Dzīve & stils / Ikdienai
Dizaina «šedevri» dzīvokļos: gāzes un ūdens skaitītāju uzstādīšanas īpatnības
Īsts interjera dizaina brīnumdarbs pārsteidzis 22 gadus veco Ronaldu. Rīgas dome piešķīrusi viņam dzīvokli kā bārenim. Jaunietis, protams, ir pateicīgs par savu pirmo, pastāvīgo mājvietu, tomēr, ieejot virtuvē un redzot, ka siena “izdekorēta” ar varen lielu, caurulēs ievītu gāzes skaitītāju, nācās atmest domu par cerēto iekārtojumu.
Gadu mijā varēja būt 11 brīvas dienas pēc kārtas. Kāpēc tā nebūs?
Kuram gan nepatīk tā kārtīgi atpūsties, kad ir vairākas brīvdienas pēc kārtas? Taču šogad, sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, mums tas "nespīd", jo vienu dienu strādāsim, divas atpūtīsimies, atkal strādāsim, atpūtīsimies, atkal strādāsim un atkal atpūtīsimies. Savāds kalendārs, bet kurš par to lemj?
2019. gada smagākais ķirbis – 329,5 kilogrami
Ķirbju svēršanas čempionāts Rīgas zoodārzā jau kļuvis par tradīciju. Lai gan Latvijas rekords šogad netika pārspēts, smagākā ķirbja tituls jau atkal aizceļoja pie Neimaņu ģimenes Kuldīgas novadā.
Krustkalnu ciemata iela - dubļos un tumsā; apgaismojumu sola, par asfaltu atbildes nav
Ķekavas novada Krustkalnu ciemats strauji attīstās, un vietējie iedzīvotāji jau sen cer un gaida, kad beidzot ciemata ceļi tiks noasfaltēti, nebūs ar bedrēm, kā arī - kad beidzot šie ceļi būs apgaismoti.  Apgaismojumu pašvaldība sola pavasarī, savukārt par asfaltēšanu skaidru atbildi sniegt nevar, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.
Uz Infektoloģijas centru vairs nevar aizbraukt ar sabiedrisko transportu
Uz Latvijas Infektoloģijas centru Rīgā vairs nav iespējams atbraukt ar sabiedrisko transportu. Kādreiz šeit kursēja 271. mikroautobuss, bet arī tas ir mainījis maršrutu. “Rīgas satiksme” gan sola apsvērt iespēju atjaunot šo maršrutu vismaz noteiktos laikos, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Jūrmalā sezonu atklās ziemas peldētāji jeb «roņi»
Svētdien Jūrmalā, pie Bulduru glābšanas stacijas sezonu atklās ziemas peldētāji jeb tautā sauktie „roņi”. Oktobra pirmā svētdiena jau tradicionāli ir diena, kurā visi ziemas peldētāji, neatkarīgi no laikapstākļiem pulcējas, lai kopīgi atklātu sezonu.
Rīgas «Kāzu salonu avēnija» - 15 veikali vienā ielā piesaista arī ārzemnieces
Ja ir vēlēšanās Rīgā satikt daudz laimīgu, cerību pilnu, bet nedaudz satrauktu cilvēku, jādodas uz Avotu ielu, jo šo ielu droši var dēvēt par “kāzu salonu avēniju” – tajā ir 15 kāzu saloni. Kā tas izveidojies, vairs īsti neviens neatceras, bet tik daudz salonu vienuviet piesaista ne tikai rīdziniekus, bet arī līgavas no citām pilsētām un kaimiņvalstīm, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
VM atgādina: Aptiekām var prasīt diennakts laikā sagādāt kompensējamās zāles
Veselības ministrija (VM) atgādina – ja aptiekā nav pacientam izrakstīto valsts kompensējamo zāļu, aptiekas pienākums ir 24 stundu laikā šīs zāles sagādāt. Ministrija atzīst, ka aptiekās var būt dažādi iepakojumi – vienus kompensē, citus ne,  bet cilvēkiem ir tiesības pieprasīt, lai aptieka sagādā nepieciešamo, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Raķeškrāsns lauku mājā - ekonomiska un ar labu siltuma atdevi
Kurzemē sāk parādīties pirmās raķeškrāsnis. Tas ir alternatīvs ekonomisks un videi draudzīgāks apkures veids, kas īpaši noderīgs lauku mājām. Šajās dienās divas raķeškrāsnis tapa Skrundas un Gramzdas apkārtnē, kur Latvijas Permakultūras biedrības vadītāja un Latvijas Universitātes pētnieka Elgars Felča vadībā notika meistarklases interesentiem.
Salu tilta apkaimē pazudusi sabiedriskā transporta pietura
Nu jau visi tie Rīgas iedzīvotāji, kuriem ikdienā nākas šķērsot Salu tiltu, ir pieraduši pie tā, ka tur visu laiku mainās situācija satiksmē. No rīta brauc pa vienu joslu, vakarā to darīt liek jau pa citu. Tomēr auto vadītāji nav vienīgie, kuri šo remontdarbu dēļ spiesti ciest, jo Salu tilta apkaimē pazudusi viena sabiedriskā transporta pietura.
Sēņu vietā mežā – būvgruži? Aicina par to ziņot policijai un vides dienestam
Sēņotāji, ogotāji un cilvēki, kuri vienkārši dodas pastaigās pa mežiem vai pilsētas zaļajām zonām, nereti sastopas nevis ar dabas veltēm, bet gan ar nelegālām izgāztuvēm. Šajās situācijās iedzīvotāji aicināti ziņot konkrētās pašvaldības policijai vai rakstīt vai zvanīt Valsts vides dienestam, atgādina LTV raidījums “4. studija”.
Francijā radīts vīna skeneris
Katrs nevar būt someljē un spēt atšķirt kabarnē vīnu no kjanti. Bet tas nemaz nav nepieciešams! Francūži radījuši īpašu vīna skeneri, kas iepērkoties ļauj ātri un viegli noteikt vīna veidu.
«4. studija» skaidro: Kas var būt maldinošs «ātrās palīdzības» izsaukums
Ar 1. septembri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izbraukums reāli izmaksā 144,51 eiro. Bet gadījumos, kad slimniekam draud briesmas veselībai un dzīvībai, par izsaukumu nav jāmaksā. LTV raidījums “4. studija” skaidroja, kā iepriekš noteikt, vai izsaukums būs par maksu vai arī tas tiks uzskatīts par nepamatotu, un aprakstīja nepamatotu izsaukumu piemērus.
Jaunākie
Interesanti