Pandēmija Latvijas sabiedrībā ir izcēlusi cieņas trūkumu, kas radies un ticis slāpēts daudzus gadus iepriekš, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pauda psihoterapeite Diāna Zande.
Vakcinētiem pensionāriem 20 eiro atbalstu mēnesī izmaksās automātiski, atgādināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Nav nepieciešams rakstīt iesniegumu vai doties pabalstu pieprasīt aģentūras klientu apkalpošanas centros. Pabalstam atsevišķi jāpiesakās tiem 60 gadu vecumu sasniegušajiem senioriem, kuri vēl nav pensionējušies.
Uz daudziem autoceļiem veidojas apledojums. Gaidāms, ka mainīga temperatūra saglabāsies un, pat ja sniega nebūs, var veidoties tā sauktais melnais ledus. Tāpēc drošas braukšanas eksperts mudina autovadītājus “pārslēgties” uz ziemas domāšanu.
''Amatiera'' otrajā sērijā hokejists, Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš dienas laikā no kreisās malas uzbrucēja centās pārkvalificēties par pavāru. Kaspars, kurš no 14 gadu vecuma pats gatavo, domā, ka pavārs ir profesija, kas nomierina cilvēkus – jo paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks. Droši var apgalvot, ka ar ēst gatavošanu Kaspars ir “uz tu”. To pierāda arī nesen rīkotās viesības radiem, kurās, lai pamielotu 40 viesus, tikuši darbināti trīs grili.
Katram interneta veikalam būtu jānorāda, cik ilgā laikā preces apņemas piegādāt, taču, ja nav teikts citādi, tas ir jāizdara 30 dienās, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) Patērētāju konsultāciju un sūdzību departamenta direktore Edīte Drozda.
Ziemā jāģērbjas slāņos kā kāpostam, un katrai nākamai kārtai jābūt biezākai, bet starp tām jāpiekļūst gaisam, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja stiliste Žanna Dubska. Kāda materiāla apģērbiem dot priekšroku un ko vēl ņemt vērā, lai ziemā būtu silti?
No angļu valodas atvasinātā vārda “QR kods” vietā ieteicams izmantot terminu “kvadrātkods”, kas pēdējā laikā latviešu valodā dzirdams arvien biežāk, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja valodniece Dite Liepa. Viņas vērtējumā tas ir jauks vārds, kuru izmantot ieteicams vēl vairāk.
Mēdz būt trīs iespējamie iemesli, kādēļ brīvie pieraksta laiki pie ārstiem un speciālistiem atšķiras, ja pierakstās telefoniski vai internetā, Latvijas Televīzijas raidījumam “Revidents” stāstīja Veselības centru apvienības (VCA) pārstāve Lolita Ķerve.
Visaktīvāk ārstniecības iestāžu pieraksta tālruni cilvēki cenšas sazvanīt pirmdienu rītos, savukārt mazākā noslodze zvanu centros ir trešdienās dienas otrajā pusē, kā arī ceturtdienās un piektdienās, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja Latvijas lielāko universitātes slimnīcu pārstāvji.
Mājsēde ir laiks, kad ir vairāk vaļas lasīt grāmatas. Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktie Ierobežojumi skar arī bibliotēkas, un šonedēļ valdība atļāva bibliotēkām organizēt grāmatu nodošanu lasītājiem bezkontakta veidā. Taču grāmatas bibliotēkās pandēmijas laikā var saņemt tikai pēc tam, kad tās izgājušas sava veida karantīnu. Kas tad ir "grāmatu karantīna"?
Naktī plīsusi dvieļu žāvētāja caurule izraisījusi karstā ūdens plūdus dzīvoklī, taču nama apsaimniekotājs nav sazvanāms, bet ugunsdzēsēji uz šādiem izsaukumiem nebrauc. Palīgā izmisušajai ģimenei steidzās vienīgi kaimiņi. Kuram par notikušo jāuzņemas atbildība, skaidroja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “4. studija”.
Lai arī uztura speciālisti neiesaka pārmērīgi aizrauties ar tādu produktu kā cīsiņi, reti kurš ir izticis bez to lietošanas maltītē. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4.studija" vērsās kāda skatītāja, kura, izpakojot un liekot katlā ģimenes vakariņām paredzētos cīsiņus, ievērojusi, ka tajos ir iegriezumi.
Laikapstākļu prognozes reizēm mēdz būt neprecīzas, jo pietrūkst datoru jaudas, lai aprēķinātu visus ietekmējošos procesus, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis.
Deviņdesmitajos gados par latviešu valodas attīstību man bija bažas, kas mazinājās 21. gadsimta sākumā, bet tagad nedaudz pieaug atkal saistībā ar valodas lietojumu jauniešu vidē, Latvijas Radio raidījumā “Monopols” atzina Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesors, valodnieks Andrejs Veisbergs.
Lai arī laika apstākļu prognozes telefonā šķiet ērtas, tās bieži ir kļūdainas, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumam “Revidents” norādīja LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis. To vietā viņš labāk ieteica izvēlēties nokrišņu kartes plašākam reģionam.
Tehnoloģiskā attīstība ir tik ļoti gājusi uz priekšu, ka bez digitālajam prasmēm ikdienā ir ļoti grūti, taču daļai senioru tās joprojām pieklibo, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” pauda senioru digitālās apmācības projekta “Vecums nav šķērslis II” koordinators Mārtiņš Valters.
Kā sabalansēt savu budžetu, iestājoties pensijas gadiem, digitālo tehnoloģiju apgūšana, kā arī fiziskās un garīgās veselības uzlabošanu mājas apstākļos – šādas tēmas piedāvā apgūt bezmaksas apmācību projektā esošajiem un topošajiem pensionāriem “Vecums nav šķērslis”.
Policijas statistika liecina, ka tumšajā gada periodā parasti pieaug zādzību skaits no privātmājām. Savu īpašumu no šāda scenārija var pasargāt ar dažādiem vienkāršiem paņēmieniem, piemēram, aizkaru izmantošanu, pagalmu apgaismošanu un atslēgu neatstāšanu slēdzenē, ieteica policijas pārstāvji.
Gulēšana uz kreisajiem sāniem, cietāks matracis un vēsāka guļamistaba ir vieni no priekšnoteikumiem labākam miegam, Latvijas Televīzijas raidījumam “Revidents” atklāja miega eksperte Natālija Bērziņa, mugurkaula ķirurgs un vertebrologs Artis Gulbis, kā arī alergologs Māris Bukovskis.
Rudens ir laiks, kad daudzi no mums ievākto ražu mēdz konservēt, un tam noder tukšas burciņas, kas dažbrīd paliek pāri no veikalā iegādātiem produktiem. Taču tās dabūtu pavisam tīras – dažbrīd tā ir neiespējamā misija.
Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk