Kultūra / Dizains un athitektūra
Starp dizainu, modi un mākslu. Saruna ar dizaineru Kristoferu Reidzānu
Pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) absolvēšanas Kristofers Reidzāns devās studēt uz Eindhovenas Dizaina akadēmiju, paņemot “praktisko pusi no RDMV zināšanām un vairāk fokusējoties uz stāstu un konceptu veidošanu Eindhovenas Dizaina akadēmijā.” Pēc studijām viņam pavērās iespēja piecarpus gadus strādāt uzņēmumā “United Nude” un apceļot dažādas pasaules valstis, strādājot pie apavu dizaina, bet šobrīd Kristofers Reidzāns jau vairāk nekā gadu ir atgriezies Latvijā. Dizainers uzsver, ka nevēlas sevi nodefinēt pārāk šaurā nišā, un projektus veido starp produktu dizaina, modes un mākslas kategorijām. Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Kāpēc dizains?” ar dizaineru Kristoferu Reidzānu sarunājās Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone.
Ko arhitektam nozīmē drosme? Stāsta Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa
“Es izjūtu Lipkes muzeja ēku kā pagātni, kā situāciju, no kuras mums jāmācās, ilustrējošu. Un varbūt mūsu piedāvātais Drosmes mājas apjoms ir pārejas posms uz šo nākotnes apzinātību,” stāsta arhitekts Miķelis Putrāms. Arhitektūras birojs “MADE arhitekti” uzvarēja konkursā par iespēju Ķīpsalā pie Žaņa Lipkes muzeja būvēt Drosmes māju – izglītības platformu, kurā Latvijas jaunajai paaudzei mācīties nepakļauties aizspriedumiem un stereotipiem un uzturēt atklātu sarunu.
Arhitekti aicina simboliski nolikt ziedus Elizabetes ielā 2 (papildināts)
30. martā "Arhitektūras telpa MAD" savā “Facebook” vietnē publicēja iniciatīvu 31. martā no pulksten 14.00 līdz 16.30 nolikt ziedus pie ēkas Elizabetes ielā 2 (E2) kā aicinājumu glābt ēku un Latvijas Arhitektu savienību nemainīt savu nostāju pret E2 nojaukšanu, mudinot “atrast šai nozīmīgajai ēkai cieņpilnu pielietojumu”. Kā vēstīts kultūrtelpas paziņojumā, 1. aprīlī “Valsts nekustamie īpašumi” pārtrauks īres līgumus ar ēkas iemītniekiem, kā iemeslu minot novecojušu ugunsdzēsības sistēmu.
Meklējot Latvijas gada monētu – rīko sabiedrības balsojumu, mākslinieku sarunu un erudīcijas spēli
“Latvijas gada monētas” izziņošana ir gada nozīmīgākais notikums Latvijas monētu mākslā. Mākslinieciskā izpildījuma ziņā izcilāko monētu noteiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspertu komisija, bet no 22. marta līdz 4. aprīlim norisināsies sabiedrības aptauja "Latvijas gada monēta 2020". Savukārt, lai iepazīstinātu ar nominantiem 14. aprīlī portālā LSM.lv notiks saruna ar monētu māksliniekiem.
Latvijas Dizaina gada balvai pieteikti 150 pretendenti
Pieteikumu pieņemšana Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) konkursam noslēgusies 28. februārī. Kopumā šogad uz balvām piecās kategorijās, speciālajām balvām un galveno balvu pretendē 150 darbi, informēja balvas organizatori.
Pārvērst defektu par efektu. Dizaina risinājumi sociālās distancēšanās norādēm
Par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi sociālā distancēšanās. Publiskās vietās to palīdz ievērot dažādas norādes un zīmes, tomēr, ja tās nav gana pārdomātas, tad savu funkciju nepildīs – mēs tās nepamanīsim vai ignorēsim. Skaidru ilgtermiņa prognožu, cik ilgi ierobežojumi turpināsies, nav, tāpēc ir svarīgi domāt par šo norādījumu dizainu un komunikāciju, turklāt veiksmīgi risinājumi var labvēlīgi ietekmēt publisko telpu arī ilgtermiņā.
Skolās mājturību aizstāj dizains. Saruna ar skolotāju Anci Kanceri
Latvijas skolās no pagājušā gada septembra pakāpeniski ievieš kompetenču pieeju mācību saturā jeb programmu “Skola 2030”, kuras ietvaros līdzšinējo mācību priekšmetu “Mājturība un tehnoloģijas” aizstās “Dizains un tehnoloģijas”. Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Kāpēc dizains?” Siguldas pilsētas vidusskolas programmēšanas skolotāja un IT Izglītības fonda projektu vadītāja Ance Kancere pastāstīja, ka jaunā mācību satura mērķis ir aicināt skolēnus domāt par to, kā “neradīt lietas tikai tāpēc, lai viņas būtu, bet radīt ar mērķi, ka kāds tās pēc tam lietos”.
Kuldīgā īstenos Baltijā unikālu studiju programmu «Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas»
Starptautiskā maģistra līmeņa studiju programma dizainā būs jaunums Baltijas mērogā, un tā būs iespēja ne tikai attīstīt reģionus, bet arī eksportēt Latvijas augstāko izglītību – par to pārliecināti programmas īstenotāji – Latvijas Mākslas akadēmija un Kuldīgas novada pašvaldība. Akadēmijas filiālei nepieciešamā ēka Kuldīgā vēl top, bet pati programma jau iesniegta licencēšanai.
Sākusies virtuālā Ņujorkas modes nedēļa
Covid-19 pandēmijas apstākļos sākusies ikgadējā Ņujorkas modes nedēļa. Kā viena no pirmajām interesentus ar savu kolekciju attālināti iepazīstināja dizainere, aktrise un māksliniece Tara Subkofa.
Atjaunošanas darbu laikā Rīgas pilī atrod senus sienu gleznojumus
Rīgas pils senākās daļas – kastelas – atjaunošanas darbu laikā atklātas jaunas vēstures liecības par to, kā reiz izskatījušās pils iekštelpas. Uz sienām un griestiem atklājušies viduslaiku zīmējumu fragmenti. Atradumu dēļ būvdarbi nekavēšoties, un tiek solīts, ka Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ekspozīcija pilī atgriezīsies kā plānots – pēc trim gadiem. 
Mazajai ģildei 155. gadskārta – sarežģītais ēkas ceļš no arhitekta ieceres līdz realizēšanai
Mazajai ģildei šogad aprit 155. gadskārta. Viens no Vecrīgas atpazīstamākajiem namiem celts pēc pilsētas arhitekta Johana Daniela Felsko projekta. Ceļš no arhitekta ieceres līdz realizēšanai bijis sarežģīts – projekts tika pārstrādāts trīs reizes. Atzīmējot nama dižo gadskārtu, Mazā ģilde ikvienu aicina dalīties ar personiskajiem stāstiem par namā piedzīvoto.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt