Kultūra / Kultūrtelpa
VIDEO: Diskusija «Satversme. Vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības»
Latvijas Republikas Satversmes ievada piektā rindkopa, kas noteic, ka Latvijas identitāti citstarp veido vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības, ir radījusi pretrunīgas reakcijas Latvijas sabiedrībā. Šī iemesla dēļ "Satversme. Vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības" - ir ceturtās Satversmes tiesas (ST) "Sarunas par Latviju" tēma. Diskusiju piedāvājām ceturtdien, 31.oktobrī, skatīties LSM.lv tiešraidē no plkst. 17.30-19.30.  
Starptautiskā konference «Kultūras krustpunkti XIII» sākas ar folkoratoriju
Ar Valda Muktupāvela folkoratoriju “Mūsu esmes upes” 29. oktobrī aizsākās konference “Kultūras krustpunkti”, ko jau trīspadsmito gadu rīko Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un kuras fokusā šoreiz – mākslas un pētniecības attiecības. Četru dienu laikā tēma tiks aplūkota no visdažādākajiem rakursiem, piedaloties gan zinātniekiem un pētniekiem, gan pašiem māksliniekiem, viņu vidū būs aktieris Vilis Daudziņš, režisori Elmārs Seņkovs, Laura Groza-Ķibere un daudzi citi.
Daugavgrīvas cietoksnis turpina meklēt jauno īpašnieku
Par Daugavgrīvas cietokšņa atbilstošu apsaimniekošanu jau vairāk nekā 30 gadus cīnās “Bolderājas grupa”, tas kļuvis par mājvietu festivālam “Komēta” un pulcē vietējos iedzīvotājus talkās un domubiedru grupās. Taču cietoksnis turpina meklēt savu jauno īpašnieku un tā nākotne ir neskaidra.
Nākamgad vilcienos plāno ierīkot vēl vairāk lasītavu
Kopš janvāra dīzeļvilcienu pasažieri braucienu var īsināt trīs vagonos izvietotais grāmatu piedāvājums. To organizē Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS "Pasažieru vilciens". Iecerēts nākamajā gadā šo projektu paplašināt.
Nacionālās operas remonta iespējas prognozē ierobežotas
Piektdien, 25. oktobrī, pirmo reizi tiek atzīmēta Pasaules operas diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību operai un iedrošināt cilvēkus nākt uz operu. Mūsu "Baltā nama" izrādēm skatītāju netrūkst, pēdējo trīs gadu laikā apmeklētāju skaits pieaudzis par 50 000, un gada laikā opera pulcē vidēji 180 000 apmeklētāju.
Izstādē Modes muzejā rādīs izzudušo krinolīna pasauli
No ceturtdienas, 24. oktobra, Modes muzejā būs apskatāma jauna izstāde "Dāma krinolīnā”. Tā tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un aptvers divas desmitgades 19. gadsimta vidū, kad par laikmeta simbolu kļuva krinolīns – metāla stīpu konstrukcija, kas atgādina putnu būri.
Latgaliešu valodas draugus aicina rakstīt diktātu latgaliski
Ikviens latgaliešu valodas draugs un entuziasts ir aicināts 9. novembrī uzrakstīt diktātu latgaliešu rakstu valodā. Tas šogad notiks jau trešo reizi, sadarbojoties portālam lakuga.lv (Latgalīšu kulturys ziņu portals) un Latvijas Radio Latgales studijai. Diktāts skanēs Latvijas Radio 1 raidījumā “Kolnasāta” pulksten 18.15, bet uzrakstīto tekstu varēs pārbaudīt portālā lakuga.lv, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Parīzē atklāta izstāde «Latvijas kultūras alfabēts»
Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļautas UNESCO svinamo gadadienu sarakstā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā, 22. oktobrī atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”, paziņojumā medijiem informē UNESCO pārstāvji.
Šogad foruma «TEDxRiga» vadmotīvs ir «Kopā» – atklāti pirmie runātāji
22. novembrī notiks jau astotais ideju forums “TEDxRiga”, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 pašmāju un ārzemju viesi. Izziņoti pirmie pasākuma runātāji – bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, pārtikas inovatore un pasniedzēja Ilga Gedrovica un “zero waste” aktīviste Laura Arnicāne, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Svinot septiņu nacionālo institūciju simtgadi, radīta «Latvijas kultūras ābece»
Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļautas UNESCO svinamo gadadienu sarakstā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā tiks atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”. Simtgades svinības šogad pulcina septiņas institūcijas: Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Universitāti un Latvijas Nacionālo operu un baletu, paziņojumā medijiem informē UNESCO pārstāvji.
Amatas novada kultūras tūrisma produkti iekļuvuši Eiropas Kultūras tūrisma tīkla balvas finālā
24. oktobrī Granādā, Spānijā, norisināsies Eiropas Kultūras tūrisma tīkla (European Cultural Tourism Network (ECTN)) balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad ceremonija būs īpaša Amatas novadam, jo finālā iekļuvuši divi Amatas novada kultūras tūrisma produkti, konkurējot ar 55 citiem pieteikumiem no 19 Eiropas valstīm, paziņojumā medijiem informē Amatas novada pašvaldība.
Jaunākie
Interesanti