Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Vides eksperti par aizvadīto gadu: Latvijā vides jomā rīkojas tikai, lai izpildītu Eiropas prasības
Lielākais 2021. gada notikums vides jomā notikums ir Eiropas Savienības Zaļais kurss, taču Latvijā kopumā vides aizsardzība nav pašvērtība un rīcība notiek tikai, lai izpildītu Eiropas prasības, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” savu vērtējumu pauda Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un Pasaules Dabas fonda priekšsēdētājs Uģis Rotbergs.
ASV vāveres bauda svētku mielastu
Kad Ziemassvētku mielošanās jau aiz muguras, cilvēki pasaulē turpina iepriecināt dzīvnieciņus ar dažādiem svētku našķiem.
Vides eksperte: Augu izcelsmes sveces ne vienmēr ir videi draudzīgas
Lai arī svētku laiks pasaulē ir brīdis, kad ievērojami pieaug dažādu spuldzīšu un gaismas virteņu patēriņš, sveces tik un tā ir neatņemama svinību atmosfēras sastāvdaļa. Ja senākos laikos sveču sastāvs lielā mērā noteica to, cik daudz gaismas tās spēj radīt, tad mūsdienās sveču sastāvam uzmanību galvenokārt pievēršam vides un veselības dēļ. Augu eļļu sveces, lai arī gatavotas no atjaunojamiem resursiem, par videi draudzīgām ne vienmēr var uzskatīt, norādīja inženierzinātņu doktore, biedrības "Ekodizaina kompetences centrs" valdes priekšsēdētāja Jana Simanovska.
Speciālisti: Lielākai daļai savvaļas dzīvnieku sniegt palīdzību nevajag
Šī gada deviņos mēnešos glābēji vairāk nekā 750 reižu devušies palīgā dzīvniekiem. No tiem vairāk nekā 40% ir savvaļas būtnes. Tā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Palīdzību zvēriem un putniem ir snieguši arī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un Līgatnes dabas takas. 
Dāvāt notikumus, nevis lietas. Kā samazināt dāvanu ietekmi uz vidi
Lai samazinātu dāvanu ietekmi uz vidi, labs veids ir arī vienoties par to, kas nepieciešams, vai veidot vēlmju sarakstus, dāvināt notikumus, nevis materiālas lietas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica  Baltijas vides foruma vides eksperte Līga Pakalna. Videi draudzīgākas dāvanas būs arī tās, kas ražotas Latvijā un netiek tālu transportētas.
Santa Klauss dodas arī pie ASV zemūdens iemītniekiem
Santa Klauss devies pie jūras iemītniekiem Floridas Kīzu salu nacionālajā jūras rezervātā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Akcijas mērķis ir arī vākt ziedojumus virszemes pasaules iemītniekiem.
Deivida Atenboro grāmata «Dzīve uz mūsu planētas» tagad lasāma arī latviski
"Nav jābūt dabaszinātniekam, lai saprastu, ka dabā kaut kas katastrofāli ir sagājis grīstē" – tā savā grāmatā "Dzīve uz mūsu planētas" uzsver sers Deivids Atenboro. Viņš ir dabas zinātnieks, kurš jau daudzus gadu desmitus plaši pazīstams visā pasaulē kā izcils dabai veltītu raidījumu vadītājs britu telekanālā BBC.
Dzīvnieku patversmē «Ulubele» svin Ziemassvētku pateicības dienas eglīti
Tuvojoties Ziemassvētkiem, dzīvnieku patversme "Ulubele" rīko ikgadējo pateicības dienas eglīti. Tradicionālajā labdarības pasākumā apmeklētāji baudīja aktieru un dziedātāju priekšnesumus un varēja iegādāties dāvanas saviem mīluļiem. Visi pateicības dienas ieņēmumi tiks nodoti patversmes iemītnieku vajadzībām.
Pārbaroti suņi un kaķi: kāpēc tas ir bīstami mājdzīvnieka veselībai?
Veterinārārste Daiga Bokvalde savā praksē novērojusi, ka pandēmijas laikā ļoti pamanāmi ir palielinājies mājdzīvnieku skaits. Un joprojām ļoti aktuāla problēma ir mājdzīvnieku aptaukošanās. Proti, saimnieki savus acuraugus pārbaro. Īsāk sakot, pārēdas paši un uzbaro savus suņus un kaķus.
Ornitologi aicina ziņot par ziemas putnu novērojumiem
Ornitologi aicina iedzīvotājus ziņot par ziemas putnu novērojumiem, lai varētu tos apkopot ziemas putnu atlantā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrībā. Putnu atlants ir datubāze ar informāciju, kādi putni kurā laikā kādā Latvijas daļā ir sastopami.
Dāvināts mājdzīvnieks var kļūt arī par nastu
Kucēnu vai kaķēnu dāvināšana svētkos nav ļoti izteikta tendence, taču tādi gadījumi ir. To nereti var uzskatīt arī par problēmu. Dažkārt pirmais saviļņojums un prieks pēc laika pārvēršas apgrūtinājumā. Tad labākajā gadījumā dzīvniekam atrod jaunas mājas vai tas nonāk patversmē.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt