Kultūra / Dizains un athitektūra
Tapt pasaulē, kas pārpildīta ar lietām. Sarunājas Dizaina balvas žūrijas pārstāvji
Pēc divu gadu pārtraukuma atkal ir iespēja piedzīvot vienu no nozīmīgākajiem Latvijas dizaina industrijas notikumiem – Latvijas dizaina gada balvu. Tas ir nacionālas nozīmes apbalvojums, kas fiksē aktuālo situāciju Latvijas dizainā, sniedz vērtējumu dizaineru darbam, kā arī izglīto un informē sabiedrību par dizaina daudzveidīgo dabu un piedāvātajām iespējām. Balvas rezultāti būs zināmi 28. maijā, savukārt 26. maijā balvas organizatori visus dizaina interesentus aicina uz konferenci "Prototips".
Tiešsaistē atklās Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē
Šobrīd Venēcijā arhitektu biroja NRJA uzraudzībā norit intensīvi Latvijas ekspozīcijas uzbūves un sagatavošanās darbi, lai 21. maijā atklātu Latvijas paviljonu “Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai” Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Latvija tajā piedalās jau devīto reizi un šoreiz dota iespēja ikvienam attālināti sekot līdzi paviljona atklāšanai, informēja Latvijas paviljona pārstāvji.
Pasniegtas Rīgas pašvaldības atzinības pērnā gada labākajiem arhitektiem
Sestdien, 8. maijā, svinīgā pasākumā kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons” Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”) pasniedza pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem – arhitektūras sasniegumu skates “2020. gada balva Rīgas arhitektūrā” apbalvoto objektu autoriem, informēja Rīgas domē.
Labāks serviss, videi draudzīgāki risinājumi, empātija – Latvijas Dizaina gada balvas tendences
Aprīļa izskaņā tika izziņots Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) nominantu saraksts piecās kategorijās. LDGB pretendentus vērtēja starptautiska žūrija, tostarp Latvijas speciālisti – uzņēmuma “Accenture Latvia” servisa un pakalpojumu dizaina vadītāja Anete Žukova un biroja “Outofbox” vadošais arhitekts Pēteris Bajārs. Caurskatot rekordlielo pieteikumu skaitu, iezīmējušās arī vairākas kopīgas tendences, piemēram, pandēmijas apstākļos daudz strādāts pie servisa līmeņa uzlabošanas, bet ne tik veiksmīgi padevušās informatīvās kampaņas.
Meža dizaina dārzā Cīravas pagastā Šmitu ģimene audzē koka mēbeles
Tradicionāli piemājas dārzos tiek audzēti dārzeņi, augļi, ogas vai puķes, taču Aizputes novada Cīravas pagastā Šmitu ģimene piemājas laukā kopš pērnā rudens audzē drēbju pakaramos, mikrofonu statīvus un krēslus. Raža būs ievācama pēc pieciem līdz desmit gadiem. Ekskluzīvo mēbeļu augšanas process būs publiski vērojams ikvienam, kad vasaras otrajā pusē tiks atvērts pašu radītais Meža dizaina dārzs.
Versaļā atjaunota «Karaļa kapella»
Versaļas pilī Francijā atjaunota “Karaļa kapella”. Restaurācijas darbi vienā no populārākajām Francijas vietām ilga trīs gadus.
Jūgendstila muzejs jubileju atzīmē ar akciju #mansjūgendstilastāsts
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” savā divpadsmitajā dzimšanas dienā aicina dalīties ar spilgtākajām atmiņām par kādu muzeja notikumu vai pastāstīt stāstu par savu jūgendstila priekšmetu – tā var būt no vecvecmāmiņas mantotā Kuzņecova tasīte, vijīga zieda rotātais drēbju skapis laukos, vecais pulkstenis pie sienas vai paaudžu paaudzē mantotais izšūtais galdauts. Muzejs aicina atmiņu stāstus ar fotogrāfijām publicēt savā "Facebook" laika joslā ar tēmturi #mansjūgendstilastāsts.
«Izmantota, nevis apsaimniekota». Kā pēdējos gadus saimniekots Mežotnes pilī?
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” atbildību par neveiksmīgu Mežotnes pils nomnieka izvēli un neprofesionālu Mežotnes pils apsaimniekošanu neuzņemas. Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes eksperti secinājuši, ka Mežotnes pils nepilnu četru gadu laikā ir “izmantota, nevis apsaimniekota”. Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns atzīst, ka nomnieku SIA “CV-R” darbu pat nevar nosaukt par neveiksmīgu, jo “biznesa nebija vispār”.
Latvijas ekspozīcija uzsāks ceļu uz Venēcijas Arhitektūras biennāli
Pēc mēneša sāksies Starptautiskā Venēcijas Arhitektūras biennāle. Par Latvijas ekspozīcijas devīzi 2019. gadā izvirzīja vaicājumu - "How will we live together with a machine?/ Kā sadzīvot ar mašīnu?". Nu šo jautājumu nācies attiecināt arī uz mūsu jauno – pandēmijas laika – ikdienu, un tādējādi ekspozīcijai klāt nākušas vēl citas nozīmes.
Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis
Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis, un tajā atkal slejas smaile. Turpmāk tornis gan nebūs sakrāla celtne, bet tūrisma objekts ar ekspozīcijām un skatu platformu. Pēdējoreiz barokālā stila tornis atjaunots Latvijas brīvvalsts laikā, bet ticis sagrauts 1944. gadā.
Mode, kas nenoveco. Saruna ar modes māksliniecēm Laimu Jurču un Natāliju Jansoni
Mode nav tikai par drēbēm, tā var runāt par svarīgām tēmām, pārliecināta ir modes dizainere Laima Jurča, kura LTV raidījumā “Kultūrdeva” atzina, ka, viņasprāt, "ilgtspējība ir tajā, ka mode ir tāda, kura ilgstoši var būt modē". Viņa ar savām kolekcijām guvusi panākumus starptautiskos konkursos. Jau pieredzējusī modes māksliniece Natālija Jansone ir pārliecināta, ka šādas atzinības var pavērt durvis plašākai publikai.
Burtu mēnesis Jūlija Madernieka zīmē. Lekciju ciklā pievērsīsies burtveidolu dizainam
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aprīlī piedāvā trīs lekciju ciklu. Pirmā lekcija veltīta Jūlija Madernieka devumam burtveidolu dizainā. Viņš, kā vērtē grafikas dizainers Gatis Vanags, burtu dizainam pievērsies ļoti mērķtiecīgi un viņa radošais devums ietekmē arī jaunākās mākslinieku paaudzes. Cikla otrā un trešā lekcija veltīta mūslaiku dizaina, tipografikas piemēriem Latvijā un kaligrāfijai, uzsverot iespējas to iekļaut izglītības procesā. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt