Dienas ziņas

Patriotiskās spēles saliedē jauniešus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē pieejama mācību bāze muitas kinologiem

Muitas dienesta suņus Rēzeknē apmāca pie vietējā kinologa izgudrotās meklēšanas sienas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes jaunajā Kinoloģijas centrā Rēzeknē aizvadītas jau pirmās apmācības kinologiem ar dienesta suņiem. Starp daudziem moderniem jauninājumiem ir arī pieredzējušā Rēzeknes kinologa Valda Bikovska izgudrotā vielu meklēšanas siena, par kuru interesi izrāda arī ārzemju kolēģi.

Narkotisko vielu, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanas siena ir jauns dienesta suņu mācību elements ar uzlabotām kvalitātēm – tā ir multifunkcionāla, viegli pārvietojama un dezinficējama, noturīga pret skrāpējumiem un bez jebkādiem orientējošiem elementiem, kas palīdzētu sunim noteikt, piemēram, skaidras naudas atrašanās vietu.

VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļas vecākais muitas eksperts Valdis Bikovskis uzsvēra, ka siena ir plakana, līdz ar to sunim ar acīm orientēties ir grūtāk.

Siena izgatavota no nerūsējoša tērauda, un tās kapsulas ir universālas jeb izmantojamas ar jau esošiem mācību līdzekļiem, kas atrodami kinoloģijas mācību bāzē. 

Kinoloģijas centrs Rēzeknē
Kinoloģijas centrs Rēzeknē

Kinoloģijas daļas Latgales nodaļas vecākā muitas kinoloģijas eksperte Jeļena Tretjakova skaidroja, ka dienesta suņi jātrenē regulāri: "Katru gadu, sunim kļūstot vecākam, viņam krājas pieredze. Mēs varam tieši ar meklēšanas sienu trenēt, piemēram, likt mazākus smakas gabaliņus, mācot sunim "izvilkt" smaržu."

Mūsdienīgs Kinoloģijas centrs sniegs iespēju apmācīt muitas darba suņus jebkādos laikapstākļos, nodrošinot prasībām atbalstošu vidi, kas ir nozīmīgs solis dienesta tālākai attīstībai. Tāpat kinologiem būs iespēja atstāt tur dienesta draugus, pašiem dodoties ikdienas vajadzībās, jo darba suns nav mājas suns. Viņam nepieciešama disciplinēta pieeja.

"Mana lielākā problēma ir ģimenes locekļi, kuri uztver dienesta suni kā mājdzīvnieku, jo mēs jau esam septiņus gadus kopā. Lutināšana, barošana no galda. Tas, protams, ikdienā ļoti traucē," atzina Tretjakova.

Patlaban muitā strādā 44 darba suņi, kas apmācīti narkotisko un psihotropo vielu, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā, savukārt tieši Latgales reģionā – 17.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti