Kultūra / Dizains un athitektūra
Liepājā apskatāmi kara laika tērpi no Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas
Modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas tērpi, kas aktuāli bijuši no 1938. līdz 1945. gadam, tagad apskatāmi izstādē par Otrā pasaules kara laika modi Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”. Lai spilgtāk būtu iespēja izjust tā laika gan ikdienas, gan svētku brīžu noskaņu, izstāde ir papildināta ar audio noformējumu un autentiskiem sadzīves priekšmetiem.
«microRIBOCA» ved urbānās pētniecības tūrē «Braunijs no Bruņinieku ielas»
Ko pilsētvidē sauc par braunijiem? Kurās vietās iepriekš gribēja būvēt Dailes teātri, un cik daudz koka māju nojauca, lai uzbūvētu teātra ēku? Kā tur izskatījās, pirms tika realizēts arhitektes Martas Staņas projekts – to visu 10. jūlijā bija iespēja uzzināt urbānās pētniecības tūrē – pastaigā kopā ar Kasparu Vanagu un Ievu Zībārti. Pastaiga notika mākslas programmas "microRIBOCA" ietvaros, kuras centrā šogad Rīga un tās iedzīvotāji.
Pirmajai Ainavu arhitektūras balvai iesniegts 81 pieteikums
Pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai nominācijās "Ārtelpā", "Personības", "Procesi" ir iesniegts 81 pieteikums. Nacionālā žūrija pirmo reizi tikās 20. jūnijā un īsi pēc tam sākusi ārtelpu apskati, novērtējot tās klātienē un tiekoties ar projektu autoriem un atbildīgajām personām, informēja Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.
Liela interese par Nacionālā teātra piebūves metu konkursu
Jūnija sākumā izsludinātais metu konkurss Latvijas Nacionālā teātra piebūvei vietā, kur pagaidām vēl atrodas tenisa korti, raisījis lielu arhitektu interesi. 9. jūlijā atkārtoti teātra vadība aci pret aci tikās ar potenciālajiem konkursa dalībniekiem, lai izskaidrotu savas vēlmes, atbildētu uz jautājumiem un iepazīstinātu ar teātra ēkas specifiku.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 30. jubilejas izstādē – īpaši priekšmeti ar īpašu stāstu
No lausku kaudzes atjaunota Jūlija Jēgera vitrāža, Sigismunda Vidberga ornamentu skices vīriešu kaklasaitēm, Anša Cīruļa privātpersonām darināts mēbeļu komplekts – tie būs daži no unikālajiem priekšmetiem, ko varēs aplūkot jaunajā izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM). Izstādes nosaukums ir „Redzēts. Neredzēts. Izredzēts”, to atklās rīt un tā ir veltīta muzeja 30 gadu jubilejai.
UNESCO mantojuma sarakstā iekļauj arhitekta Raita darbus
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļāvusi amerikāņa Frenka Loida Raita darbus. Eksperti Raitu dēvē par cilvēku, kurš ietekmēja arhitektūras attīstību visā pasaulē. 
Iznāks Asnates Smelteres grāmata «Piecdesmit gadi Rīgas modē»
Modes māksliniece un arī slavena modele ar divdesmit piecu gadu darba pieredzi Rīgas Modeļu namā Asnate Smeltere paveikusi vērtīgu un izzinošu darbu – uzrakstījusi grāmatu “Piecdesmit gadi Rīgas modē”, otro grāmatas daļu veltot arī savam neatkarīgajā Latvijā izveidotajam un iecienītajam modes zīmolam “Salons A”.
Valsts atbalsts sakrālā mantojuma glābšanai - nepietiekams un neparedzams
Latvijas sakrālajam mantojumam 2018.gads bija īpašs – baznīcu atjaunošanā bija reta iespēja ieguldīt vairāk nekā četrus miljonus eiro no valsts budžeta. Lielākā daļa bija vienreizēji piešķīrumi, bet miljonu eiro veidoja jaunā Sakrālā mantojuma finansēšanas programma. Par šo naudu pērn saglābti vairāki kritiskā stāvoklī esošu baznīcu jumti, vēl citiem dievnamiem izstrādāti restaurācijas projekti. Taču šogad sakrālā mantojuma programmā naudas vairs nav.
Noskaidrota Latvija Dizaina gada balvas publikas simpātija
Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi "Latvijas Dizaina gada balvas 2019" vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu fināla favorītu. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes "Sieviete un darbs" dizaina risinājums, informē izstādes norises vieta - tirdzniecības centrs "Origo".
Rīgas Jūgendstila centrs ar vērienīgu izstādi svin kolekcijas desmitgadi
Ar vērienīgu izstādi, kas iekārtota Vecrīgā zem Rātslaukuma – izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, pirmo apaļo jubileju svin muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”. Ekspozīcija “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” iepazīstinās ar mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto muzeja kolekciju.
Jelgavā vecpilsētā spāru svētkus svin restaurācijas centrs
Restaurējot unikālu vēsturiskās apbūves ēku, kā arī pārbūvējot senu mūra ēku, šā gada beigās Jelgavā vecpilsētas kvartālā durvis vērs Zemgales restaurācijas centrs. Ceturtdien, 20. jūnijā, topošā centra jumta korē uzvijās spāru vainags un restauratori iepazīstināja ar senām kultūrvēsturiskām vērtībām, ko izdevies atrast.
Izstāde atklāj Rīgas mikrorajonu spožumu un postu
Latvijas Arhitektūras muzejā ir skatāma izstāžu cikla “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” piektā izstāde “Mikrorajoni. Spožums un posts”, kas analizē būvniecības procesus laikā no 20. gadsimta 60. līdz 80. gadiem no mūsdienu skatupunkta, kad varam novērtēt ieguvumus un zaudējumus, informē Rīgas Arhitektūras muzejs.
Varšavā aizvadīts Eiropas dizaina festivāls
No 6. līdz 9.jūnijam Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās Eiropas dizaina festivāls - notika dizainam veltītas izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, konkurss, tikšanās un, protams, balvu pasniegšanas ceremonija.
Jaunākie
Interesanti