Kultūra / Kultūrtelpa
FOTO: Vienpadsmit kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšanai piešķir papildu finansējumu
Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) apstiprinājusi lēmumu, kuriem objektiem piešķirt 2020. gadā ietaupīto iestādes finansējumu – 47 000 eiro, informēja NKMP pārstāve Elvita Ruka. Šo summu veido iepirkumos ietaupītie līdzekļi un finansējums, kas pārvirzīts no citiem projektiem plānotā, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem kultūras pieminekļu īpašniekiem, mazajiem uzņēmējiem un amatniekiem.
Dailes teātra simtgade, «Lielais Kristaps», «Spēlmaņu nakts» – kā ārkārtas situācijā īstenos novembra lielos kultūras notikumus?
Novembris ierasti ir vairāku ļoti nozīmīgu Latvijas kultūras pasākumu laiks. Filmu nozare svin savus svētkus, pasniedzot “Lielos Kristapus”, bet teātra ļaudis pulcējas uz lielāko teātra dzīves notikumu “Spēlmaņu nakts”. Papildus tam bija paredzēts, ka novembra beigās pirmo reizi notiks arī starptautisks dokumentālā kino festivāls ''Artdocfest/Riga'', bet Dailes teātrī būs teātra 100. jubilejas kulminācijas notikumi.
«Motīvs balsij un ģitārai» – Kaspara Zemīša un Kaspara Znotiņa saruna dzejā un mūzikā
Pēdējā brīdī, pirms vēl spēkā stājās ārkārtējā situācija, mūzikas nama “Daile” skatītājiem bija iespēja apmeklēt aktiera Kaspara Znotiņa un ģitārista Kaspara Zemīša kopdarbu – dzejas un mūzikas izrādi “Motīvs balsij un ģitārai”. Jaunajā iestudējumā dzejnieka Ulda Bērziņa un viņa laikabiedru dzeja mijas ar dažādu pasaules komponistu zelta repertuāru ģitārai.
Atsāk #Ēkultūra piedāvājumu – aicina kultūru baudīt virtuāli
Kultūras ministrija (KM) un tās iestādes no 9. novembra atsāk piedāvāt vienuviet apkopota un atjaunota #Ēkultūra resursa izmantošanu, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot, informēja KM pārstāvji.
Radošās organizācijas vēstulē vēršas pie eirokomisāra: Nodokļu reforma veicinās nevienlīdzību
Minimālo sociālo iemaksu (VSAOI) ieviešana veicinās plašāku sociālo nevienlīdzību un nabadzību un nesīs apdraudējumu nepietiekami finansētajai Latvijas kultūras nozarei, uzskata Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) un Latvijas Mākslinieku savienība (LMS), kuras kopīgi ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) ir nosūtījušas vēstuli Eiropas Komisijas Sociālo un darba lietu komisāram Nikolā Šmitam (Nicolas Schmit) ar aicinājumu vērst uzmanību uz Latvijas valdības piedāvāto nodokļu reformu.
Latvijas Radio raidīs pasaules diktātus latviešu un latgaliešu valodā
Sestdien, 2020. gada 7. novembrī, pulksten 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē jau sesto reizi norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. To Rīgā – Gaismas pilī – diktēs aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa, un tas tiešraidē būs dzirdams Latvijas Radio 1. Savukārt tās pašas dienas pulksten 16.00 notiks ceturtais pasaules diktāts latgaliešu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā “Pīci breinumi”. Diktātā skanēs latgaliešu joki, kurus diktēs Latvijas “Instagram” zvaigzne Lauris Zalāns.
Lielplatones muižā atklāj Zvanu muzeju
Lielplatones muižā apskatāma unikāla zvanu kolekcija. To vairāk nekā 40 gadu laikā ir veidojis kolekcionārs Valdis Jākobsons, bet tagad kungs savu mūža lolojumu nodevis Jelgavas pašvaldībai.
Skārienjūtīgā valoda: kā ir labāk – vairāk vai mazāk vārdu?
Valoda ir ļoti jūtīga matērija – pat vismazākās sastāvdaļas izmaiņa var ietekmēt gan valodas skanējumu, gan paustā vēstījuma jēgu. Izmaiņas – arī valodas kontekstā – ir likumsakarīga parādība, bet ne visas izmaiņas varam atzīt par gramatikai atbilstošām un labskanīgām. Reizēm šķiet, ka izsakāmies īsi un skaidri, taču patiesībā pareizāka izvēle būtu izmantot vairāk vārdu.
Bunkurs, izstāde, grāmata – simpozijā piemin cilvēku glābēju Žani Lipki
Šogad 120. jubilejā pieminam Latvijā zināmāko cilvēku glābēju Žani Lipki. Viņa vārds novembra pirmajā nedēļā daudz tiek locīts Ķīpsalā – Žaņa Lipkes memoriālā, kur ar plašu programmu norisinās viņam veltīts simpozijs. Tā centrā ir trīs notikumi – grāmata “Lipke’s List”, mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes darbu izstāde un “Lipkes bunkurs”, kurā ikviens var ielūkoties ar digitālo tehnoloģiju starpniecību.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt