Kultūra / Dizains un athitektūra
VIDEO: Sākusies «Latvijas Dizaina gada balvas 2019» nedēļa
Aprīļa pirmajā nedēļā norisināsies "Latvijas Dizaina gada balva 2019" žūrijas, finālistu prezentācijas un apbalvošanas ceremonija. Šogad balvai tika iesniegti 122 dizaina darbi, kuru izvērtēšanā piedalījās starptautiska žūrijas komanda, informēja balvas pārstāvji.
«Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019» pieteikti 45 darbi
Šogad prestižākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 45 darbi un, kā ierasts, konkursā iesniegtos darbus vērtēs divās kategorijās – "Objekti" un "Procesi". Žūrija šajās nedēļās uzsāk atsevišķu objektu apskati klātienē, ņemot vērā iesniegtos darbus un atlases žūrijas locekļu individuālos novērtējumus, informēja Latvijas Arhitektu savienībā. 
Vēsturnieks: Amatas pagastā senas sētas atkal kļūst par vērtību, bet rijas un pirtis var izzust
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vēsturnieks Edgars Žīgurs vasarā apsekojis 77 Amatas pagasta vecsaimniecības. Pētījumu īstenot mudinājuši vietējie iedzīvotāji no pensionāru biedrības, lai gūtu padziļinātu informāciju par apkaimes vērtībām. Kopumā izpratne par seno saimniecību vērtību ir augusi, taču ir bažas, ka no sētām varētu pazust rijas, klētis un pirtis, intervijā  Latvijas Radio atzina Žīgurs.
Pērļotas kleitas, rotaslietas no putnu kājām un adīšana: Izstādes «Laika zīmju pieraksti» stāsti
"Šī izstāde ir veidota 3. Ziemeļvalstu modes biennālei, kas tika atklāta 2014. gadā. Mēs uzrunājām divas mākslinieces - Sāru Kūperi un Ninu Gorferi - un jautājām, vai viņas vēlētos būt šīs izstādes kuratores. Sākumā šaubījās, jo strādā ar mākslas fotogrāfiju, veidojot foto projektus, bet neko saistībā ar modi," īsu ieskatu izstādes vēsturē sniedz Ziemeļu mājas pārstāve Kristīne Ingvarsdotira.
Islandes māksliniece Sigurdardotira: Dabas elementi ir bezgalīgi iedvesmas resursi tekstilmākslai
Vulkāni, vēji, ziemeļblāzmas – šī skarbā Skandināvijas salu daba ir iedvesmojusi dizainerus un māksliniekus radīt savdabīgus modes mākslas darbus. Vienpadsmit Islandes, Grenlandes, Fēru salu dizaineru radītie kostīmi gan instalācijās, gan fotogrāfijās tagad ir atceļojuši arī līdz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, kur skatāmi izstādē “Laika zīmju pieraksti”.  
Modes muzejā apskatāma unikāla starptautiska autorleļļu izstāde «Modes vēsture»
2019. gada 6. februārī Modes muzejā atklāta unikāla autorleļļu izstāde “Modes vēsture”. Modes muzejā tā būs apskatāma no 7. februāra līdz 3. martam. Izstādē eksponētas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Mazās modesdāmas rāda ne vien katra autora individuālo stilu, bet arī izmaiņas modē 20. gadsimta pirmajā pusē, informēja Modes muzejā.
«Rail Baltica» izbūves dēļ būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna stacijas ēka
Topošās “Rail Baltica” dzelzceļa trases izpētē apzinātas 126 potenciāli kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas, ko skars jaunais dzelzceļš. Daudzie jaunatklājumi priecē pētniekus, bet nozīmēs arī galvassāpes kultūras mantojuma sargiem un būvniekiem, jo daudzviet vajadzēs papildu izpēti un sarežģītus risinājumus, lai vērtības saglabātu. Piemēram, šobrīd jau zināms, ka būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna dzelzceļa stacijas ēka.
ISSP Galerijā aplūkojama daudzdzīvokļu namu arhitektūra izstādē un grāmatā «Kopā un atsevišķi»
No 1. februāra līdz 27. martam ISSP Galerijā būs skatāma daudzdzīvokļu namiem veltīta izstāde “Kopā un atsevišķi”. Tā piedāvās iepazīties ar daļu no ekspozīcijas “Together and Apart”, kas 2018. gadā pārstāvēja Latviju Venēcijas arhitektūras biennālē. Izstādi papildinās jauna grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijas ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā ainavā, informēja galerijas pārstāvji.
Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai
Latvijas Arhitektu savienība aicina pieteikt darbus prestižākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā. Šī gada 17. maijā jau divdesmit ceturto reizi tiks pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva, kuras mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgu arhitektūras attīstību.
Jaunākie
Interesanti