Kultūra / Dizains un athitektūra
Pasniegtas Rīgas pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem
Otrdien, 4. februārī, svinīgā pasākumā Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pasniedza pašvaldības atzinības aizvadītā gada labākajiem arhitektiem – arhitektūras sasniegumu skates “2019. gada balva Rīgas arhitektūrā” apbalvoto objektu autoriem, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Publisko pakalpojumu dizains Latvijā – visiem domātais, reizēm nesaprotamais
Publiskie pakalpojumi ir radīti mums visiem, taču tie ne vienmēr ir veidoti lietotājam ērti un saprotami. Kas liedz un kas motivē realizēt kvalitatīvu un lietotājam draudzīgu dizainu valsts pārvaldē Latvijā? Par dizainu publiskajam sektoram diskutē Valsts kancelejas inovācijas laboratorijas “#GovLabLatvia” vadītāja Laura Dimitrijeva un aģentūras “WRONG Digital” pārstāvji – dizainere Līga Felta un aģentūras vadītājs Artis Krilovs.
Jūgendstila muzejā skatāma Antoņinas Paškēvičas porcelāna darbu izstāde
Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” no 24. janvāra skatāma mākslinieces Antoņinas Paškēvičas porcelāna darbu izstāde, kurai dots nosaukums “Jūgendstila noskaņas porcelānā”. 20. gadsimta sākuma izsmalcinātais stils iedvesmojis mākslinieci servīžu, vāžu un dekoratīvo šķīvju apgleznošanā izmantot dabas motīvus un sievietes tēlus.
Žans Pols Gotjē pametīs augstās modes pasauli
Slavenais franču modes dizainers Žans Pols Gotjē nolēmis pamest augstās modes pasauli. Tomēr pirms savas pēdējās skates viņš atzina, ka, iespējams, turpinās radošo darbību citā veidā.
Durbes pilī atklās Kuzņecova porcelāna izstādi no Zuzānu kolekcijas
Durbes pilī Tukumā 30. janvārī atklās izstādi “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”. Eksponēti būs Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā ražotā porcelāna un fajansa priekšmeti, kas tapuši no 19. gadsimta otrās puses līdz pat Otrajam pasaules karam, medijus informē Tukuma muzeja pārstāvji.
Dizains kā instruments cīņā ar klimata pārmaiņām
Šobrīd piedzīvojam klimata pārmaiņas, kuras esam radījuši arī mēs – cilvēki. Tās redzamas brūkošajos grants ceļos, siltajās ziemās un Latvijas piekrastē, kurā krasta erozija velk jaunas līnijas, Latvijas teritoriju gadā vidēji samazinot par 20 hektāriem. Pašvaldības atjauno ceļus pēc savām iespējām, jauni risinājumi ceļu segumiem netiek meklēti, arī jūras spēku neviens šobrīd nedomā pārbaudīt ar jauniem krasta stiprināšanas veidiem. Tomēr ir institūcijas, kas domā par klimata jautājumiem no dizaina aspekta.
Jaunajā «Gucci» kolekcijā akcentēts «unisex» stils
Itālijas pilsētā Milānā notikusi modes nama “Gucci” jaunās rudens-ziemas kolekcijas skate. Dizaineri tērpos plaši izmantojuši tā dēvēto “unisex” stilu, kas mazina ārējās atšķirības starp vīriešiem un sievietēm.   
Scenogrāfs Didzis Jaunzems iekļūst starptautiskā operas konkursa «Ring Award» finālā
Aizvadītajā sestdienā, 11. janvārī, Austrijas pilsētā Grācā starp 126 komandām no 32 valstīm tika noskaidroti prestižā konkursa  “Rings Award 2020” operas apbalvojuma trīs finālisti. To vidū pirmo reizi komandā ir arī scenogrāfs no Latvijas – mākslinieks, arhitekts Didzis Jaunzems, medijus informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kursiša.
Zaļa, draudzīga un droša pilsētvide? Pirmais solis – eksperiments ar gājēju ielām Rīgā
Gada pirmajā sestdienā Tērbatas ielā tika slēgta automašīnu satiksme, un tuvākajā laikā reizi mēnesī par gājēju ielām pārvērtīsies arī vairākas citas Rīgas centra ielas. Kā veidot zaļu, pilsētniekiem draudzīgu un drošu vidi? Par dizainu pilsētai raidījumā "Kāpēc dizains?" diskutē Rīgas centra ielu mobilitātes eksperimenta līdziniciatori: nevalstiskās organizācijas “Rīgas Centra attīstības biedrība” pārstāvis un arhitekts Jānis Aufmanis, kā arī uzņēma "IE.LA Inženieri" līdzdibinātājs un ceļu inženieris Rihards Ieviņš.
Izstādē «Parfīms» apskatāmas slavenu aromātu iedvesmotas autorlelles
Modes muzejā Rīgā no 21. janvāra līdz 29. februārim būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde «Parfīms». Tajā apskatāmas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Par iedvesmas avotu leļļu māksliniekiem kalpojuši slaveni aromāti, medijus informē muzeja pārstāvji.
Pelēkā skrandiņtehnikā veidoti lāči un tekstildarbi apskatāmi izstādē Siguldā
Tekstilmāksliniece Kristīne Kligina studē Latvijas Mākslas akadēmijas pēdējā kursā, bet viņas veidotie darbi jau iekarojuši teju visu pasauli. Skrandiņtehnikā veidotie lāči un tekstildarbi piedalījušies izstādēs Slovēnijā, Lietuvā, Igaunijā, Francijā, Krievijā, Vācijā, Čehijā. Šobrīd Siguldā apskatāma arī viņas darbu izstāde.
Videi draudzīga iepakojuma koncepcijā daudz atkarīgs no sabiedrības izglītības līmeņa
Apņemšanās uzņemties lielāku atbildību par planētas saglabāšanu ir aktuāls jau vairākus gadus. Viens no veidiem, kā to izdarīt – meklēt jaunus veidus, kā neradīt lielāku piesārņojumu un kā panākt dabai draudzīgāku iepakojumu. Dizaineri piedāvā jaunas idejas, kā iepakojumu radīt no materiāliem, kuri dabā sadalās, neradot toksiskus atkritumus. 
Jaunākie
Interesanti