Slīterē ar došanos dabā un izzinošiem pasākumiem notiks Ceļotāju diena

Slīteres Nacionālajā parkā un tā apkārtnē 5. augustā notiks Ceļotāju diena, kuras ietvaros varēs piedalīties dažādās izzinošās nodarbēs, kā arī doties dabā kopā ar speciālistiem – šai nodarbei jāpiesakās iepriekš, jo vietu skaits ir ierobežots, savukārt pārējie Ceļotāju dienas pasākumi brīvi pieejami visas dienas laikā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

No pulksten 11 līdz 16 apmeklētāji gaidīti uz izzinošām nodarbībām pie Šlīteres bākas. Tā būs iespēja iepazīt Slīteres simtgadei veltīto zīmējumu izstādi "Mana, tava, mūsu Slītere", veicot dažādus uzdevumus, saņemot nelielas balvas, kā arī iesaistīties citās radošās un izzinošās nodarbēs bākas apkaimē.

Tikmēr no pulksten 12 līdz 16 ikgadējo Lībiešu svētku ietvaros pie Mazirbes Tautas nama būs iespēja darboties mobilajā dabas klasē, uzzinot vairāk par piekrastes dabas bagātībām.

Ceļotāju dienas programmā būs arī vairākas iespējas doties dabā kopā ar dabas speciālistiem – šīm aktivitātēm nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, jo dalībnieku skaits ir ierobežots.

Šlīteres bākas apkaimē no pulksten 10 līdz 13 varēs līdzdarboties gliemju iepazīšanas pasākumā "Cienīgi lēnie kaimiņi" kopā ar eksperti Dignu Pilāti. Programmā dažādas izzinošas nodarbes par gliemjiem un pastaiga dabā gliemju iepazīšanai. Tiešsaistes pieteikšanās anketa atrodama šeit.

Savukārt pulksten Pēterezera apkaimē notiks izzinošs pārgājiens kopā ar Vilni Skuju "Pa kangariem un vigām". Tā laikā varēs iepazīt unikālāko šīs teritorijas ģeoloģisko fenomenu – kangaru un vigu kompleksu, kā arī aizraujošā stāstījumā uzzināt vairāk par šejienes iemītniekiem.  Tiešsaistes pieteikšanās anketa atrodama šeit.

Pulksten 14 Vaides apkārtnē uz īstu ceļojumu laikā pārgājiena "Gadsimtu stāsti Vecročupes līkumos" ietvaros gaidīs vides gids Jānis Šlūke. Šī būs iespēja salīdzinoši īsa pārgājiena laikā atklāt un iemācīties sadzirdēt visdažādāko dabas elementu stāstītos stāstus par norisēm dabā un ainavā ilgākā laika posmā. Veicamais attālums aptuveni trīs kilometri, ilgums aptuveni trīs stundas. Tiešsaistes pieteikšanās anketa atrodama šeit.

Slīteres Nacionālais parks ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki.

Šogad parks svin simts gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Laika gaitā mainījusies gan aizsargājamās teritorijas platība, gan nosaukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti