Dzīve & stils / Ikdienai
Finanšu analītiķis: Peļņa ieguldījumos nekad nav garantēta
Ieguldījumu pasaulē nekas nav garantēts, un ieguldīšana vienmēr saistīta ar risku naudu pazaudēt, Latvijas Radio 5 rubrikā “Jauni un bagāti” norādīja finanšu analītiķis Valters Vestmanis. Orientēties finanšu pasaulē var palīdzēt izpratne, ka, jo augstāku sola peļņu, jo augstāks būs risks, taču, apgriežot otrādi: ja ieguldījums ir augsta riska, peļņa ne vienmēr ir garantēta. 
Ko drīkst un ko nedrīkst darīt kurjeri
Kurjeram nav pienākuma par savu ierašanās laiku brīdināt laicīgi, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” atzina  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) Pasta nodaļas vadītājs Bruno Frīdenbergs-Ansbergs.  Tas nozīmē, ka eksprespasta pakalpojuma sniedzēji par ierašanās laiku var brīdināt pēc saviem ieskatiem.
Otrā un trešā līmeņa pensiju programmas: par pensiju jāsāk domāt pēc iespējas agrāk
Kad tuvojas pensijas vecums, ar naudas ieguldīšanu pensiju līmeņos ir par vēlu kaut ko darīt, tāpēc pareizā izvēle par ieguldījumu plānu jāizdara savlaicīgi, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vadošā eksperte Ilze Vindele. Arī "Swedbank" Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs Pēteris Stepiņš piekrita, ka ikviens var ietekmēt to, kādā plānā atrodas, un mudināja ikvienu izvērtēt savu situāciju un doties uz konsultācijām, ja tās nepieciešamas. 
Trīs aplami rīcības modeļi, sākot rīkoties ar naudu. Skaidro finanšu analītiķis
Kad runa ir par tavu naudu, garlaicīgi ir labi, Latvijas Radio 5 rubrikā “Jauni un bagāti” norādīja finanšu analītiķis Valters Vestmanis. Viņš skaidroja, ka cilvēki bieži ar naudu rīkojas aplami, investējot kādā aktuālā, riskantā spekulācijā, noticot "guru" solījumiem padarīt bagātu vai skrienot pēc peļņas bez izpratnes, cik liels darbs jāiegulda.  
Kā palielināt uzkrātās naudas daudzumu? Skaidro finanšu eksperti
Kā palielināt uzkrātās naudas daudzumu? Ekonomists Pēteris Strautiņš LTV raidījumam “Revidents” stāstīja, ka nav vēlama nedz pārmērīga riska uzņemšanās, nedz arī kategoriska izvairīšanās no riskiem, jo abas stratēģijas, visdrīzāk, maksās dārgi. Tikmēr finanšu eksperts Toms Kreicbergs mudināja parūpēties par finanšu “drošības spilvenu” un investējot priekšroku dot saprātīgiem ieguldījumiem.
Speciālisti: Lai vienotos par remontiem daudzdzīvokļu mājās, svarīgi uzticēties apsaimniekotājam
Bieži vien dzīvokļu īpašnieki priekšroku dod kosmētiskajam, nevis tehnisko sistēmu remontam, kas ilgtermiņā rada problēmas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš. Šobrīd sarežģītākā lieta ir savākt kopā dzīvokļu īpašniekus un noformēt lēmumu, atklāja Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs Ģirts Beikmanis. 
Slidenās ietves: Ko darīt, ja paslīd kāja cita īpašumā?
Kārtējo reizi ziema ir dažus pārsteigusi nesagatavotus, it īpaši tos, kuriem ir jātīra ietve, pa kuru var pārvietoties jebkurš no mums. Bet – ko darīt situācijās, ja cilvēkam paslīd kāja un viņš nokrīt uz nenotīrītas ietves kāda cita īpašumā?
Kā viltus kurjerpasta darboņi apkrāpj mantu pārdevējus? Ilānas pieredze
Interneta sludinājumu vietnēs, kur notiek pirkšanas un pārdošanas darījumi starp privātpersonām, uzdarbojas krāpnieki, izmantojot kurjerpasta uzņēmumu zīmolus. Valsts policijā šo krāpšanas veidu dēvē par "2020.–2021. gada fenomenu". Kā cilvēki tiek apkrāpti, un vai nozagto naudu iespējams atgūt?
Vai ikoniskajiem «Niveja» un «Rīgas ceriņiem» būs vieta modernajā «Dzintarā»?
Kosmētikas ražotājs “Dzintars” arī jauno īpašnieku paspārnē turpina ražot ikonisko krēmu “Niveja” un smaržas “Rīgas ceriņi”. Tiesa, krēms “Niveja” pārdēvēts par “Nīca”, savukārt smaržām “Rīgas ceriņi” nosaukums saglabāts tas pats, taču nedaudz mainīta receptūra, Latvijas Radio raidījumā “Monopols” stāstīja "Dzintara" vadītāja un līdzīpašniece Anastasija Udalova.
Vai kausētā siera «Dzintars» pakās ir sapūsts gaiss
Vai kausētā siera "Dzintars" pakās ir sapūsts gaiss? Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītāja bija satraukusies, ka kausētā siera paciņās vienmēr ir liels gaisa burbulis, tādēļ aicināja pārbaudīt, kāpēc tā.
Kādēļ pastā reizēm pieprasa atmuitot dāvanas un pat pastkartes
Lai izvairītos no situācijām, kad saņēmējam pastā nākas atmuitot dāvanas vai pat pastkartītes, nosūtītājam un pasta operatoram svarīgi pirms nosūtīšanas aizpildīt precīzu informāciju par sūtījumu, Latvijas Televīzijas raidījumam “Revidents” skaidroja “Latvijas pasta” Muitas pakalpojuma vadītāja Ieva Ilstere.
Paaugstinātas maksas zvans: jāmaksā arī par nenotikušu sarunu
Zvanot uz paaugstinātas maksas tālruņa numuru, maksu par šo pakalpojumu sāk piemērot jau no savienojuma brīža, kad saruna vēl nemaz nav uzsākta. To noskaidroja "4. studija" pēc tam, kad raidījumam neapmierinātību ar šādu praksi pauda "Tele2" kliente Vineta.
Īpašs SOS žests – kad to lieto un vai Latvijā policija to atpazīst?
Sociālo tīklu platformā “TikTok” kļuvis populārs SOS žests ziņošanai par draudošām briesmām. Šo palīdzības signālu izveidojis Kanādas Sieviešu fonds pandēmijas laikā, kad sākusi pieaugt vardarbība mājās, un tas guvis popularitāti pasaulē gan digitālajā vidē, gan reālajā dzīvē. Latvijā policija nav novērojusi, ka iedzīvotāji izmantotu šādus žestus, lai ziņotu par apdraudējumu.
Nokrist ir ikdienišķi. Kā sniegt pirmo palīdzību
Sniegt pirmo nepieciešamo palīdzību pēc negadījuma cietušajam ir spējīgs ikviens, bet būtiska ir tieši uzdrīkstēšanās to darīt, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" ģenerālsekretārs Uldis Līkops
Kāpēc nav jēgas krāt tukšās pudeles, gaidot depozīta sistēmu
Šobrīd ne PET, ne stikla pudeles krāt nav jēgas, jo iepakojums, ko varēs nodot apmaiņā pret 10 centiem, veikalu plauktos parādīsies tikai pēc 1. februāra, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra SIA "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt