Kultūra / Kultūrtelpa
Tukuma muzejā restaurēta unikāla 17. gadsimta lustra
Viens no nozīmīgākajiem Tukuma muzeja 2017. gada projektiem ir unikālas, savulaik Tukuma evaņģēliski luteriskajai baznīcai piederējušas, 17. gadsimta pirmās puses lustras restaurācija, no Tukuma ziņo muzeja pārstāve Kristīne Ozola.
Ievas Rozentāles kultūras ieteikumi šai nedēļai
Šonedēļ daudzi pavadīs steigā, pērkot dāvanas. Varbūt vērts kādam uzdāvināt viņa pirmo mākslas darbu, ko var atrast "Jarmarkā"? Varbūt vērts mīļos jau pirms svētkiem iepriecināt un aizvest uz Artura Maskata koncertu vai pārdomu raisošu kinofilmu? Varbūt vienkārši labi kopā paklusēt un sajust brīnišķīgo Ziemassvētku atmosfēru? Šīs nedēļas notikumus iesaka "Kilograma kultūras" žūrijas vadītāja Ieva Rozentāle. 
Iestrēgušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijas lietā pieļauj izlīgumu
Vēsturiskā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēka Vecrīgā jau trīs gadus stāv tukša, un arī nama atjaunošana būvnieku un apsaimniekotāja strīda dēļ jau gandrīz gadu ir apstājusies. Tiesa nupat lēmusi par sliktu valstij, aizliedzot slēgt līgumus ar citiem būvniekiem, un muzeja rekonstrukcijas lietā pašlaik ir skaidrs tikai viens: termiņu kavēšanas dēļ ir pazaudēti četri miljoni iespējamās Eiropas fondu naudas. Bet pats Rakstniecības un mūzikas muzejs joprojām „sēž uz koferiem” un plāno darbu neziņā, vai nākamā gada nogalē beidzot varēs atgriezties mājās.
Toms Monktons: Gribas, lai cilvēki Latvijā nebaidās iepazīt jaunas cirka formas
No šodienas, 16. decembra,  līdz nākamajai piektdienai, 22.decembrim, ar izrādi „Tikai kauliņi” Rīgā viesosies laikmetīgā cirka mākslinieks Toms Monktons (Thom Monckton). Viņš dzimis Jaunzēlandē, skolojies Francijā un pašlaik dzīvo Somijā, bet cirka mākslā par savu lauciņu sauc komēdiju un fizisko teātri. „Man gribētos, lai cilvēki nebaidās labi pavadīt laiku, iepazīstot jaunas cirka formas,” saka mākslinieks.
Zentu Mauriņu 120. jubilejā jaunieši piemin Grobiņā un Liepājā
15. decembris ir diena, kad pirms 120 gadiem pasaulē nāca izcilā latviešu rakstniece, tulkotāja un domātāja Zenta Mauriņa. Lai godinātu viņas veikumu, šodien skolēni no dažādām Latvijas vietām satiksies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, kur mācījusies Zenta Mauriņa. Jauniešiem notiks gan meistardarbnīcas, gan publiski lasījumi, kas vedinās domāt par tām cilvēciskajām vērtībām, par kurām savos darbos runā rakstniece.
Tomē atklāj rakstniecei Regīnai Ezerai veltītu skulptūru
Sagaidot Regīnas Ezeras (īstajā uzvārdā Kindzules) 87. gadskārtu, Ķeguma novada Tomes pagastā  atklāta  rakstniecei veltīta skulptūra ''Cilvēkam vajag suni''.  To veidojis tēlnieks Aigars Zemītis, iedvesmojoties no viņas darbiem un mīlestības uz četrkājainajiem draugiem. Regīna Ezera bija viena no ievērojamākām 20. gadsimta latviešu prozas autorēm.       
Ojārs Rubenis vairs nevadīs Nacionālo teātri
15.decembrī beidzas līdzšinējā Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa Ojāra Rubeņa darbības pilnvaru termiņš. Uz vakanto valdes locekļa amatu 2018. gada sākumā Kultūras ministrija (KM) sludinās atklātu konkursu, tikmēr līdzšinējais teātra vadītājs Ojārs Rubenis uzņemsies teātra izpilddirektora pienākumus, bet uz laiku, līdz atklātā konkursā tiks izraudzīts jauns teātra valdes loceklis, teātra valdē tiks iecelts KM nominēts pagaidu valdes loceklis - KM valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone.
Baleta leģenda Arvīds Ozoliņš - magnētiska personība mākslinieces Beļcovas portretos
Arvīds Ozoliņš ir viens no Latvijas baleta lielajiem vārdiem. 20.gadsimta 30.gados viņš dejojis uz Londonas, Montekarlo un pat Dienvidāfrikas skatuvēm, bet vēlāk Rīgā skolojis daudzus jaunos baleta talantus. Ilgus gadus viņu saistīja draudzība ar mākslinieci Aleksandru Beļcovu, kura Ozoliņu iemūžinājusi daudzos savos darbos. Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā pašlaik skatāma baleta leģendai Arvīdam Ozoliņam veltīta izstāde, kurā līdzās mākslinieces zīmējumiem aplūkojami arī unikāli foto materiāli un dejotāja skatuves tērpi.
Mākslas akadēmijas tēlniekiem top jaunas telpas Avotu ielā
Pirmdien, 11. decembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru Kristapu Zariņu, prorektoru Andri Vītoliņu un profesoru Alekseju Naumovu apsekoja remontdarbu gaitu LMA topošajās telpas Avotu ielā 36a.
Henrietas Verhoustinskas 5 kultūras un izklaides ieteikumi šai nedēļai
Šī nedēļa kultūrā mūs sagaidīja ar sēru vēsti - 10. decembrī mūžībā devās režisors Kārlis Auškāps. 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde rūķu spēlēm divās daļās “Niķa un Riķa stiķi”, kas kļuvusi par režisora pēdējo izrādi. Vēl svētku drūzmā nepalaidiet garām Rīgas cirka jaunās sezonas izrādes, kā arī citus kultūras notikumus, ko šonedēļ iesaka teātra kritiķe, "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve Henrieta Verhoustinska.
«Creative Museum» vadītāja: Mēs prezentējam sevi kā kvalitatīvu muzeju kopienas sastāvdaļu
Eiropas Muzeju gada balvai 2018.gadam pieteikto 40 muzeju vidū ir arī trīs Latvijas muzeji: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Raiņa un Aspazijas muzejs un Rīgas Motormuzejs, liecina informācija Eiropas muzeju foruma mājaslapā. Kā norāda domnīcas „Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča-Sīmansone, līdz ar šo panākumu mēs prezentējam sevi kā kvalitatīvu muzeju kopienas sastāvdaļu.
Maestro Raimondam Paulam pasniegts Gruzijas Goda ordenis
Maestro Raimondam Paulam 7. decembrī Spīķeru koncertzālē tika pasniegts Gruzijas Goda ordenis. Gruzijas prezidenta Giorgija Margvelašvili rīkojumu «Par Ojāra Raimonda Paula apbalvošanu ar Goda ordeni» maestro saņēma šā gada jūnijā.  Ordeni Raimondam Paulam pasniedza Gruzijas prezidenta padomnieks, Ārlietu sakaru sekretārs Tengizs Pkhaladze.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti