Kultūra / Dizains un athitektūra
Jūrmala aicina arhitektus zīmēt jauno Dzintaru koncertzāli
Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūves metu konkursa gaitā jūlija beigās un augustā potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas domes un uzņēmuma «Dzintaru koncertzāle» pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu.
Ar godalgu pasniegšanu noslēgusies II Latvijas keramikas biennāle
Ar konkursa izstādes “Martinsona balva” atklāšanu un godalgu pasniegšanu 6. jūlijā ir noslēgusies II Latvijas Starptautiskā keramikas biennāles programma, kas norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, lai attīstītu laikmetīgās keramikas nozari, veicinātu Baltijas valstu sadarbību un godinātu Latvijas laikmetīgās keramikas ciltstēva Pētera Martinsona radošo veikumu. 
Liepājā sāk Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes apjomīgo restaurāciju
Liepājā sākušies apjomīgie Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes rekonstrukcijas darbi. Katedrāles atjaunošana sāksies ar torņa restaurāciju, mainīs logus un restaurēs smilšakmens detaļas. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „UPTK”, piesaistot pieredzējušus restauratorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Apjomīgo un izaicinājumiem pilno katedrāles atjaunošanu paredzēt pabeigt divu gadu laikā.
Arhitektūras muzejā atklāj izstādi «Rīga. Galvenā iela»
Trešdien, 20.jūnijā, Latvijas Arhitektūras muzejā atklās izstādi “Rīga. Galvenā iela”. Tā būs jau ceturtā izstāde no cikla “Rīga, kuras nav”, kas iepazīstina ar galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Arhitektūras muzejs iepazīstina ar Rīgas galveno ielu
Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Latvijas Dizaina gada balvas 2018 izstādes skatītāju favorīts – «Spēka pele»
No 17. aprīļa līdz 20. maijam Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2018 20 finālistu darbu izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāju, un par izstādes skatītāju favorītu tika atzīts darbs – soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai “Spēka pele”.
Mākslas akadēmijas modes skate turpinās ar lekcijām un jauno dizaineru izstādi
Lielākais notikums mācību gadā – tā Mākslas akadēmijas modes skati vērtē Modes nodaļā. Skate notika 6.jūnijā bijušās tekstilrūpnīcas "Rīgas manufaktūra” telpās. Savukārt 7. jūnijā akadēmijas telpās norisinās atvērtās industrijas ekspertu lekcijas, bet 8.jūnijā tiks atklāta publiski pieejama jauno dizaineru kolekciju izstāde, kas ļaus ikvienam interesentam tuvāk iepazīt jauno modes mākslinieku veikumu.
Sākušās «Dizaina diplomandu dienas 2018»
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti jūnijā ne vien aizstāv diplomdarbus, bet arī rīko izstādes. Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zālē ir atklāta Dizaina nodaļas studentu diplomdarbu izstāde.
Venēcijas arhitektūras biennālē atklāts Latvijas paviljons
25.maijā Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē tika atklāta Latvijas ekspozīcija ar nosaukumu “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”), kas apskata to, kā daudzdzīvokļu namu arhitektūras projekti un ar tiem saistītie procesi iemiesojuši dažādas idejas par sadzīvi un nācijas veidošanu.
Piektdien Venēcijas arhitektūras biennālē atklās Latvijas paviljonu
Piektdien, 25. maijā, plkst.12.30 Venēcijas Arsenālā, Artilērijas zālē, tiks atklāts Venēcijas biennāles 16. starptautiskās arhitektūras izstādes Latvijas paviljons “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”). Ekspozīciju papildinās jaunizdota grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijā
Arhitektūras Lielo gada balvu 2018 saņem Liepājas Valsts 1.ģimnāzija
Arhitektūras nedēļas notikumi noslēgti piektdienas, 18.maija, vakarā, kad K.K. fon Stricka villas dārzā svinīgi paziņoja valsts nozīmes apbalvojuma ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018'' laureātus. Fināla žūrija Lielo Arhitektūras gada balvu, simbolisko Zelta ananasu, piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un tās projekta autorei arhitektei Ilzei Mekšai (SIA " Wonderfull"), informēja Latvijas Arhitektu savienība. 
Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā «Europe 40 under 40» sarakstā
Piektdien, 18. maijā, Atēnās tiek atklāta 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde. Šogad prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu “Šaoliņas lidojošo mūku teātris”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.
Jaunākie
Interesanti