Dienas ziņas

Pārdaugavas pieminekļa vietā – skeitparks

Dienas ziņas

Atbalstam apkurei pieteikušies gandrīz 19 000 cilvēku

Kā taupīt elektrību?

Kā visvieglāk samazināt elektrības patēriņu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ar taupīšanu lielo elektrības cenu kāpumu pilnībā segt nav iespējams, tomēr, mainot paradumus, var samazināt rēķinu par 20 līdz 30%, saka "Elektrum" energoefektivitātes centrā.

Padomu ir daudz. Vārot ūdeni katliņā, svarīgi uzlikt vāku, bet tējkannā ieliet tikai tik daudz ūdens, cik nepieciešams. Mazliet var ietaupīt arī pēc televizora skatīšanās, to atvienojot no strāvas. Šīs mazās lietas sakrājas, norādīja "Elektrum" energoefektivitātes centrā.

"Mājās šīs ierīces reizēm nav tikai viena vai divas. Bet tās ir desmit. Un kopumā tie var veidot 8–10 % no kopējā patēriņa," pastāstīja "Elektrum" energoefektivitātes eksperte Anna Luīze Blodone.

Ja vien mājās nav boilera, tad lielākais elektrības patērētājs būs ledusskapis. Meklējot veidus, kā samazināt patēriņu, būtu svarīgi pievērst tam uzmanību.

"Ja tas ir vecāks par 7 gadiem, tad tas noteikti patērēs vairāk. Bet ne vienmēr ir nepieciešams tiešām jauns. Lai mēs noskaidrotu, cik ledusskapis patērē, ir iespējams iegādāties jaudas mērītāju," sacīja Blodone.

Jaudas mērītājs parādīs pašreizējo patēriņu. Var arī skatīties kopējo patēriņu naktī, kad citas ierīces netiek izmantotas.

Lielākais liekais patēriņš rodas, ja ledusskapja temperatūra ir pārāk zema. "Katrs lieks grāds palielina patēriņu par 5%. Līdzīgi ir ar elektriskajiem sildītājiem," norādīja Blodone.

Piemērotā temperatūra ledusskapim ir +5 grādi, saldētavai -18.

Gaisa temperatūrai kļūstot arvien vēsākai, vēl kāds padoms palīdzēs ietaupīt tiem, kuriem mājās ir regulējami radiatori. Telpa ātrāk sasils, ja radiatoru vispirms pagriezīsiet līdz galam un vēlāk temperatūru samazināsiet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti