Kultūra / Dizains un athitektūra
Veikals kā kolektīvā atmiņa – Salacgrīvas «TOP!»
Būvkultūra izpaužas ne tikai gadsimta būvēs un grandiozos mērogos. Tāpat ēkas funkcijai nav jābūt obligāti saistītai ar kultūru, valsts pārvaldi vai lielu naudu – būvkultūrai ir vieta arī mazākos, ikdienišķos, lokālos objektos 
Būvkultūras zīmē – sākas Eiropas Kultūras mantojuma dienas
Šī gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu atklāšana notiks 24. septembrī. Pašā Vecrīgas sirdī, “Trīs brāļos”, tiks uzvilkts pasākuma zili balti dzeltenais karogs un tiks sumināta šī gada tēma – būvkultūra, informēja Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē (NKMP).
Elitārā miera osta – Ķīpsalas koka šarms
Būvkultūra Daugavas lielākajā salā veidojusies kārtu kārtām – no zvejnieku pagātnes uz elitāru miera ostu, kur savu pelnīto renesansi piedzīvo arī koka arhitektūra.
Vai glābt bijušo Centrālkomitejas ēku? Speciālistu viedokļi joprojām diametrāli pretēji
Suņi rej, bet karavāna iet tālāk – par spīti arhitektūras profesionāļu iebildumiem, Kultūras ministrija nav atkāpusies no Nacionālās koncertzāles ieceres Elizabetes ielā 2 un pošas arhitektūras studentu plenēram un starptautiskam metu konkursam. Sākusies arī padziļināta tehniskā izpēte bijušajai Centrālkomitejas ēkai, kas atrodas iecerētās koncertzāles vietā. Vai šo modernisma arhitektūras paraugu varētu integrēt koncertzālē? Arhitekti par to šaubās.
Āraišu ezerpils pētnieka Jāņa Apala 90. jubilejas gadā izveido interaktīvu ekspozīciju
15 gados viņa vadītās ekspedīcijas pārmeklēja 103 ezerus, 15 purvus un vairākas upes un pētīja ezerpiļu paliekas, tostarp Āraišu ezerā. Runa ir par ievērojamo arheologu un vēsturnieku Jāni Apalu. Ceturtdien, 17. septembrī, tiek svinēta viņa 90. jubileja. Vēsturnieks mūžībā aizgāja pirms deviņiem gadiem, bet viņa 90. jubilejas gadā Āraišu arheoloģiskā parka apmeklētāju centrā izveidota mūsdienīga, interaktīva ekspozīcija.
Latvijas Arhitektūras gada balvai saņemti 50 pieteikumi
Augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā šogad norisināsies 25. reizi, un tam ir saņemti 50 pieteikumi. Žūrija ir uzsākusi darbu vērtēšanu. Izvēlētie nominanti tiks publiski paziņoti oktobra otrajā nedēļā, savukārt ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī, informēja balvas pārstāvji.
Arhitekts Andis Sīlis: Koncertzāles skandāls ar laiku patīk arvien vairāk
“Bieži esmu saskāries ar domāšanas veidu vai reakcijas veidu tādās melnbaltās kategorijās,” norāda arhitekts Andis Sīlis, kura koncertzāles projekts uz AB dambja savulaik konkursā tika atzīst par labāko. LTV raidījumā "Kultūrdeva" Sīlis skaidro, ka publiskās diskusijas par Kultūras ministrijas ieceri par akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2 “ir ideāls piemērs, lai mēs visi kopā saprastu, ka nav ne melns, ne balts.”
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt