Kultūra / Dizains un athitektūra
VIDEO: Diskusija «Latvijas dizaina scenāriji»
Noslēdzies trīs gadu periods Latvijas Dizaina gada balvai, kuras iniciators ir Kultūras ministrija un lielais partneris vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums ''Accenture'', vienojoties kopējam darbam par Latvijas dizaina attīstību, izcilību identificēšanu un popularizēšanu, lai veidotu pieprasījumu pēc izciliem dizaina risinājumiem.
Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Arhitektūras nedēļu
Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Arhitektūras nedēļu. Tās ietvaros, kā ik gadu, svinīgā ceremonijā tiks novērtēti pēdējā gada sasniegumi arhitektūrā, savukārt ar dažādām ekspertu lekcijām un diskusijām rosinās sarunu par funkcionālu un harmonisku vidi. Arī Arhitektūras gada balvas izvirzītā tēma šogad ir "Līdzsvars".
Aizputē plenērā izzina koka arhitektūras saglabāšanu
Svētdien, 12. maijā, Aizputē, klubā „Kurzeme” notiks starptautiskā arhitektūras studentu plenēra „Aizputes koka arhitektūras mantojums” prezentācija. Šajā nedēļas nogalē plenērā studenti no Latvijas un Lietuvas zinošu arhitektūras pasniedzēju vadībā meklē atbildes uz jautājumiem par koka arhitektūras saglabāšanu mazpilsētā. Aizpute mērķtiecīgi min kaimiņu pilsētas Kuldīgas pēdas, lai nezustu tas mantojums, ar ko pilsēta var lepoties. 
«Dauderu» nams Sarkandaugavā ver durvis jaunai ekspozīcijai
No 16. maija Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļā apskatāma atjaunota ekspozīcija, kas iekārtota vairāk nekā 120 gadus senajā namā. Grezno savrupmāju ieskauj ainavisks parks, savukārt tam visapkārt plešas industriālā Sarkandaugava, informēja Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.
Atklās Latvijas Dizaina gada balvas darbu izstādi
Trešdien, 8. maijā, plkst. 14.00 laukumā pie t/c “Origo” tiks atklāta lielformāta brīvdabas izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2019”. Pirmo reizi plašākai auditorijai un ikvienam apmeklētājam bez maksas būs pieejami apskatei 20 dažādi pašmāju dizaina risinājumi, kas guvuši Latvijas un starptautisku žūrijas pārstāvju atzinību Latvijas Dizaina gada balvas konkursā, informēja izstādes rīkotāji.
«Dior» jauno apģērbu kolekciju izrāda Marokā
Slavenais Francijas modes nams “Christian Dior” Marokā izrādījis jauno apģērbu kolekciju. Skatē piedalījās daudzas slavenības, tostarp aktrises Džesika Alba un Šeilīna Vudlija, kā arī pazīstamās modeles Karlija Klosa un Jeļena Perminova.
Maijā Modes muzejā atklās izstādi «Spožie astoņdesmitie»
No 2019. gada 15. maija Modes muzejā (Grēcinieku ielā 24) varēs apskatīt muzeja jauno izstādi “Spožie astoņdesmitie”, kas veltīta ekstravagantajai 80. gadu modei. Izstāde tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Daudzu krāšņu tērpu vidū izstādē būs apskatāmi arī vairāki sevišķi vērtīgi eksponāti, informēja muzeja pārstāvji.
Arhitektūras gada balvas žūrijas pārstāves: Kopainai šogad raksturīgi nelieli objekti un lēns process
Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija 10. aprīlī izziņoja darbus, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 45 pieteiktajiem darbiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti. Žūrijas dalībnieces, arhitektes Ilze Mekša un Gunta Grikmane, analizējot arhitektūras kopainu, kā raksturīgus uzsver nelielus objektus un  lēnu procesu. 
Izziņo Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantus
Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija izziņojusi darbus – ēkas un procesus –, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 45 pieteiktajiem darbiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti, informēja balvas organizatori. 
«Latvijas Dizaina gada balvu 2019» iegūst kampaņa #esesmuintroverts
4. aprīlī īpašā apbalvošanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības namā tika noskaidroti nacionālas nozīmes apbalvojuma “Latvijas Dizaina gada balva 2019” ieguvēji – pirmo vietu izcīnījusi kampaņa #esesmuintroverts (autors: Platforma "Latvijas literatūra"), otro – mobilā lietotne “Derec” (autors: “CUBE Systems”), savukārt trešo vietu pastāvīgā ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs” (autori: Krista un Reinis Dzudzilo), informēja balvas rīkotāji. Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 eiro vērtībā Latvijas dizaina starptautiskajam mārketingam.
VIDEO: Iepazīsti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2019 finālistus
Trešdien, 3. aprīlī, “Latvijas Dizaina gada balvas 2019” žūrija kopā ar organizatoriem radio “Pieci.lv” ēterā oficiāli paziņoja 20 finālistus. Šogad žūrijas ievērību izpelnījušās gan mobilās lietotnes, gan digitālie rīki un informācijas vietnes, gan arī scenogrāfija, ekspozīcijas, kampaņas, fonda un izstāžu noformējums. Pirmoreiz Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) vēsturē finālistiem jāaizstāv savi darbi auditorijas žūrijas un citu skatītāju priekšā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – katram finālistam dotas trīs minūtes. Piedāvājam šīs prezentācijas noskatīties no plkst. 10.00 LSM.lv tiešraidē.
VIDEO: Sākusies «Latvijas Dizaina gada balvas 2019» nedēļa
Aprīļa pirmajā nedēļā norisināsies "Latvijas Dizaina gada balva 2019" žūrijas, finālistu prezentācijas un apbalvošanas ceremonija. Šogad balvai tika iesniegti 122 dizaina darbi, kuru izvērtēšanā piedalījās starptautiska žūrijas komanda, informēja balvas pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti