Dzīve & stils / Ikdienai
Pensionētiem senioriem 20 eiro pabalstu par vakcināciju decembrī ieskaitīs automātiski
Vakcinētiem pensionāriem 20 eiro atbalstu mēnesī izmaksās automātiski, atgādināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Nav nepieciešams rakstīt iesniegumu vai doties pabalstu pieprasīt aģentūras klientu apkalpošanas centros. Pabalstam atsevišķi jāpiesakās tiem 60 gadu vecumu sasniegušajiem senioriem, kuri vēl nav pensionējušies.
VIDEO. Hokejists Daugaviņš iejūtas pavāra amatā: Arī te ir svarīgs komandas darbs
''Amatiera'' otrajā sērijā hokejists, Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš dienas laikā no kreisās malas uzbrucēja centās pārkvalificēties par pavāru. Kaspars, kurš no 14 gadu vecuma pats gatavo, domā, ka pavārs ir profesija, kas nomierina cilvēkus – jo paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks. Droši var apgalvot, ka ar ēst gatavošanu Kaspars ir “uz tu”. To pierāda arī nesen rīkotās viesības radiem, kurās, lai pamielotu 40 viesus, tikuši darbināti trīs grili.
Cik ilgā laikā internetveikalam jāpiegādā prece?
Katram interneta veikalam būtu jānorāda, cik ilgā laikā preces apņemas piegādāt, taču, ja nav teikts citādi, tas ir jāizdara 30 dienās, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) Patērētāju konsultāciju un sūdzību departamenta direktore Edīte Drozda. 
Kā ģērbties, lai nenosaltu? Padomi siltākai ziemai
Ziemā jāģērbjas slāņos kā kāpostam, un katrai nākamai kārtai jābūt biezākai, bet starp tām jāpiekļūst gaisam, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja stiliste Žanna Dubska. Kāda materiāla apģērbiem dot priekšroku un ko vēl ņemt vērā, lai ziemā būtu silti?
Valodniece: «Kvadrātkods» ir jauks vārds
No angļu valodas atvasinātā vārda “QR kods” vietā ieteicams izmantot terminu “kvadrātkods”, kas pēdējā laikā latviešu valodā dzirdams arvien biežāk, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja valodniece Dite Liepa. Viņas vērtējumā tas ir jauks vārds, kuru izmantot ieteicams vēl vairāk.
Bibliotēkas grāmatām pēc izlasīšanas «jādodas» 72 stundu karantīnā
Mājsēde ir laiks, kad ir vairāk vaļas lasīt grāmatas. Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktie Ierobežojumi skar arī bibliotēkas, un šonedēļ valdība atļāva bibliotēkām organizēt grāmatu nodošanu lasītājiem bezkontakta veidā. Taču grāmatas bibliotēkās pandēmijas laikā var saņemt tikai pēc tam, kad tās izgājušas sava veida karantīnu. Kas tad ir "grāmatu karantīna"?
Plīstot caurulei, naktī dzīvokli applūdina verdošs ūdens. Kurš dienests palīdzēs?
Naktī plīsusi dvieļu žāvētāja caurule izraisījusi karstā ūdens plūdus dzīvoklī, taču nama apsaimniekotājs nav sazvanāms, bet ugunsdzēsēji uz šādiem izsaukumiem nebrauc. Palīgā izmisušajai ģimenei steidzās vienīgi kaimiņi. Kuram par notikušo jāuzņemas atbildība, skaidroja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “4. studija”. 
Kurš un kāpēc veic iegriezumus cīsiņos?
Lai arī uztura speciālisti neiesaka pārmērīgi aizrauties ar tādu produktu kā cīsiņi, reti kurš ir izticis bez to lietošanas maltītē. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4.studija" vērsās kāda skatītāja, kura, izpakojot un liekot katlā ģimenes vakariņām paredzētos cīsiņus, ievērojusi, ka tajos ir iegriezumi.
Vai laika prognozes telefonā ir precīzas? Skaidro Toms Bricis
Lai arī laika apstākļu prognozes telefonā šķiet ērtas, tās bieži ir kļūdainas, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumam “Revidents” norādīja LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis. To vietā viņš labāk ieteica izvēlēties nokrišņu kartes plašākam reģionam.
Vai mūsdienu seniori var iztikt bez digitālām prasmēm?
Tehnoloģiskā attīstība ir tik ļoti gājusi uz priekšu, ka bez digitālajam prasmēm ikdienā ir ļoti grūti, taču daļai senioru tās joprojām pieklibo, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” pauda senioru digitālās apmācības projekta “Vecums nav šķērslis II” koordinators Mārtiņš Valters.
Negantā līme: kā stikla burciņām piešķirt otro dzīvi?
Rudens ir laiks, kad daudzi no mums ievākto ražu mēdz konservēt, un tam noder tukšas burciņas, kas dažbrīd paliek pāri no veikalā iegādātiem produktiem. Taču tās dabūtu pavisam tīras – dažbrīd tā ir neiespējamā misija.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt