam par nacionālās koncertzāles faktu un vietu, LR3 "Klasika" uz sarunu aicinājusi mārketinga komunikācijas plānotāju Dignu Degtjarovu un kultūrpolitikas stratēģi Haraldu Matuli.
Nacionālais vēstures muzejs viedierīču lietotnē piedāvā interaktīvas spēles
Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un tā nodaļās – Dauderos un Tautas frontes muzejā – ir pieejamas bezmaksas interaktīvas meklēšanas spēles viedtālruņa lietotnē “Actionbound”. Spēles izveidotas nolūkā padarīt vēstures ekspozīciju un izstāžu apmeklējumu interaktīvāku un vēstures liecībām pievērst arī jaunāko apmeklētāju uzmanību, informēja muzeja pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti