4. studija

Kā savā dārzā cīnīties pret ūdensžurkām, kurmjiem un zemesvēžiem?

4. studija

Kam pieder siltumtrase - privātmājas īpašniekam vai "Rīgas siltumam"?

Kāpēc Kūku pagastā no pašvaldības zemes gadiem netiek novāktas krāsmatas?

Vietvara Kūku pagastā trīs gadus pēc postoša ugunsgrēka no savas zemes nenovāc krāsmatas

Pirms trīs gadiem Jēkabpils novada Kūku pagastā notika ugunsgrēks, kurā bojā gāja divi cilvēki. Tā kā liesmu nopostītais nams un zeme pieder pašvaldībai, blakus mājā dzīvojošā ģimene pauž neizpratni, kāpēc joprojām nav novāktas sadegušās mājas krāsmatas, kas visu šo gadu laikā aizvien atgādina par kaimiņu nelaimi, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Dodoties uz saimniecību "Daukstes" Jēkabpils novada Kūku pagastā, kalna galā ir redzams skaisti kopts īpašums, bet turpat blakus – krāsmatas ar skursteni vidū. Ugunsnelaime "Bušu Daukstēs" notika 2020. gada 19. aprīlī. Toreiz degošajā namā izdzisa arī kādas sievietes un vīrieša dzīvība. Kopš tās dienas "Daukstu" iemītniekiem acu priekšā ir baisais atgādinājums par kaimiņu nelaimi.

Laura Makare, kuras vecāki dzīvo īpašumā līdzās nodegušajam namam, pastāstīja, ka ar bojāgājušajiem kaimiņiem ģimenei bijušas labas attiecības.

Šobrīd esot emocionāli grūti noskatīties uz mājas krāsmatām.

Nodegušo saimniecību ģimene sauc par "spoku māju", jo tajā risinājušies baisi notikumi. Nams un zeme pieder vietējai Kūku pašvaldībai, taču trīs gadus kopš nelaimes pašvaldība par kārtību savā īpašumā nav interesējusies.

"Pašvaldībā mana mamma ir arī rakstījusi iesniegumu, lūdzot to sakārtot. No viņu [pašvaldības] puses nav nekādas aktivitātes, jo viņi ir pateikuši, ka tā zeme ir izlikta izsolē. Izsole ir notikusi, un cilvēki brauc, apskatās, ierauga to [krāsmatas] un ir šokā, neviens neparakstās tur neko ne pirkt, ne darīt," skaidroja Laura.

Kaimiņi pieļauj, ka pašvaldībai šo īpašumu būs ļoti grūti pārdot, jo ēka asociējas ar vairāku cilvēku nāvi, kuri nelabu galu ņēmuši vēl pirms traģiskā ugunsgrēka.

Lauras vecāki no pašvaldības piedāvātajām pirmpirkuma tiesībām atteikušies, un arī ar izsoli nesokas labi. Līdz ar to neglītais skats uz krāsmatām, pussagruvušiem šķūnīšiem un atkritumiem aiz tiem vēl joprojām atrodas pārdesmit metru no ģimenes iekoptās saimniecības.

"Es saprotu, ka tie ir līdzekļi, tie ir resursi un nauda, bet, manuprāt, ja tā ir pašvaldības zeme, viņiem tā būtu arī jāsakārto," viedokli pauda Laura.

Kūku pagasta pārvaldes vadītājs Andris Naidovskis skaidroja, ka pašvaldībai ir citas primārās lietas, kurās ieguldīt resursus. "Mūsu primārā lieta ir sabiedrisko vietu sakārtošana, pagasta centri, lai būtu izpucēti, lai peldvietas būtu tīras, gājēju celiņi un veloceliņi būtu sakārtoti. Estrādes un, protams, kapi, tāpēc arī tika rīkotas izsoles, lai ātrāk atrastu īpašnieku, kas sakārtotu teritoriju. Diemžēl neviens nepieteicās, divreiz [rīkojām]," norādīja Naidovskis.

Vienlaikus Kūku pagasta pārvaldes vadītājs norādīja, ka viņa vadīšanas laikā neviens no "Daukstu" mājām ar iesniegumu pašvaldībā par nesakopto īpašumu neesot vērsies, tāpēc pašvaldība nav reaģējusi. Naidovskis piekrita, ka ikvienam saimniekam par sakoptību ir jārūpējas un arī pašvaldība nav izņēmums.

Naidovskis solīja sazināties ar pašvaldības būvvaldi, lai teritoriju apsekotu speciālists un lemtu, vai ēka rada bīstamību sabiedrībai un ko ar to darīt. "Mums no padomju laikiem pagastos palikušas gan fermas, gan daudzdzīvokļu mājas pilsētās, daudzstāvu mājas, kuras atkarībā no bīstamības pakāpes tiek nojauktas," norādīja Naidovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti