Tviterapskats: Konstitucionālā bēgļu krīze un brīvpusdienas

Konstitucionāla valdības krīze jeb vienkārši klaja nespēja pieņemt lēmumus bēgļu jautājumā pašiem kļūstot par bēgļiem, bēgot no atbildības – aptuveni tā var raksturot nedēļu politikā. Tam gan patiesi, gan ironizējot jūt līdzi arī tviterī. 

Jūtam līdzi arī basketbolistiem, tomēr, kas priecē, izlases zaudējumi vieno daudz mazāk ļaužu nekā uzvaras. Un tā kā ar uzvarām mūs basketbolisti vairs nelutināja, arī tvītu mazāk.  

Eiropā, Latvijā, sociālajos tīklos – visur aktuāls bēgļu jautājums. Vieni pārpublicē apšaubāmas kvalitātes rakstus par briesmām, slimībām un iznīcību Eiropai, ko nu nes Āfrikas bēgļi un migranti, otri līdzjūtīgi aicina atvērtām rokām uzņemt bēgļus un redzēt tajos cilvēkus, trešie, visticamāk, nedaudz apjukuši, izvēlas paklusēt un vērot savstarpēji naidīgās izpausmes pa gabalu, iespējams, arī patīrot to cilvēku loku, kam sekot un kuru sociālo tīklu ierakstus ikdienā redzēt un lasīt.

Bēgļu filtrs strādā perfekti - dunduki viens pēc otra nāk ārā no skapja, novērtē draugiem.lv pārstāvis Guntars Meluškāns.

Savukārt Krišs Ēlerts ‏@krisselerts piebilst – rādās, ka intelekta līmeni šeit (tas ir tviterī) var noteikt pēc naida pret bēgļiem vai “Prudenta”, kas konsultē teju visus valdības darījumus un meklē tai investorus.

Un lai gan arī Eiropas politika, jo īpaši bēgļu jautājumā, nav drosmīga, drosmīgi lēmumi nav populāri Eiropā. Eiropa vienkārši problēmas nomētā ar naudu. Bēgļu krīzes gadījumā tas varētu nestrādāt. Politiķi ir izgāzušies, tā vērtē Kristaps Pētersons ‏@petersoon111.

Bet Latvijas politiķi pat nedodas uz Eiropas ministru sanāksmi, jo Latvijai nav viedokļa bēgļu jautājumā, un to gan par, gan pret bēgļu viedokļu paudēji vienbalsīgi vērtē kā gļēvu un neizlēmīgu rīcību.

Mārcis Ločmelis ‏@MarcisLo ironizē, ka Lisabonas līguma īsā latviskā versija - būsim kopā Eiropas fondu finansējumā, platību maksājumos un kompensācijās, līdz bēgļi mūs šķirs.

Pēc Nacionālās apvienības politiķu tvitiem noprotams,  ka viņi pārāk nepārdzīvotu, ja Latvija vairs nebūtu Eiropā. Un par jau iepriekš pieminēto intelektu runājot, to nepārstāj izrādīt Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs. Daudzi kā dīvainu novērtē viņu publicēto tvitu ar Rīgas panorāmu pēc kārtējās (kā viņš raksta – pēdiņās) „bēgļu” kvotas uzņemšanas – bildē Gaismas pils, kura pārvērsta par mošeju.

Bet kamēr valdošie Latvijas aizstāvji risina konstitucionālās krīzes un neko negrib dzirdēt par bēgļu krīzi, Rīgas domē Ušakovs, kā pats saka, nevis runā, bet dara. Un saka, ka no nākamā mācību gada  brīvpusdienas Rīgā būs visiem pamatskolēniem.

Ne viena vien mamma tviterī saka paldies. Bet sabiedrisko attiecību speciālisti jau sver, cik balsu šādi Ušakovs būs sazvejojis, bet tiem kam patīk skaitīt naudu – cik iztērējis.

Visticamāk Elīnas Bīviņas @bivina balsi Ušakovs neiegūs, jo kad viņai meita gāja 2.klase, ieviesa brīvpusdienas 1.klasē, kad gāja 3. - ieviesa 1.un 2.klasē, nākamgad meita 10.klasē.

Tālis Linkaits @Talis_L vērtē bērnu brīvpusdienas pirms vēlēšanām - tas ir labi, bet žēl to politiķu Rīgā, kam nākamajā sasaukumā būs jālāpa caurais pilsētas budžets.

Bet pieņemot, ka tā arī tupināsies nākotnē, Patrick Bateman jau sarēķinājis - šitā pamazām, pamazām, līdz 2057. gadā visiem rīdziniekiem obligāti liks ēst.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt