Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Klāt kļavu sulu laiks! Tecināšanai netraucēs arī pēkšņs sals
Kļavu sulas ir pirmā pavasara velte, kas līdz ar spožajiem saules stariem daudzviet jau tiek tecināta. Ja pēkšņi uznāk sals, tas kļavai nekaitēs. Tāpēc agrā sulu tecināšana neērtības var sagādāt tikai sulas kārotājiem, ja nezina, kurā brīdī kļavai jau ir sula, kurā dalīties.
Piedalies «Pārtikas revidenta» aptaujā par produktu izvēli!
LTV raidījums "Pārtikas revidents" ikvienu aicina aizpildīt anketu par to, kādi faktori ir būtiski pārtikas produktu izvēlē. Sniegtās atbildes raidījuma komandai palīdzēs izpētīt, kāds ir pārtikas produktu zīmola, iepakojuma un reklāmas spēks.
Introverts vai ekstraverts? Izjūtas pandēmijas laikā palīdz atklāt personības tipu
Cilvēka izjūtas Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu laikā var palīdzēt saprast savu personības tipu – introverts vai ekstraverts –, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” sacīja psihoterapeits, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docents Artūrs Utināns.
Kofeīna analīzes: Cik stipra ir Latvijā nopērkamā kafija?
Lai noskaidrotu, cik stipra ir Latvijā nopērkamā kafija, Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents” zinātniskajā institūtā "Bior" analīzēm nodeva veikalos, degvielas uzpildes stacijās un kafejnīcās nopērkamu kafiju. Analīzes atklāja, ka kofeīna daudzums ir optimāls visās pārbaudītajās kafijās, izņemot šķīstošās kafijas maisījumu "Nescafe 3in1”, kur tas bija zemāks.
Kā mājās nogriezt matus ar mašīnīti? Frizieres Dainas padomi
Lai arī no 1. marta plānots atvērt frizētavas, daļa cilvēku matus griezt nesteigs joprojām, jo vēlas sagaidīt drošāku epidemioloģisko situāciju. Turklāt pie meistariem jau tagad veidojas garas pierakstu rindas – tas nozīmē, ka pie kārotās frizūras tik drīz tikt neizdosies. Tādā gadījumā noderēs neliela video pamācība, kur friziere Daina kopā ar savu dēlu Kristeru rāda, kā visdrošākajā veidā apgriezt matus ar matu griežamo mašīnīti.
Vai vecāks var saņemt slimības pabalstu, ja bērnam ir Covid-19?
Slimības pabalsts darbiniekam pienākas arī tad, ja sasirdzis ir viņa bērns, norādīja Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa. Tāpat slimības pabalstu var pieprasīt vecāki, kuru bērns saslimis ar Covid-19 un paši kļuvuši par kontaktpersonām.
Lielbritānijā pirmo reizi uzplaukst «nakts karaliene»
Lielbritānijas pilsētas Kembridžas Botāniskajā dārzā pirmo reizi uzziedējis rets kaktuss, kuru dēvē arī par “nakts karalieni”. Darbinieki atzina, ka šo brīdi gaidījuši ilgi, un notikušais pārspējis visas cerības. 
Ko ir jēga mest atkritumu šķirošanas konteineros?
Biedrības „Zero waste Latvija” brīvprātīgie analizējuši 112,5 kg atkritumu no vieglā iepakojuma konteineriem, kurus SIA „ZAAO” reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra „Daibe” darbinieki bija atzinuši par nepiemērotiem nodošanai tālākai pārstrādei. Daļēji iemesls tam ir iedzīvotāju nezināšana, taču pie vainas ir arī maldinošs iepakojums  un dažādas atkritumu pārstrādātāju prasības.
Slēpošanas trases rezervē nedēļu iepriekš
Ilgstošā snigšana, kas aizvadītajās dienās gandrīz visā Latvijā radīja galvassāpes sētniekiem un ceļu uzturētājiem, ir pa prātam ziemas baudītājiem. Visas populārākās slēpošanas trases ir rezervētas vismaz nedēļu uz priekšu. Ierobežojumu dēļ apmeklētāju gan ir krietni mazāk nekā iepriekšējos gados šādā laikā.
Vai ārsta izziņa ļauj iepirkties bez sejas maskas?
Nepatīkamu situāciju kādā Rīgas veikalā piedzīvojusi Anita, kura medicīnisko iemeslu dēļ nevar uzvilkt sejas masku, un to apliecina arī ārsta zīme, kuru gan veikala apsargs neņēma vērā un viņu iekšā neielaida. Pašvaldības policija skaidro, ka noteikumos nav atrunāts, vai ir nepieciešama ārsta izziņa, bet Veselības ministrija aicina visus būt izprotošiem un šādas ārsta zīmes tomēr ņemt vērā, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Darba tiesības pandēmijas laikā: Kā noskaidrot, vai par tevi maksā sociālo nodokli
Covid-19 pandēmija likusi daudziem aizdomāties par to, kādus nodokļus darba devējs par darbinieku ik mēnesi samaksā. Jo lielākas sociālās iemaksas, jo lielāks pabalsts pienākas dīkstāves laikā.  Kā pārbaudīt, vai darba devējs maksā visas sociālās iemaksas, un kā rīkoties, ja izrādās, ka šādi maksājumi valsts budžetā no darba devēja nav nonākuši. 
Spandžboba rajons un Beižas avots – jaunāko laiku vietvārdi Latvijā
Izvēloties mājai vai vietai nosaukumu, ļaudis ņem vērā to, kas tagad vai citā laikā būtisks apkaimes iedzīvotājiem. Starp jaunākajiem vietvārdiem ir Beižas avots Tumes pagastā, kas, iespējams, savu nosaukumu ieguvis laikā, kad televīzijā demonstrēja ziepju operu “Donna Beiža”. Iedvesmojoties no amerikāņu animācijas filmas bērniem “Sūklis Bobs Kvadrātbiksis”, Talsos vienu apgabalu vietējie iesaukuši par Spandžbobu, un tas nav vienīgais mūsdienu kultūras ienācējs starp jaunvārdiem, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” atklāja Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta direktore un pētniece Sanda Rapa.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt