Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Lūznavas muižā top sikspārņu izziņas skola
Lūznavas muižā un tās parka teritorijā turpinās „Sikspārņu izziņas dzīvās skolas” izveide. Muižas bēniņos apmeklētājus gaidīs izstāde par 16 Latvijā mītošo sikspārņu sugām, bet parkā varēs ne tikai dienā, bet arī nakts laikā izzināt sikspārņu dzīvi, sadzirdēt un arī ieraudzīt šo reto dzīvnieku lidojumu. 
Dūmu smaka, sēnītes un pāragra nogatavošanās. Kā klimata pārmaiņas sagandē vīnu
Klimata pārmaiņu dēļ vīnogas sākušas nogatavoties ātrāk. Ja sākotnēji var šķist, ka tam būs pozitīvs efekts un vienā gadā vīndari varētu tikt pie vairākām ražām, tad realitātē viss ir daudz sarežģītāk, raidījumam “Vides fakti” skaidroja uzņēmuma “Noble wine” pārdošanas vadītājs Ronalds Pētersons. Tāpat vīna kvalitāti negatīvi ietekmē lietavas, ugunsgrēki un krusas.  
Remtes pagastā izveido «glābējsilīti» eksotiskiem dzīvniekiem
“Glābējsilīte” eksotiskiem dzīvniekiem – šāda ziņa sociālajos tīklos īsā laikā ieguva lielu uzmanību. Šīs idejas autors ir sastapies ar to, ka cilvēki bailēs par sabiedrības nosodījumu no saviem mīluļiem atbrīvojas slepus, piemēram, atstāj tos pie atkritumu konteineriem vai palaiž savvaļā. Lai šādu gadījumu būtu pēc iespējas mazāk, viņš paralēli savam izveidotajam mini zoodārzam nodrošinājis apstākļus eksotiskajiem dzīvniekiem.
Svīre lidojumā spēj baroties, pāroties un pat gulēt. Iepazīsti gada putnu!
Svīre, 2022. gada putns, lidojumā var baroties, savākt materiālu ligzdai, pāroties un pat gulēt, to lidojot dara ar vienu aci ciet, bet otru – atvērtu, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvji Agnis Bušs un Andris Dekants.
Zūd iemaņas izdzīvot dabā. Saruna par upēm ar režisori Lasmani-Broži
Mūsdienu cilvēkiem zūd rūdījums un iemaņas izdzīvot dabā, tādēļ bērnus jau laikus vajadzētu pieradināt pie dzīvošanas ārā un dabas izzināšanas,  LTV raidījuma “Pa straumei” veidotāja Ilze Lasmane-Brože podkāstā “Zaļgalvis” stāstīja Rvīnam Vardem. Vienlaikus, lai pasargātu dabu, viņa aicināja cilvēkus atklāt mazāk zināmus dabas nostūrus, nevis doties uz populārām un atpūtnieku pārblīvētām vietām.
Madridē Svētā Antonija dienā svētīti mājdzīvnieki
Par godu Svētā Antonija dienai Spānijas galvaspilsētā Madridē noticis tradicionālais ikgadējais mājdzīvnieku svētīšanas rituāls. 3. un 4. gadsimtā Ēģiptē dzīvojošais mūks tiek uzskatīts arī par dzīvnieku aizgādni.
2021. gads – piektais siltākais vēsturē
Pēdējie septiņi gadi bijuši siltākie pasaules vēsturē. Pērn jauns rekords nav sasniegts, un vidējā temperatūra bija piektā augstākā, kopš tiek veikti novērojumi, informēja Eiropas Savienības Kopernika klimata pārmaiņu dienests.
Kaķa gadiem ilgai ārstēšanai un diētām iztērē 20 000 eiro, bet vēlāk kaiti neatrod
Kaķim Lācim ilgstoši ārstēta sirdskaite, vairāku gadu laikā ārstēšanai, zālēm un īpašam diētām iztērējot teju 20 tūkstošus eiro. Vēlāk nonākot pie cita veterinārārsta, izrādījās – kaķim sirdskaites nav. Jautājumus par veterinārajiem pakalpojumiem un to cenām pētīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” operācijā “Dakteris Aikāsāp”.
Vai 2022.gadu vides jomā pavadīsim ārkārtas režīmā? Vides ekspertu prognozes
Pērn ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs vēstīja pasaulei, ka esam krustcelēs un no mūsu izvēlēm ir atkarīgs tas, vai tālāk ceļš vedīs sabrukuma vai izrāviena virzienā. ANO Vides programmas eksperti cer, ka 2022. gads vides jomā būs izrāvienu gads, taču atzīst, ka vides jomā šogad būtu jāizsludina “ārkārtas stāvoklis”. Arī Latvijā aptaujātie vides eksperti norādīja, ka darāmā vides jomā būs daudz un ka dabas resursu degradācijas un klimata krīzes kontekstā mēs jau dzīvojam ārkārtas apstākļos.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt