Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Madridē Svētā Antonija dienā svētīti mājdzīvnieki
Par godu Svētā Antonija dienai Spānijas galvaspilsētā Madridē noticis tradicionālais ikgadējais mājdzīvnieku svētīšanas rituāls. 3. un 4. gadsimtā Ēģiptē dzīvojošais mūks tiek uzskatīts arī par dzīvnieku aizgādni.
2021. gads – piektais siltākais vēsturē
Pēdējie septiņi gadi bijuši siltākie pasaules vēsturē. Pērn jauns rekords nav sasniegts, un vidējā temperatūra bija piektā augstākā, kopš tiek veikti novērojumi, informēja Eiropas Savienības Kopernika klimata pārmaiņu dienests.
Kaķa gadiem ilgai ārstēšanai un diētām iztērē 20 000 eiro, bet vēlāk kaiti neatrod
Kaķim Lācim ilgstoši ārstēta sirdskaite, vairāku gadu laikā ārstēšanai, zālēm un īpašam diētām iztērējot teju 20 tūkstošus eiro. Vēlāk nonākot pie cita veterinārārsta, izrādījās – kaķim sirdskaites nav. Jautājumus par veterinārajiem pakalpojumiem un to cenām pētīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” operācijā “Dakteris Aikāsāp”.
Vai 2022.gadu vides jomā pavadīsim ārkārtas režīmā? Vides ekspertu prognozes
Pērn ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs vēstīja pasaulei, ka esam krustcelēs un no mūsu izvēlēm ir atkarīgs tas, vai tālāk ceļš vedīs sabrukuma vai izrāviena virzienā. ANO Vides programmas eksperti cer, ka 2022. gads vides jomā būs izrāvienu gads, taču atzīst, ka vides jomā šogad būtu jāizsludina “ārkārtas stāvoklis”. Arī Latvijā aptaujātie vides eksperti norādīja, ka darāmā vides jomā būs daudz un ka dabas resursu degradācijas un klimata krīzes kontekstā mēs jau dzīvojam ārkārtas apstākļos.
Mednieku savienības pārstāvis: Pārtraucot lūšu medīšanu, zaudēsim vērtīgu informāciju par šo sugu
2021./2022. gada medību sezonā lūšus medīt nav atļauts, taču, pārtraucot lūšu medīšanu, mēs zaudēsim ļoti daudz vērtīgas informācijas par šo sugu, Latvijas Radio raidījumā “Radio vilks dabā” uzsvēra Latvijas mednieku savienības pārstāvis Jānis Baumanis. Pētot nomedīto lūšu ķermeņus, tika iegūta informācija par dzīvnieku vecumu, dzimumu, auglību, ēšanas paradumiem un skaita izmaiņām, stāstīja pētniecības institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.
Kāpēc kaķim var kaitēt nošmulēts kažoks. Stāsta veterinārārste
Ja kaķis ir nosmērējis kažoku ar kādu kaitīgu vielu, būdams tīrīgs dzīvnieks, tas centīsies netīrumus nolaizīt un tādējādi pastāv iespēja saindēties, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja veterinārārste Lita Konopore. Šādos gadījumos saimniekam jācenšas kaķi pēc iespējas ātrāk notīrīt.
Praktikants muzejā Nīderlandē, iespējams, atklājis jaunu dinozauru sugu
Kāds praktikants muzejā Nīderlandes pilsētā Bokstelā ievēroja, ka vairāki kāda dzīvnieka skeleta kauli būtiski atšķiras no zināmo sugu pārstāvju kauliem. Tas vedina domāt, ka skelets pieder līdz šim neatklātai dinozauru sugai, taču pagaidām tiek gaidīts zinātnieku apstiprinājums.  
Iztikt bez gaļas trīs dienas vai mēnesi. Kas ir kampaņa «Neapēd zemeslodi»
Videi draudzīgākas ēšanas izaicinājums "Neapēd zemeslodi!" ietver iespēju neēst gaļu trīs dienas nedēļā, neēst gaļu visu janvāri vai šajā laikā ēst vegāniski, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja biedrības "Dzīvnieku brīvība" pārstāve, kampaņas" Neapēd zemeslodi!" vadītāja Ulrika Skakovska.
Par 2022. gada sēnēm izraudzītas brūnzobes
Latvijas Mikologu biedrība par 2022. gada sēni izvēlējusies brūnzobes - rūsgano brūnzobi (Hydnellum ferrugineum) un Peka brūnzobi (Hydnellum peckii), liecina "dabasdati.lv" pieejamā informācija.
Suņu mētelīši un zābaciņi ziemā. Kā tos vērtē speciālisti
Lai suņus pasargātu no sāls, kas tiek kaisīts uz ietvēm, der iegādāties speciālus zābaciņus, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica kinoloģe Jūlija Siņicina. Tāpat no aukstuma var glābt arī suņu mētelīši, taču tos ieteicams novilkt tikai pēc pastaigas beigām, nevis vēl esot ārā.
Lācene Ilzīte svin 21 gada jubileju
Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte otrdien, 11. janvārī, svin 21 gada dzimšanas dienu. Kā jau katru gadu, arī šogad Latvijas slavenākā lāču dāma saņēma īpašo torti, kas pagatavota no dažādiem gardumiem.
Kā koki palīdz pilsētniekiem justies labāk. Saruna ar arboristu
Zaļā gaisma, kas spīd cauri koku lapām, dod mūsu smadzenēm signālu, ka viss ir kārtībā – par koku milzīgo lomu pilsētā podkāstā “Zaļgalvis” stāsta arborists un kokkopis Edgars Neilands. Viņš uzsvēr, ka kokiem pilsētā nav tikai dekoratīva nozīme vien.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt