Ārpus ētera / Tvitera apskats
Tvitera apskats 1.09.2013.

Visapkārt notiek raibas lietas un tvītotājiem ir par ko brīnīties, šausmināties vai vienkārši izteikties.

Tvitera apskats

Ja salīdzinām ar kino, tad šonedēļ tviterī bija ļoti daudzveidīga programma. Piedāvājums apmierinātu gan trilleru cienītājus, gan drāmu, politikas un psiholoģijas, un pat dabas mīļotāju gaumi... Aizrāva un izteikties mudināja itin viss - par to parūpējās šīsnedēļas daudzveidīgie notikumi.

Tviterapskats, 08.11. 2013.

Arī šoreiz galvenās atziņas, kas rindojas tvitervietnē, - ziņu lentes “brīvais izpildījums” - ziņas par politiku, sadzīvi un kultūru. Tomēr netrūkst arī individuālu filozofisku atziņu un dziļi personisku pārdzīvojumu. Nebijušais karstums, šķiet, izjūtas saasināja un izteiksmes pērļu birumu pastiprināja.

Tviterapskats, 03.08.2013.

Var tikai piekrist kāda tviterlietotāja secinājumam, ka šonedēļ tas atkal pierādīja, ka ir ātrākais starp medijiem. Par sabiedrības domām par ugunsgrēku Stradiņos, žoga celšanu mežacūkām, kā arī eiro monētu kalšanas sākumu un citām lielām/mazām lietām, kas uztrauc sociālo vietņu lietotājus, - aizvadītās nedēļas tviterapskatā.

Tviterapskats, 28.07.2013.

Aizvadītajā nedēļā iesāktā meklēšanās tviterī turpinās. Ļaudis gan vairs nemeklē pazaudētas mantas – aktīvais tviterfanāts @vitaamiins meklē meiteni, kura ar viņu trakojusi Charli XCX koncerta pirmajās rindās, ļoti gribētu satikt vēlreiz, bet Roberts ar vārdu @fanaac gribētu vēlreiz padejot ar to blondo meiteni no @positivus.

Tviterapskats: Eiro un basas kājas

Tā nogurt var tikai no svētkiem – liecina pirmās dienas sociālajos tīklos šonedēļ. Sākumā tajos valda vasarīgs pēcsvētku miers, bet nedēļas vidū ceļas un mostas gurdenie ļaudis, lai apspriestu eiro ieviešanas plusus un mīnusus un viens otra garīgo veselību. Bet tiem, kam brīvāks laiks – bildē savas kājas un atrāda visiem.

Tviterapskats, 07.07.2013.

„Meklēju izskatīgu dejotāju, kurš brauca trolejbusā uz centru un meklēju meiteni tautastērpā - galvā vainags, baltas zeķes” - šādi ziņojumi tviterī šonedēļ sastopami visai bieži, bet godīgi sakot, jebkurā citā laikā meitene tautastērpā un vainagu galvā būtu pietiekams pazīmju kopums, lai tviteris spētu palīdzēt atrast to īsto un vienīgo - tikai ne Dziesmu un deju svētku nedēļā, kurā, sakot Artūra Vanaga [email protected] vārdiem - ir tas brīdis, kad staigāšana pa ielu tautas tērpā kļūst par pierastu un patīkamu parādību.

Tviterapskats, 30.06.2013.

Dziesmu svētku noskaņas, protams, jūtamas arī sociālajos tīkls. Dalībnieki medī pēdējās tērpu sastāvdaļas, konsultējas par līdzi ņemamām lietām, apspriež ēdienkarti, spekulanti tirgo biļetes un arī citas ar svētkiem saistītas lietas un temati tviterī kūsāt kūsā.

Tviterapskats, 23.06.2013.

Savas spējas un plusus šonedēļ sociālie tīkli nodemonstrēja uzskatāmi un pārliecinoši. Jo īpaši Rīgas pils degšanas laikā ar to operativitāti tradicionālajiem medijiem sacensties neiespējami, turklāt arī bezcerīgi un bezjēdzīgi.

Tviterapskats, 16.06.2013.

Brīnišķīgs laiks ārā aiz loga, tādēļ dienās tviterī mazliet klusāks nekā parasti, toties naktīs gan neierasta rosība. Un ne jau tādēļ, ka diennakts tumšajā laikā būtu vēsāks. Izskaidrojumi tam pat ir vairāki: sporta draugi seko līdzi NBA un NHL finālspēlēm, bet studenti izbauda sesijas laika burvību, gatavojoties eksāmeniem un viens otram trenējoties uzdodot atjautības uzdevumus.

Tviterapskats, 09.06.2013.

Vēlēšanu rezultātu apspriešana ir nedēļas pirmās puses aktualitāte un epicentrā, protams, Rīga. „Ušakovs savas balsis nopirka ar brīvbiļešu palīdzību, un pie tā vainīgi tie, kuri balsot neaizgāja”, vismaz tā tviterī iegalvot saviem sekotājiem cenšas opozīcijā palikušie politisko spēku pārstāvji.

Tviterapskats, 03.06.2013.

Protams, arī tviterapskatā par pašvaldību vēlēšanām. Gan kandidātiem, gan vēlētājiem, gan arī balsu skaitītājiem tviteris bijis nozīmīgs rīks. Nu, kaut vai pats fakts, ka jaunākos rezultātus mēs uzzinām nevis no Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas, kurai gadījās dažādi nāvīgie "errori", bet gan no tvitera.

Tvitera apskats, 26.05.2013.

„Jo tuvāk vēlēšanas, jo tviteris netīrāks (piedrazotāks). Pēc loģikas, jau otrajā jūnijā te atkal visam jābūt «tīram»” - tā aizvadīto nedēļu diezgan precīzi raksturo Rihards Fridenbergs, @RihardsF. Un patiešām, pašvaldību politiķu īsti un neīsti tviterkonti steidz uzrunāt un pārliecināt nobalsot par pareizajiem spēkiem un cilvēkiem, norādot uz saviem labajiem darbiem un to, cik visi citi nesaimnieciski un zaglīgi.

Tvitera apskats, 19.05.2013.

Eirovīzija, hokejs, Ernests Gulbis un teniss, „Liepājas metalurga”, Rīgas domes un vēstures skolotāja kratīšanas, kā arī „100 grami” ir aizvadītās nedēļas karstākie temati sociālajā tīklā „Twitter”.

Tvitera apskats 12.05.2013.

Laiks Uzvaras nedēļas tviterapskatam. Hokejs, 9.maijs un vasaras modes apspriešana ir zīmīgākie temati šonedēļ. Lai gan pašvaldību vēlēšanas jau tepat, šķiet, līdz ar siltāka laika iestāšanos un hokeja kaislībām - tām tviterlietotāji pievērš mazāk uzmanības.

Tvitera apskats 05.05.2013.

Lai gan 1.maijā plašās demonstrācijās neejam - nemiera gars tomēr mūsos mājo un par savu taisnību - aicināt uz protestiem un boikotiem esam gatavi sociālajos tīklos. Tviteristi vēlas protestēt pret zivju pārstrādes uzņēmumu, lielveikalu un basketbola kluba VEF izdarībām. Arī alkoholisko dzērienu aizliegšana dziesmu un deju svētkos ir pamats neapmierinātībai.

Tvitera apskats, 28.04.2013.

Rūpes par putniem, iespaidīgais Dvietes atvars, smaidīgie politiķi talkā un viens ieraksts, kurš spēja brīvajā kritienā aizsūtīt ASV akciju tirgus - tādas ir aizvadītās nedēļas aktualitātes sociālajā tīklā "Twitter".

Tvitera apskats, 21.04.2013.

Beidzot pavasaris strauji klāt, tā pazīmes tiek ķertas un manāmas arī sociālajos tīklos. Pirmo pikniku un plūdu bildes šonedēļ dominē. Netiek gan piemirstas arī citas tēmas un aktualitātes - piemēram pašvaldību vēlēšanu tuvums - tviteris te kalpo kā likumam atbilstošas aģitācijas uzraugs. Plašāk stāsta Jānis Ramāns.

Jaunākie
Interesanti