Vai dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā nodoklis arī par zemi zem svešas garāžas?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daudzi daudzdzīvokļu māju īpašnieki ir privatizējuši zemi apkārt mājām, bet vai viņiem ir jāmaksā nodoklis arī par zemi zem garāžām, kuras nekad nav būvējuši? Šādu neērto jautājumu uzdeva Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītāja, kurai jāmaksā par it kā divām viņai piederošām garāžām Sidraba ielā Rīgā.

Garāžas celtas pagājušā gadsimta 70. gados, un pensionāre ir neizpratnē, kāpēc viņai jāmaksā par to, ko nekad nav lietojusi. Viņas meita raidījumam pastāstīja: "It kā uz mūsu zemes atrodas divas garāžas, kas it kas pieder manai mammai, liek maksāt piespiedu nomu. Es tāda izbrīnīta biju – tās nav mūsu garāžas un tās pieder citām personām."

Pati pensionāre uzsvēra, ka viņai garāžas nekad nav piederējušas un neviens nevar paskaidrot, kādēļ tās viņai "piespēlē".

Jautājumi atbildīgajām iestādēm, kādēļ jāmaksā par to, ko neizmanto, līdz šim palika bez atbildes.

"Kad sazinājos ar pašvaldības ieņēmumu pārvaldi, tad katru reizi ir sava versija – ka jums neliks maksāt, jums ir tikai noņemti atvieglojumi, trešā reize – palasīsim kopā, kur ir norādīts, ka jums ir jāmaksā par tām garāžām. Es teicu: "Klausieties, melns uz balta uzrakstīts, ka piespiedu noma." Cik es aprunājos, nevienam kaimiņam tāds nav, visi tādi izbrīnīti, ka šitāda lieta notikusi," stāstīja īpašnieces meita.

Rīgas domes (RD) Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes pārstāve Ināra Papina raidījumam pauda: "Šai dzīvojamai mājai tika piesaistīts viss zemes gabals, nenodalot zemi atsevišķi šīm divām garāžām."

Kā skaidroja domē, jāmaksā ir nevis par garāžām, bet gan par zemi, ko savulaik mājas iemītnieki privatizējuši, uz kuras tad arī atrodas padomju laikos celtās garāžas.

"Katram dzīvokļa īpašniekam pieder domājamā daļa no visa zemes gabala, nodokli katrs dzīvokļa īpašnieks maksā par savu dzīvokli un klāt domājamo daļu no zemes gabala," sacīja Papina.

Tomēr Sidraba ielas iedzīvotājām ir jautājums, kāpēc jāmaksā par to, ko neizmanto, un citu vietā jānorēķinas ar domi par zemi, ko praktiski nav iespējams izmantot. "Tas nav mūsu īpašums, mēs viņu nelietojam. Tas, kas lieto, tas arī lai maksā, uz ko viņi vēlreiz tikai atbildēja, ka viņi tomēr nolēmuši, ka tās garāžas pieder manai mammai un par viņām tāpat tas zemes nodoklis būs jāmaksā," sacīja īpašnieces meita.

Kam īsti pieder garāžas, zina tikai retais, bet, kā noprotams, tās izmanto cilvēki, kuri nemaz nedzīvo mājā, kurai pieder šis zemes gabals.

Pašvaldībā skaidroja, ka vienkāršākais veids, kā atbrīvoties no pienākuma maksāt par zemi, ir slēgt nomas līgumu ar garāžu īpašniekiem. "Tā ir šī piespiedu nomas situācija," sacīja Rīgas domes pārstāve, norādot: "Otrs veids ir mēģināt  kārtot šo zemes jautājumu ar Dzīvojamo māju privatizācijas komisiju. Es domāju, ka apsaimniekotājiem tas būtu pienākums."

Savukārt SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica sacīja: ""Rīgas namu pārvaldnieks" aicina klientus vērsties tieši pie pārvaldnieka, lai skaidrotu kādus jautājumus, kas saistīti ar īpašumu. Dzīvokļu īpašniekiem konkrētajā adresē netiek izrakstīts rēķins par zemes nomu no pārvaldnieka puses. Pēc mums šobrīd pieejamās informācijas, garāžas atrodas uz mājai pieguļoša zemesgabala, kas netiek nomāts."

Rīgas dome neatkāpsies no rēķiniem par zemi, kas pieder Sidraba ielas iedzīvotājiem, tāpēc šobrīd vienīgā izeja ir iedzīvotājiem nākt kopā un risināt situāciju, lai par neizmantojamo zemi nebūtu jāmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti