Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dzīvnieku patversmē «Ulubele» svin Ziemassvētku pateicības dienas eglīti
Tuvojoties Ziemassvētkiem, dzīvnieku patversme "Ulubele" rīko ikgadējo pateicības dienas eglīti. Tradicionālajā labdarības pasākumā apmeklētāji baudīja aktieru un dziedātāju priekšnesumus un varēja iegādāties dāvanas saviem mīluļiem. Visi pateicības dienas ieņēmumi tiks nodoti patversmes iemītnieku vajadzībām.
Pārbaroti suņi un kaķi: kāpēc tas ir bīstami mājdzīvnieka veselībai?
Veterinārārste Daiga Bokvalde savā praksē novērojusi, ka pandēmijas laikā ļoti pamanāmi ir palielinājies mājdzīvnieku skaits. Un joprojām ļoti aktuāla problēma ir mājdzīvnieku aptaukošanās. Proti, saimnieki savus acuraugus pārbaro. Īsāk sakot, pārēdas paši un uzbaro savus suņus un kaķus.
Ornitologi aicina ziņot par ziemas putnu novērojumiem
Ornitologi aicina iedzīvotājus ziņot par ziemas putnu novērojumiem, lai varētu tos apkopot ziemas putnu atlantā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrībā. Putnu atlants ir datubāze ar informāciju, kādi putni kurā laikā kādā Latvijas daļā ir sastopami.
Dāvināts mājdzīvnieks var kļūt arī par nastu
Kucēnu vai kaķēnu dāvināšana svētkos nav ļoti izteikta tendence, taču tādi gadījumi ir. To nereti var uzskatīt arī par problēmu. Dažkārt pirmais saviļņojums un prieks pēc laika pārvēršas apgrūtinājumā. Tad labākajā gadījumā dzīvniekam atrod jaunas mājas vai tas nonāk patversmē.
PVD: Antibiotikas gaļā ir mīts, taču ārstēt ar tām dzīvniekus nav liegts
Lai arī daļa gaļas ražotāju uz iepakojuma mēdz uzsvērt, ka produktā nav antiobiotiku, to klātbūtne gaļā ir mīts, raidījumam “Vides fakti” norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) uzraudzības daļas vecākā eksperte Andra Sargūna. Tiesa, ārstēt ar antibiotikām dzīvniekus nav liegts.
Nākamruden ar kritušajām lapām Rīgā varētu apieties videi draudzīgāk
Novembra beigās no dažādām Rīgas apkaimēm savāca pēdējās rudens lapas. Lai arī apmēram divu mēnešu laikā tās pārtaps kompostā, tomēr lapu grābšana un aizvešana nav videi draudzīgākais risinājums, vienisprātis ir Rīgas domes deputāte Selīna Vancāne (''Par!/Progresīvie”) un arborists Edgars Neilands. Nākamajā rudenī situāciju labvēlīgi varētu  ietekmēt jaunie pilsētas saistošie noteikumi, kas daudzviet Rīgā lapas nākamgad ļaus atstāt nesavāktas.
«Dabas koncertzāles» vienotā taku tīkla centrā šogad būs invazīvās sugas Latvijā
Projekts “Dabas koncertzāle” šogad uzmanību pievērsīs invazīvajām sugām. Tam izveidoti vairāki videomateriāli, koncertieraksts un visā Latvijā izvietoti jauni vides objekti par invazīvajiem augiem un dzīvniekiem. Tie veido izziņas taku tīklu un viens no tā pieturas punktiem atrodas pie Jaundomes muižas Krāslavas novadā. 
Ko darīt, ja sunim uzbrūk cits suns? Kinologa padomi
Bieži vien pastaigu laikā satiekas ne tikai cilvēki, bet arī suņi. Kā pareizi rīkoties? Ļaut viņiem padraudzēties, paošņāties vai neļaut? Kā rīkoties būtu pareizi? Kinologa Ivo Svennes pieredze ļauj secināt, ka cilvēki, vērtējot savu suņu nodomus, bieži kļūdās.
Ornitologs: No cienasta putnu barotavā atkarīgs, kas tur atlidos
Vienā piemājas putnu barotavā, ja tā atrodas piemērotā vietā, var novērot līdz 20 putnu sugām, raidījumam Latvijas Televīzijas raidījumam “4. studija” stāstīja Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko. Kādi putni barotavā viesosies, ir atkarīgs no cienasta, kas tur būs nolikts.
Rīgas zoodārzā atsāksies ziemas naksnīgās pastaigas
Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā no 9. decembra atsāksies ikgadējās naksnīgās pastaigas, kuru laikā zoodārza darba laiku pagarina līdz pulksten 21.00, informēja zoodārza runasvīrs Māris Lielkalns.
Zaļais kurss lauksaimniecībā paģērēs mazāk ķīmijas uz lauka
Eiropas un arī Latvijas lauksaimniekiem jādomā, kā saimniekot gudrāk un zaļāk, pēc iespējas samazinot augu aizsardzības ķīmisko līdzekļu lietošanu. To sauc par integrētu augu aizsardzību. Nākotnē tā ieņems aizvien nozīmīgāku un pat obligātu lomu lauksaimniecībā.  Valsts augu aizsardzības dienests regulāri rīko izglītojošos pasākumus, lai lauksaimniekus jau laicīgi sagatavotu šīm pārmaiņām.
Nesālīts speķis, melnās saulespuķu sēklas un putraimi. Ar ko ziemā cienāt putniņus
Melnās saulespuķu sēklas, nesālīts speķis, dažādi putraimi, zemesrieksti un žāvēti augļi vai ogas būs piemērots cienasts putnu barotavās ziemā, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” ieteica Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko. Viņš arī piekodināja, ka, putnus sākot barot, tas noteikti jāturpina līdz pavasarim.
Vides zinātniece: No atkritumu dedzināšanas radušās kaitīgās vielas ietekmē hormonālo sistēmu
Rīgas pašvaldības policija šogad uzsākusi 511 administratīvo pārkāpumu procesus par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem. Daļa no šiem sodiem vērsti pret personām, kas dedzina sadzīves atkritumus. Eksperti aicināja nededzināt mājsaimniecības atkritumus, jo šādā veidā tiek nodarīts ne vien kaitējums videi, bet arī savai un apkārtējo veselībai, tostarp nelabvēlīgi ietekmējot hormonālo sistēmu.  
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt