Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Cik smalks mūsdienās ir britu smalkais stils? Saruna ar Latvijas diplomāti Londonā
Pēc nepilniem pieciem mēnešiem noslēgsies "Brexit" pārejas periods, kura laikā Apvienotajai Karalistei vajadzētu nokārtot rēķinus ar Eiropas Savienību. Zināmas saites būs sarautas, bet tas nemainīs Lielbritānijas nerakstīto ietekmi dažādās jomās, tostarp attiecībā uz lietišķo etiķeti. Briti tradicionāli ir pazīstami ar savu smalko stilu, ko mēdz uzskatīt par etalonu arī ārpus Apvienotās Karalistes robežām. Kādas ir ģērbšanās normas mūsdienu Londonā un, vai uz pieņemšanu pie karalienes drīkst doties latviešu tautas tērpā, LSM.lv stāsta Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē vadītājas vietniece Katarina Plātere.
Kā droši atpūsties pie ūdens un palīdzēt citiem?
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki kopš janvāra no ūdens izcēluši jau 79 mirušus cilvēkus. Daļa no šiem cilvēkiem gājuši bojā tieši vasaras sezonas laikā, atpūšoties pie ūdens. Kā drošāk pavadīt laiku pludmalē un kā pareizāk rīkoties, ja redzat kādu cilvēku slīkstam?
Latvijas arbūzi un melones sāk konkurēt ar svešzemju ražu
Šonedēļ Latvijas veikalu plauktos un tirgos sāk parādīties Latvijā audzētas melones. Pēc pāris nedēļām būs arī arbūzi. Pie mums var izaudzēt gana garšīgu un lielu ražu, kas spēj konkurēt ar produkciju no krietni siltākām zemēm.
Diāna Zande: Drosmi dzīvot neatkarīgi mācās maziem soļiem, nevis revolūcijā
Par drosmi būt pašiem, dzīvot savu – neatkarīgu – dzīvi, nevis īstenot apkārtējo cilvēku idejas un sapņus, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja psiholoģe, psihoterapeite Dr. psych. Diāna Zande. Viņa uzsvēra, ka pirmais solis pārmaiņu virzienā ir esošās dzīves pārskatīšana, nevis apņemšanās no rītdienas uzreiz sākt citu.
Kā noskaidrot, vai e-pasta paroles nav nozagtas? Sāk kampaņu «Viedpircējs»
Pārtika, apģērbs vai sadzīves preces – interneta pirkumi Covid-19 ierobežojumu dēļ arvien vairāk kļūst par ikdienu ne tikai gados jauniem, bet arī cilvēkiem brieduma gados. Lai vairotu sabiedrības izpratni par drošību un piesardzību, Finanšu nozares asociācija sākusi izglītojošu kampaņu “Viedpircējs. Iepērcies internetā gudri”.    
Vairāk nekā 150 000 adresēm Latvijā nevar piegādāt pastu; aicina sakārtot pastkastītes
Latvijā vairāk nekā 150 tūkstošiem adrešu nav iespējams piegādāt pastu, jo īpašnieki nav parūpējušies par pastkastītes uzstādīšanu vai arī tās ir tik salauztas, ka pastnieki tādās neuzdrošinās atstāt sūtījumus. Latvijas pastniekiem, veicot savus darba pienākumus, ar šo problēmu nākas saskarties katru dienu. Tādēļ "Latvijas pasts" aicina iedzīvotājus sakārtot savas pastkastītes
Sēnes tirgū izpērk arī par ļoti augstām cenām
Iedzīvotāji sociālajos tīklos sašutuši par sēņu cenām Rīgas Centrāltirgū, kur tās sasniedz pat četrdesmit eiro par kilogramu. Savukārt tirgotāji norāda, ka sēņu mežos ir maz un attiecīgi - cenas ir adekvātas. Tikmēr reģionos sēnes ir lētākas. Taču visur šīs meža veltes tiek izpirktas ātri neatkarīgi no cenas.
Eiropas noteikumu dēļ vairs nepārdod ceriņu ziedu ievārījumu
Dobeles Ceriņu dārza suvenīru kioskā pārstāts pārdot ceriņu ziedu ievārījumu. Tas noticis, jo izrādās, ka jau kopš 1997. gada ceriņu ziedi nav iekļauti Eiropas Komisijas izveidotajā pārtikas katalogā. Cilvēki paši, uzņemoties atbildību, ceriņus drīkst lietot pārtikā, bet ražotājiem to darīt nav atļauts, jo viņiem jāatbild par pārtikas drošību.
Pēc ceļa remonta blakus esošās zemes īpašniecei nākas rāpties pāri barjerai
Ķeguma novada Birzgales pagastā, vien pāris kilometru attālumā no Jaunjelgavas, atrodas “Plieņu” mājas. To saimniece jau vairāk nekā pusgadsimtu ir Eleonoras kundze. Viņas dārza darbus gan vienmēr apgrūtinājis fakts, ka māja atrodas vienā Aizkraukles–Bauskas šosejas pusē, bet dārzs – otrā. Taču pēc autoceļa remonta vienā ceļa pusē uzstādīta drošības barjera, un Eleonorai, lai tajā nokļūtu, nākas rāpties šai barjerai pāri.
Itālijā popularitāti gūst caurspīdīgas maskas
Itālijā popularitāti gūst caurspīdīgas sejas maskas, lai cilvēki varētu redzēt valkātāja sejas mīmiku. Tās ir noderīgas ne tikai nedzirdīgajiem. Smaidam draudzīgās sejas maskas lielu atsaucību guvušas pakalpojumu jomas uzņēmumos, kuriem ir svarīgi klientiem parādīt laipnu seju.
Kā atgriezties Latvijā, ja ārzemēs beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš
Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē, ja vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šāds nosacījums ir spēkā gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs. Bet ko darīt cilvēkam, kurš pirms Covid-19 pandēmijas aizbraucis strādāt uz ārvalstīm un tagad nevar pagarināt apliecības derīguma termiņu tikai tāpēc, ka netiek uz Latviju?
Kā samazināt ūdens patēriņu?
Dzīvot videi draudzīgāk ne vienmēr nozīmē, ka tas ir dārgāk. Gluži otrādi - mainot savus ikdienas paradumus un vienlaikus padomājot par to, kādu ekoloģisko pēdu aiz sevis atstājam, ir iespējams nedaudz ietaupīt naudu. Ar vienkāršiem ikdienā ieviešamiem paņēmieniem ikviens var samazināt ūdens patēriņu mājās.
Septiņas idejas mammas sveikšanai attālināti
Jau pāris mēnešus dzīve pilnīgi visās jomās rit citādi nekā ierasts. Ārkārtējā situācija ir viesusi korekcijas arī tajā, kā šogad tiks svinēta Mātes diena - ja nedzīvo ar mammu kopā, tad klātiene viņu sveikt nebūs iespējams. Tādēļ esam sarūpējuši idejas, kā iepriecināt mammu no attāluma.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt