Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Ko par Latviju pastāsta vasarā ierakstīto putnu balsis?
Aizvadītajā vasarā Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicināja cilvēkus no visas Latvijas ierakstīt sev apkārt dzirdamās putnu balsis. Kādi izrādījās šī vērienīgā datu vākšanas procesa rezultāti, un kādi putni dzīvo Latvijā?
Ķērpjiem Latvijas klimatiskie apstākļi ir piemēroti jau tūkstošiem gadu
Pirms daudziem tūkstošiem gadu, kad sāka atkāpties Lielā ledus laikmeta ledāji, tagadējās Latvijas teritorijā iedzīvojās pirmie ķērpji. Ķērpji – vieni no pieticīgākajiem dzīvajiem radījumiem, lēni augoši, toties aukstumizturīgi un ilgi dzīvotspējīgi organismi. Visnotaļ piemēroti šo organismu dzīvei ir arī mūsdienu Latvijas klimatiskie apstākļi. Valsts teritorijā atrasts krietni vairāk nekā pus tūkstotis ķērpju sugu.
Izglābta no zvēru ģērētavas – vai var pieradināt ūdeli?
Sniedziņš, Rūbija, Florija un Napijs ir četras ūdeles, kam palaimējies par savām saukt viņu saimnieces un glābējas Annas mājas. Ar saviem četriem acuraugiem Anna iepazīstināja LTV raidījumu “Ķepa uz sirds”, taču pati vēlējās palikt anonīma. 
Par 2022. gada augu Latvijā atzīta Eiropas saulpurene
Latvijā izraudzīts 2022. gada dzīvnieks, putns un augs: par gada dzīvnieku kļuvis mazākais Latvijas plēsējs, kurš var sasniegt 20 centimetru garumu un 100 gramu svaru; gada putna gods ticis svīrei, bet 2022. gada augs ir Eiropas saulpurene.
Tukumnieces stāsts. Darbs zooveikalā, bet mājās zoodārzs ar iguānu, tarantuliem un ēdelīgu vardi
Interese par dzīvniekiem tukumniecei Zanei Zagorskai ir kopš bērnības, kad kopā ar brāļiem visi ķēruši vardes, krupjus, veidojuši savus terārijus, barojuši un vērojuši mazos kustoņus. Ilgāk par nedēļu gan vecāki nav ļāvuši dzīvniekus turēt nebrīvē, tāpēc laiduši tos vaļā. Tagad Zagorska strādā zooveikalā, bet pašai mājās ir savs bērnībā izsapņotais zvēru dārzs, kur patvērumu raduši dažādi izglābti dzīvnieki.
Par gada dzīvnieku izraudzīta zebiekste
Par gada dzīvnieku Dabas muzejs nosaucis zebieksti, kas bieži tiek jaukta ar savu tuvāko radinieku sermuli, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.
Somijas uzņēmums ražo sporta apavus no kafijas biezumiem
Sporta apavus jeb tā sauktās botas, kas izgatavotas no kafijas biezumiem – tādas ražo kāds Somijas uzņēmums. Izrādās, vienam apavu pārim pietiek ar biezumiem, kas palikuši pēc pārdesmit kafijas tasīšu izgatavošanas. Uzņēmums tādā veidā cenšas arī mazināt izlietotās kafijas ietekmi uz globālo sasilšanu.
Zoodārzā Nīderlandē piedzimis lamantīnu mazulis
Zooloģiskajā dārzā Nīderlandes pilsētā Arnemā pasaulē nācis Vestindijas lamantīnu mazulis. Šie interesantie ūdens dzīvnieki mīt Vidusamerikā un savvaļā ir nopietni apdraudēti.
Klimata izmaiņas apdraud ziemeļbriežus Ziemeļeiropā
Globālās sasilšanas izraisītas klimata izmaiņas apdraud ziemeļbriežus Zviedrijas un citu Skandināvijas valstu ziemeļu daļā. Temperatūras svārstības būtiski maina dzīvnieku uzvedību un dzīvesveidu.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt