Kultūra / Dizains un athitektūra
Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu
Latvijas paviljonu "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas biennāles 17. starptautiskās arhitektūras izstādē ir klātienē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu, savukārt vairāki tūkstoši to vērojuši paviljona digitālās atklāšanas pasākumā vai tiešsaistē noskatoties īpaši paviljonam veidotu īsfilmu, informēja ekspozīcijas pārstāvji.
Tehnoloģiju invāzija. Noslēdzas Venēcijas Arhitektūras biennāle
Noslēgusies 17. Venēcijas arhitektūras biennāle. Kopš 21. maija tā bija pieejama publikai klātienē, bet pēc igauņu iniciatīvas izveidotā digitālā portālā notikumiem varēja sekot arī attālināti. Latvija Arhitektūras biennālē ar savu paviljonu piedalījās devīto reizi un bija viena no šī gada 42 dalībvalstīm.
Apvienojot dizainu un zemessardzes iemaņas – dizainers Gatis Vectirāns
Valsts svētkos runājam ne tikai par patriotismu, bet arī valsts aizstāvību un spējām to nodrošināt. It visur pasaulē daļa no lietām, kuras kādreiz kalpojušas pilsētu aizsardzībai, armijai, arī notiesāto ieslodzīšanai, pārtop par viesnīcām, muzejiem, restorāniem. Tas atgādina par armijas klātbūtni visos laikos. Lai gan pašu armija, par laimi, vērojama parādēs, tomēr aizsardzības industrija darbojas ik dienu – tā strādā pie ekipējuma un tehnoloģijām, un valsts drošības jautājumos iesaistās arī dizaineri. Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents, dizainers Gatis Vectirāns karavīru vajadzībām radījis bezpilota sauszemes mobilo platformu.
Vai zini, kurš ir lielākais grāmatu lasītājs Rīgā?
Vai zināt, kurš ir lielākais grāmatu lasītājs Rīgā? Viņš lasa nakti un dienu, ziemā un vasarā jau kopš 1903. gada, kad viņu uzsēdināja uz arhitekta Vilhelma Bokslafa celtās Lielās ģildes kantoru un dzīvokļu nama Amatu ielā 4.
Nevis izvēle, bet vilkme. Saruna ar arhitektūras fotogrāfu Ansi Starku
"Tā nebija apzināta izvēle – tā bija vilkme," par savu sirdslietu un specializāciju – arhitektūras māksliniecisku iemūžināšanu fotogrāfijā – saka Ansis Starks. Šobrīd viņš ir viens no spēcīgākajiem arhitektūras fotogrāfiem Latvijā. Arhitektūras fotogrāfija kā specifisks fotomākslas žanrs līdz šim ir maz apzināta tēma, kaut arī Latvijā šajā jomā ir bijuši nedaudzi izcili meistari gan pirmskara, gan pēckara laikā – Aleksejs Dogadkins, Filips Izraelsons, Laimonis Stīpnieks, Indriķis Stūrmanis un vēl daži.
Kuldīgā studijas uzsāk pakalpojuma dizaina maģistranti
“Baltijas mērogā tās ir unikālas starptautiskas maģistra līmeņa studijas,” tā par jaunizveidoto programmu “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” saka tās īstenotāji. Pakalpojuma dizains mūsdienās ieguvis nozīmīgu vietu, bet to apgūt augstākajā līmenī nebija iespējams. Programma izveidota, sadarbojoties Kuldīgas novada pašvaldībai ar Latvijas Mākslas akadēmiju un vēl citām trim augstskolām. Nupat Kuldīgā studenti aizvadījuši pirmo klātienes nedēļu, pēc tās mācības turpināsies attālināti.
Apģērbs kā laikmeta zīme. Modes muzejā skatāma izstāde «Māte un bērns»
Līdz ar pandēmiju dažādos kontekstos īpaši aktuāla ir kļuvusi vecāku un bērnu attiecību tēma. Tā ienāk arī mūsdienu modes pasaulē, kam spilgts pierādījums ir afiša, kas reklamē drīzumā gaidāmo Rīgas Modes nedēļu – uz tās redzama modele sarkanā bikškostīmā, kas cieši sev piekļāvusi mazuli. Tieši šai tematikai savu piecu gadu jubilejas izstādi ‘"Māte un bērns" velta arī Modes muzejs. Izstāde skatītājiem atvērta no 8. oktobra, un tajā apskatāmi vērtīgi eksponāti no muzeja kolekcijas – dāmu un bērnu tērpi, kas aptver 150 gadu periodu: no 1850. līdz 2000. gadam.
Laikmeta izaicinājumi. «Dizaina pastaigas» videomateriāli būs pieejami digitāli
Aizvadītajā nedēļā norisinājās "Dizaina pastaiga" – lielākais dizaina nozares pasākums, kas veltīts pandēmijas tēmai un tās radīto izaicinājumu risināšanai. Ņemot vērā valstī esošo situāciju, lai pasākums sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju, šogad video no "Dizaina pastaigas" pieturpunktiem pakāpeniski no 25. oktobra būs pieejami arī "SEGD Riga Chapter" profilā, sociālajā vietnē "Youtube", informēja rīkotāji.
Svarīgākais šobrīd