Kultūra / Dizains un athitektūra
Vai zini, kā arhitekts Eižens Laube nodēvēja Rīgas pils Svētku zāli?
Pagājušā gadsimta 20. gados Rīgas pils telpu iekārtošanai tika uzaicināts arhitekts Eižens Laube un mākslinieks Ansis Cīrulis, kuri centās telpām piešķirt latviskumu. Tika meklēts atbilstošākais stils pils interjeram, kas simbolizētu un reprezentētu jaundibināto Latvijas valsti.
«Louis Vuitton» jaunākā skate – mirušā dizainera Ablo piemiņai
Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Maiami notikusi ilgi gatavotā franču modes nama "Louis Vuitton" tērpu skate. Diemžēl pasākums noritēja skumjā noskaņā, jo pirms dažām dienām mūžībā aizgāja viena no kompānijas sejām – talantīgais Ganas imigrantu ģimenē dzimušais vīriešu tērpu dizainers Virgils Ablo.
Vai zini, kurš no sešiem Rīgas pils torņiem ir visjaunākais?
"Smagie, vecie Rīgas pils mūri un abi smagie, apaļie pils torņi Rīgas siluetu padara par seju. Rīgas pils nav skaista, tā ir nospiedīgi smaga, smagāka par zemi un akmeni, bet raksturo Rīgu." Tā teicis latviešu operdziedātājs, režisors un pedagogs Mariss Vētra.
Prāgā notiks izstāde par Rīgas jūgendstilu
30. novembrī Prāgas Rātsnamā atklās izstādi "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla". Plašā un krāšņā izstāde iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila arhitektūru, glezniecību, dekoratīvi lietišķo mākslu, grāmatu grafiku un muzeju, informēja rīkotāji.
Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu
Latvijas paviljonu "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas biennāles 17. starptautiskās arhitektūras izstādē ir klātienē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu, savukārt vairāki tūkstoši to vērojuši paviljona digitālās atklāšanas pasākumā vai tiešsaistē noskatoties īpaši paviljonam veidotu īsfilmu, informēja ekspozīcijas pārstāvji.
Tehnoloģiju invāzija. Noslēdzas Venēcijas Arhitektūras biennāle
Noslēgusies 17. Venēcijas arhitektūras biennāle. Kopš 21. maija tā bija pieejama publikai klātienē, bet pēc igauņu iniciatīvas izveidotā digitālā portālā notikumiem varēja sekot arī attālināti. Latvija Arhitektūras biennālē ar savu paviljonu piedalījās devīto reizi un bija viena no šī gada 42 dalībvalstīm.
Apvienojot dizainu un zemessardzes iemaņas – dizainers Gatis Vectirāns
Valsts svētkos runājam ne tikai par patriotismu, bet arī valsts aizstāvību un spējām to nodrošināt. It visur pasaulē daļa no lietām, kuras kādreiz kalpojušas pilsētu aizsardzībai, armijai, arī notiesāto ieslodzīšanai, pārtop par viesnīcām, muzejiem, restorāniem. Tas atgādina par armijas klātbūtni visos laikos. Lai gan pašu armija, par laimi, vērojama parādēs, tomēr aizsardzības industrija darbojas ik dienu – tā strādā pie ekipējuma un tehnoloģijām, un valsts drošības jautājumos iesaistās arī dizaineri. Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents, dizainers Gatis Vectirāns karavīru vajadzībām radījis bezpilota sauszemes mobilo platformu.
Vai zini, kurš ir lielākais grāmatu lasītājs Rīgā?
Vai zināt, kurš ir lielākais grāmatu lasītājs Rīgā? Viņš lasa nakti un dienu, ziemā un vasarā jau kopš 1903. gada, kad viņu uzsēdināja uz arhitekta Vilhelma Bokslafa celtās Lielās ģildes kantoru un dzīvokļu nama Amatu ielā 4.
Nevis izvēle, bet vilkme. Saruna ar arhitektūras fotogrāfu Ansi Starku
"Tā nebija apzināta izvēle – tā bija vilkme," par savu sirdslietu un specializāciju – arhitektūras māksliniecisku iemūžināšanu fotogrāfijā – saka Ansis Starks. Šobrīd viņš ir viens no spēcīgākajiem arhitektūras fotogrāfiem Latvijā. Arhitektūras fotogrāfija kā specifisks fotomākslas žanrs līdz šim ir maz apzināta tēma, kaut arī Latvijā šajā jomā ir bijuši nedaudzi izcili meistari gan pirmskara, gan pēckara laikā – Aleksejs Dogadkins, Filips Izraelsons, Laimonis Stīpnieks, Indriķis Stūrmanis un vēl daži.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt