Kultūra / Dizains un athitektūra
Latvijas Ainavu arhitektūras balva aicina uz lekcijām un diskusiju
Latvijas Ainavu arhitektūras balva (LAABA), kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi, aicina uz lekcijām “LAABAs Lekcijas” un diskusiju “Landscape Shift (Ainavas maiņa)”. Uz pasākumiem aicināti visi plānošanas jomas profesionāļi, studenti un citi pilsētu attīstības interesenti, sociālajos tīklos ziņo rīkotāji.
Stāmerienas pils galvenajā tornī atgriežas vējrādītājs
Turpinoties Stāmerienas pils atjaunošanas darbiem, tās galvenajā tornī atgriezies vēja rādītājs. Pēc atjaunošanas tajā ievietota kapsula nākamajām paaudzēm. Pils ārpuses uzlabošanas darbi noslēgsies rudenī. Būvnieki rēķina, ka darbu vairs nav daudz, bet tie esot nozīmīgi un nedrīkstot sasteigt.   
Ekstravaganti un krāsaini - Laima Jurča ielaužas modes industrijā
Par zinātniekiem un māksliniekiem reizēm mēdz teikt, ka viņi nemāk pelnīt naudu ar savu darbu. Modes dizainere Laima Jurča cenšas lauzt šo priekšstatu, iesaistoties biznesa inkubatorā un meklējot veidus, kā ar savām radošajām idejām, mēģināt nopelnīt un parādīt savu talantu pārējai pasaulei.  
Balso par pirmās Ainavu arhitektūras balvas sabiedrības simpātiju!
Latvijas Ainavu arhitektūras balva (LAABA) ir ainavu arhitektūras labāko sasniegumu skate, kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi un kuras mērķis ir veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu un cilvēkvides koprades produktu. Balsojums norisinās līdz 10. septembrim, plkst. 10.
Kara laikā stiprākais sievietes ierocis – sarkana lūpu krāsa! Izstāde «Kara laika mode»
Liepājā pašlaik skatāma neparasta izstāde par Otrā pasaules kara modi, kas tapusi sadarbībā ar pasaules slaveno modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu (Francija). Viņa veidoto privātkolekciju ar tērpiem un aksesuāriem papildina Liepājas muzeja un Latvija Kara muzeja krājuma priekšmeti un vēsturiskas liecības no Ingvildas un Andra Skābes, kā arī Ivara Vītola privātkolekcijām.
Liepājā apskatāmi kara laika tērpi no Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas
Modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas tērpi, kas aktuāli bijuši no 1938. līdz 1945. gadam, tagad apskatāmi izstādē par Otrā pasaules kara laika modi Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”. Lai spilgtāk būtu iespēja izjust tā laika gan ikdienas, gan svētku brīžu noskaņu, izstāde ir papildināta ar audio noformējumu un autentiskiem sadzīves priekšmetiem.
«microRIBOCA» ved urbānās pētniecības tūrē «Braunijs no Bruņinieku ielas»
Ko pilsētvidē sauc par braunijiem? Kurās vietās iepriekš gribēja būvēt Dailes teātri, un cik daudz koka māju nojauca, lai uzbūvētu teātra ēku? Kā tur izskatījās, pirms tika realizēts arhitektes Martas Staņas projekts – to visu 10. jūlijā bija iespēja uzzināt urbānās pētniecības tūrē – pastaigā kopā ar Kasparu Vanagu un Ievu Zībārti. Pastaiga notika mākslas programmas "microRIBOCA" ietvaros, kuras centrā šogad Rīga un tās iedzīvotāji.
Pirmajai Ainavu arhitektūras balvai iesniegts 81 pieteikums
Pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai nominācijās "Ārtelpā", "Personības", "Procesi" ir iesniegts 81 pieteikums. Nacionālā žūrija pirmo reizi tikās 20. jūnijā un īsi pēc tam sākusi ārtelpu apskati, novērtējot tās klātienē un tiekoties ar projektu autoriem un atbildīgajām personām, informēja Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.
Liela interese par Nacionālā teātra piebūves metu konkursu
Jūnija sākumā izsludinātais metu konkurss Latvijas Nacionālā teātra piebūvei vietā, kur pagaidām vēl atrodas tenisa korti, raisījis lielu arhitektu interesi. 9. jūlijā atkārtoti teātra vadība aci pret aci tikās ar potenciālajiem konkursa dalībniekiem, lai izskaidrotu savas vēlmes, atbildētu uz jautājumiem un iepazīstinātu ar teātra ēkas specifiku.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 30. jubilejas izstādē – īpaši priekšmeti ar īpašu stāstu
No lausku kaudzes atjaunota Jūlija Jēgera vitrāža, Sigismunda Vidberga ornamentu skices vīriešu kaklasaitēm, Anša Cīruļa privātpersonām darināts mēbeļu komplekts – tie būs daži no unikālajiem priekšmetiem, ko varēs aplūkot jaunajā izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM). Izstādes nosaukums ir „Redzēts. Neredzēts. Izredzēts”, to atklās rīt un tā ir veltīta muzeja 30 gadu jubilejai.
UNESCO mantojuma sarakstā iekļauj arhitekta Raita darbus
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļāvusi amerikāņa Frenka Loida Raita darbus. Eksperti Raitu dēvē par cilvēku, kurš ietekmēja arhitektūras attīstību visā pasaulē. 
Iznāks Asnates Smelteres grāmata «Piecdesmit gadi Rīgas modē»
Modes māksliniece un arī slavena modele ar divdesmit piecu gadu darba pieredzi Rīgas Modeļu namā Asnate Smeltere paveikusi vērtīgu un izzinošu darbu – uzrakstījusi grāmatu “Piecdesmit gadi Rīgas modē”, otro grāmatas daļu veltot arī savam neatkarīgajā Latvijā izveidotajam un iecienītajam modes zīmolam “Salons A”.
Jaunākie
Interesanti