Tviterapskats: Bēgļi, basketbols, korupcija un, protams, Rainis

Interneta komentāri ir domāti, lai tos rakstītu, nevis lasītu - šonedēļ viedi tviterī saka Latvijas sociālā tīkla "Draugiem.lv" pārstāvis Guntars Meluškāns. Tomēr katru svētdienas rītu Latvijas Radio stāsta, ko tad tviterlietotāji šajā nedēļā domā par aktualitātēm. Bēgļi, basketbols, korupcija un Rainis ir šīs rudenīgi lietainās nedēļas apspriestākie temati sociālajos tīklos.

"Biju dzirdējis, ka veselība ir dārga lieta. Bet izskatās, ka e-veselība ir vēl dārgāka," spriež Pāvils Jurjāns, reaģējot uz ziņām, ka miljoni iztērēti, sistēma īsti nedarbojas un katra sadaļa sistēmā uztaisīta citādākā tehnoloģiskā risinājumā.

"Veselības ministrija nezināja, ko grib pasūtīt, un to arī ir saņēmusi," tā situāciju komentē ministrs.  Šo frāzi, Ivara Svilāna ieskatā, var pievienot klasikas vērtībām un komentēt teju jebkuru valsts iepirkumu.

Ko gribēja pasūtīt "Rīgas satiksme", tas gan zināms - degvielu pieciem gadiem. Un kā daudzas lietas un rebes, kas saistītas ar šo uzņēmumu, vieš aizdomas par negodprātīgu rīcību. Pēc matemātiskām kļūmēm uzvarējis dārgākais piedāvājums, kas, protams, ir visai virtuozi darīts - atzinīgi novērtē uzņēmēja un politiķe Elīna Siliņa.

Kāds vēl brīnās par to, ka dārgā degviela tiek pirkta pieciem gadiem - cenas taču var mainīties. Satiksmes jomas eksperts Tālis Linkaits tūlīt paskaidro: "Tas drošībai - ja nu pēc vēlēšanām Rīgā vara mainās."

Sašutuši, protams, Rīgas domes opozīcijas deputāti, bet tvitera lietotājs Linards Enkurs, lai arī cik tas neliktos dīvaini, aicina priecāties:

Iespējamā kukuļņemšana ''Rīgas namu pārvaldniekā'', ko pārbauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, arī nepaliek bez ievērības. Rakstniece Liāna Langa cer, ka pasaulē šie darboņi sāks lūkoties caur rūtiņām.

Kamēr Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos dīvaini darījumi un korupcijas apkarotāju uzmanība, Saeima domā jaunus amatus - parlamenta ģenerālsekretārs jeb ģenerālsekretāre, jo amats paredzēts Karinai Pētersonei. Nekā jauna tai amatā nav. "Smird pēc kompartijas. Tiešām, pat citu nosaukumu nespēja izdomāt?" vaicā žurnālists Romāns Meļņiks.

"Kādam mērķim Saeimā nepieciešams ģenerālsekretārs? Ko tagad darīs vairāk, labāk, citādāk?" vaicā Ilze Pavlova. Uldis Meļķisis smīn:

Kas īsti ir un ko  īsti ģenerālsekretārs darīs tai Saeimā, daudziem vēl nav skaidrs, bet Arvim Villam ir divi varianti: "Saeimas ģenerālsekretāre - vai nu kāda Saeimā ievēlēta ģenerāļa sekretāre, vai visu Saeimas sekretāru ģenerāle."

Par amatiem runājot - daudzi joprojām sacepušies par to, ka bijušais premjers Aigars Kalvītis kļuvis par "Latvijas gāzes" vadītāju. Bet: "Vai varat iedomāties uzņēmumu, kuru pēc premjerēšanas piedāvātu vadīt Laimdotai?" jautā Aigars Liepa. "Ogres pienu", "Skrīveru gotiņas" un "Laimas" šokolādes muzeju - tādas ir tviterlietotāju rekomendācijas.

No visām nebūšanām tviterlietotāju uzmanību novērš basketbols. Zaudējums ukraiņiem - sāpīgs, bet arī tajā līdzjutēji atrod pozitīvo jeb politisko.

Šāds viedoklis ir ne tikai jokotājam, tāpat saka arī sportists - bijušais bobslejists Edgars Maskalāns: "Izrādīja solidaritāti pret Ukrainu. Tas bija valdības lēmums.'' Kā lai sportistam netic? Labi, ka igauņiem un slovēņiem nebija par ko solidaritāti izrādīt.

Solidaritāte daudz piesaukta bēgļu jautājumā - ne kā daudz jauna te nav ko teikt. Šķiet, trāpīgākais situācijas raksturojums šonedēļ ir Pēterim Krišjānim:

Bet darba nedēļu noslēdzot, Linards Enkurs sūdzas: "Rajonā bagātnieki tagad šauj baigo salūtu. Nez, kam par godu?" Einārs Cilinskis atbild - jautā, zin', ar' tā kā tāds nezinītis. Kā, kam? Rainim 150 taču!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt