Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Izglābta no zvēru ģērētavas – vai var pieradināt ūdeli?
Sniedziņš, Rūbija, Florija un Napijs ir četras ūdeles, kam palaimējies par savām saukt viņu saimnieces un glābējas Annas mājas. Ar saviem četriem acuraugiem Anna iepazīstināja LTV raidījumu “Ķepa uz sirds”, taču pati vēlējās palikt anonīma. 
Par 2022. gada augu Latvijā atzīta Eiropas saulpurene
Latvijā izraudzīts 2022. gada dzīvnieks, putns un augs: par gada dzīvnieku kļuvis mazākais Latvijas plēsējs, kurš var sasniegt 20 centimetru garumu un 100 gramu svaru; gada putna gods ticis svīrei, bet 2022. gada augs ir Eiropas saulpurene.
Tukumnieces stāsts. Darbs zooveikalā, bet mājās zoodārzs ar iguānu, tarantuliem un ēdelīgu vardi
Interese par dzīvniekiem tukumniecei Zanei Zagorskai ir kopš bērnības, kad kopā ar brāļiem visi ķēruši vardes, krupjus, veidojuši savus terārijus, barojuši un vērojuši mazos kustoņus. Ilgāk par nedēļu gan vecāki nav ļāvuši dzīvniekus turēt nebrīvē, tāpēc laiduši tos vaļā. Tagad Zagorska strādā zooveikalā, bet pašai mājās ir savs bērnībā izsapņotais zvēru dārzs, kur patvērumu raduši dažādi izglābti dzīvnieki.
Par gada dzīvnieku izraudzīta zebiekste
Par gada dzīvnieku Dabas muzejs nosaucis zebieksti, kas bieži tiek jaukta ar savu tuvāko radinieku sermuli, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.
Somijas uzņēmums ražo sporta apavus no kafijas biezumiem
Sporta apavus jeb tā sauktās botas, kas izgatavotas no kafijas biezumiem – tādas ražo kāds Somijas uzņēmums. Izrādās, vienam apavu pārim pietiek ar biezumiem, kas palikuši pēc pārdesmit kafijas tasīšu izgatavošanas. Uzņēmums tādā veidā cenšas arī mazināt izlietotās kafijas ietekmi uz globālo sasilšanu.
Zoodārzā Nīderlandē piedzimis lamantīnu mazulis
Zooloģiskajā dārzā Nīderlandes pilsētā Arnemā pasaulē nācis Vestindijas lamantīnu mazulis. Šie interesantie ūdens dzīvnieki mīt Vidusamerikā un savvaļā ir nopietni apdraudēti.
Klimata izmaiņas apdraud ziemeļbriežus Ziemeļeiropā
Globālās sasilšanas izraisītas klimata izmaiņas apdraud ziemeļbriežus Zviedrijas un citu Skandināvijas valstu ziemeļu daļā. Temperatūras svārstības būtiski maina dzīvnieku uzvedību un dzīvesveidu.
Dzīvnieku patversme aicina kaķēnus dāvināt pārdomāti un saskaņoti ar saņēmēju
Tā kā 2022. gads pēc austrumu horoskopa ir tīģera gads, simboliski var rasties vēlēšanās uzdāvināt kādām mazāko kaķu dzimtas pārstāvi – kaķēnu. Taču gadu no gadu un arī šogad speciālisti uzsver, ka šādai dāvanai ir jābūt rūpīgi apsvērtai un saskaņotai ar saņēmēju, lai arī patversmēs ir simtiem kaķu, kuriem ļoti vajadzīgas mājas.           
Kāpēc dzilnīšus ziemā visbiežāk mana divatā
Dzilnīši ir viegli aplūkojami putniņi, jo īpaši nevairās cilvēku tuvuma. Turklāt viņi paziņo par savu atrašanās vietu ar skaļiem saucieniem. Protams, tie nav cilvēkiem adresēti aicinājuma saucieni, bet ir par cilvēka klātbūtni vēstoši satraukuma saucieni. Ziemā dzilnīši visvairāk manāmi pāros.
Rīgas zoodārza Vides izglītības centrā dzīvos sliņķis 
Rīgas zoodārza ekspozīcija papildināta ar jaunu iemītnieku – no Čehijas zooloģiskā dārza ieradies divpirkstu sliņķu tēviņš. Šīs sugas dzīvnieki Rīgā līdz šim nekad nav bijuši apskatāmi, un paredzams, ka sliņķis dzīvos jaunajā Vides izglītības centrā.  
Aicina lielajā salā pabarot ūdensputnus
Ūdensputnu ziemošanai Latvijā ir vien 40 gadu vēsture. Jo bargāka ziema, jo putniem mazāk iespēju iegūt barību, tad arī vairāk putnu aiziet bojā. Šis decembris ūdensputniem izrādījies gana bargs. Un cīņa par izdzīvošanu kļūst arvien skarbāka. 
Dzīvnieku patversmes: Uguņošanas laikā suņi jāatstāj mājās
Ik gadu dzīvnieku patversmes ar bažām gaida jaungada uguņošanu. Janvāra pirmajās dienās patversmēs nonāk liels dzīvnieku skaits, kuri sabijušies no petaržu radītā trokšņa un aizmukuši, tādēļ suņi uguņošanas laikā jāatstāj mājas, uzsvēra dzīvnieku patversmes “Ulubele” pārstāve Diāna Elekse.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt