4. studija

Kāpēc Kūku pagastā no pašvaldības zemes gadiem netiek novāktas krāsmatas?

4. studija

Ceturtā studija

Kam pieder siltumtrase - privātmājas īpašniekam vai "Rīgas siltumam"?

Galvaspilsētas centralizētie siltumtīkli privātīpašumos – kā nodot tos «Rīgas siltumam»

Lai nodrošinātu centralizēto siltumapgādi, Rīgā ir izbūvēts 830 kilometru garš siltumtrašu tīkls, no kura 770 kilometri pieder AS "Rīgas siltums", taču atlikušie 60 kilometri ir dažādu privātīpašnieku pārziņā un atbildībā, jo uzņēmums tos nav pārņēmis. Ja ar kādu no šīm siltumtrasēm kaut kas notiek, tad atbildīgs par to savešanu kārtībā kļūst īpašnieks. Kāds rīdzinieks uzskata, ka viņam siltumtrase īpašumā "uzspiesta ar varu", savukārt uzņēmums "Rīgas siltums" pauda, ka tas nākotnē vēlas pārņemt savā pārziņā visus siltumtīklus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Ar raidījumu "4. studija" sazinājās Normunds, kurš dzīvo Rīgā, Biķernieku ielā. Viņa īpašumā no blakus esošā nama ietiecas siltumtrases atzars. "2021. gadā, kad lūdzu, lai "Rīgas siltums" pārņem šo trasi savā īpašumā, man atteica. 2022. gadā rakstīju atkārtotu iesniegumu, taču izskatīšanas jautājumu vairākas reizes pārcēla.

Manuprāt, "Rīgas siltums" ar varu man uzspiež šo siltumtrasi, jo avārijas gadījumā visas izmaksas ir no īpašnieka," pauda nama īpašnieks Normunds, kurš nevēlas būt atbildīgs par citas mājas siltumtrasi.

Kā paskaidroja AS "Rīgas siltums" Siltumtīklu departamenta vadītājs Jānis Miezītis, uzņēmums nākotnē vēlas rast risinājumu, lai visi siltumtīkli piederētu "Rīgas siltumam". "Līdz ar to mēs spētu šādā veidā to tehnisko stāvokli kontrolēt, rūpēties par drošību sistēmā kopumā," norādīja Miezītis, uzsverot, ka uzņēmumā ir izveidota attiecīga komisija, kas pirms siltumtrases pārņemšanas uzņēmuma pārziņā izvērtē, kas līdz šim ar attiecīgajiem siltumtīkliem darīts un kāda ir situācija ar siltumtīklu aizsargjoslu, lai nepārņemtu "kaķi maisā".

Miezītis atklāja, ka dārgākie remontdarbi, kas siltumtīklu bojājumu gadījumā bijuši jāveic privātīpašniekam, mērāmi padsmit tūkstošu eiro apmērā.

Kā norādīja Normunds, viņa un uzņēmuma "Rīgas siltums" sarakste notikusi vairākkārt, tomēr bez rezultāta. Ēkas īpašnieks ir neizpratnē, kāpēc vairāku gadu garumā uzņēmums siltumtrasi Biķernieku ielā 32B tā arī nav pārņēmis savā īpašumā. 

"Rīgas siltuma" pārstāvis Miezītis pastāstīja, ka šajā gadījumā ēkas īpašnieks neesot ļāvis veikt siltumtīklu apsekošanu viņa pagrabā.

"Pirmkārt, tiek veikta šo konkrēto siltumtīklu apsekošana, apsekošanas rezultātā tiek novērtēts siltumtīklu tehniskais stāvoklis un arī vispārējā būvniecība apkārt šiem siltumtīkliem," norādīja Miezītis, noraidot aizdomas, ka uzņēmums izvairoties pārņemt privātīpašnieku pārziņā esošos tīklus.

Miezītis uzsvēra, ka pārņemšana var notikt tikai tad, ja speciālisti konkrēto tīklu ir apsekojuši un nav konstatēta patvaļīga būvniecība šo tīklu tiešā tuvumā.

Raidījumam "4. studija" zināms, ka ēkas īpašnieks uzņēmumam "Rīgas siltums" šobrīd atļāvis siltumtīklus apsekot, kā rezultātā jautājums nonāks attiecīgās komisijas darba kārtībā. "Kontakti mums ir, attiecīgā brigāde sazināsies ar īpašnieku, dosies tīklu apsekot, sagatavos informāciju komisijai. Komisiju mēs sasaucam reizi divās nedēļās," pastāstīja uzņēmumā.

Ja netiks konstatēta patvaļīga būvniecība, "Rīgas siltums" konkrēto siltumtīklu varētu savā pārziņā pārņemt divu līdz trīs nedēļu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti