Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Dizains un athitektūra
Būvkultūras zīmē – sākas Eiropas Kultūras mantojuma dienas
Šī gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu atklāšana notiks 24. septembrī. Pašā Vecrīgas sirdī, “Trīs brāļos”, tiks uzvilkts pasākuma zili balti dzeltenais karogs un tiks sumināta šī gada tēma – būvkultūra, informēja Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē (NKMP).
Vai glābt bijušo Centrālkomitejas ēku? Speciālistu viedokļi joprojām diametrāli pretēji
Suņi rej, bet karavāna iet tālāk – par spīti arhitektūras profesionāļu iebildumiem, Kultūras ministrija nav atkāpusies no Nacionālās koncertzāles ieceres Elizabetes ielā 2 un pošas arhitektūras studentu plenēram un starptautiskam metu konkursam. Sākusies arī padziļināta tehniskā izpēte bijušajai Centrālkomitejas ēkai, kas atrodas iecerētās koncertzāles vietā. Vai šo modernisma arhitektūras paraugu varētu integrēt koncertzālē? Arhitekti par to šaubās.
Āraišu ezerpils pētnieka Jāņa Apala 90. jubilejas gadā izveido interaktīvu ekspozīciju
15 gados viņa vadītās ekspedīcijas pārmeklēja 103 ezerus, 15 purvus un vairākas upes un pētīja ezerpiļu paliekas, tostarp Āraišu ezerā. Runa ir par ievērojamo arheologu un vēsturnieku Jāni Apalu. Ceturtdien, 17. septembrī, tiek svinēta viņa 90. jubileja. Vēsturnieks mūžībā aizgāja pirms deviņiem gadiem, bet viņa 90. jubilejas gadā Āraišu arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā izveidota mūsdienīga, interaktīva ekspozīcija.
Latvijas Arhitektūras gada balvai saņemti 50 pieteikumi
Augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā šogad norisināsies 25. reizi, un tam ir saņemti 50 pieteikumi. Žūrija ir uzsākusi darbu vērtēšanu. Izvēlētie nominanti tiks publiski paziņoti oktobra otrajā nedēļā, savukārt ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī, informēja balvas pārstāvji.
Arhitekts Andis Sīlis: Koncertzāles skandāls ar laiku patīk arvien vairāk
“Bieži esmu saskāries ar domāšanas veidu vai reakcijas veidu tādās melnbaltās kategorijās,” norāda arhitekts Andis Sīlis, kura koncertzāles projekts uz AB dambja savulaik konkursā tika atzīst par labāko. LTV raidījumā "Kultūrdeva" Sīlis skaidro, ka publiskās diskusijas par Kultūras ministrijas ieceri par akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2 “ir ideāls piemērs, lai mēs visi kopā saprastu, ka nav ne melns, ne balts.”
Sabiedrību aicina vērtēt Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos darbus
Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 14 objekti. Rīgas pilsētas iedzīvotāji un visi, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, ir aicināti iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates “2020. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā, informēja Rīgas pilsētas arhitekta birojā.
«Arhitekti grib domāt.» MAD arhitektūras telpā bijušās Centrālkomitejas ēkā ik nedēļu jauna ekspozīcija
Rīgā, bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas mītnē, vēlāk Pasaules Tirdzniecības centra ēkā, iekārtota jauna kultūrtelpa – neliela un veltīta arhitektūrai. Tā tapusi kā atbildes reakcija Kultūras ministrijas lēmumam nojaukt šo ēku Nacionālās koncertzāles vajadzībām. Mākslas, arhitektūras un dizaina telpas MAD mērķis ir piedāvāt iespēju izrādīt savas idejas tiem, kam ir ko teikt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt