Tviterapskats: Jaunā gada apņemšanos pirmie neizturēja taksisti un e-veselība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mazāk ēst un vairāk kustēties – šīs laikam ir tipiskākās apņemšanās, ko svēti sev apsolāmies, sagaidot jauno gadu. Varētu apņemties arī nemelot, jo tad būtu cerība, ka vismaz kādu apņemšanos arī īstenosim. Ko apņēmāmies, bet – kas tomēr nesanāca jau pirmajās dienās?

«Jaunajā gadā apņemos būt aktīvāka. Fiziski. Pilsoniski. Sākšu no otrdienas,» vēl 31. decembra vakarā, iedod sev diennakti sagatavoties, tviterī sprieda Dace Rukšāne. Savukārt Ieva Sniedze tieši apņēmās kļūt mazāk aktīva. Viņas «Jaunā Gada apņemšanās: mazāk našķēties ar sieriem, sevišķi vakaros.»

Jaunā gada apņemšanos pirmie neizturēja taksisti un e-veselība
00:00 / 06:09
Lejuplādēt

Ceturtajā gada dienā _Kristiine_ vēro arī cēlāku mērķu piepildītājus: «Izskatās, ka daudziem Jaunā gada apņemšanās bijusi nodot asinis - tik daudz cilvēku @AsinsDonori centrā neesmu redzējusi :)»

Bet Elizabete gan tādu čaklīšu pulkam diez vai piesliesies. Viņa raksta: «Ja mana jaunā gada apņemšanās būtu pilnīgi katru dienu kavēt darbu, man ietu ļoti labi.» Un uz tādiem slaistīgajiem reaģē cauru gadu apņēmīgais vīterotājs Armands: «Mīļie cilvēki, lūdzu, apdomājiet labi, vai tiešām vēlaties bojāt dzīvi citiem ar stulbām Jaungada apņemšanās iecerēm. Nu, nepērciet tos sporta kluba abonementus un nepārpildiet klubus Janvārī, lai pēc tam Martā viss atgrieztos ierastajās sliedēs... Gribu visu laiku vingrot normāli.»

Tāpēc Jānis Zalgauckis tam atradis laisku risinājumu, paziņojot: «Pērn ievēlējos un apņēmos Jaunajā gadā neko neapņemties. Tagad varu teikt, mana 2017. gada vēlme un apņemšanās ir piepildījusies - nākamajam gadam nav nekādas apņemšanās.»

Bet pavisam konkrēta apņemšanās vēl pirms gadumijas bija mobilās lietotnes «Taxify» īpašniekiem. Tā ir platforma, kas kopā saved braukt gribētāju ar tuvāko taksometru. Tad nu «Taxify» apņēmās jaungada naktī stingri ievērot Rīgas domes noteikumus un no apskurbušajiem svinētājiem neprasīt vairāk par maksimāli atļauto.

Taču, kā zināms, solīts makā krīt tikpat bieži kā jaungada apņemšanās.

Svinētāji vēl nav tikuši mājās līdz spilvenam, kad tviterī uguņošanas dzirksteles sāk nomainīt šausmu klaigas par trakajiem tarifiem. Dažam prasīts četrreiz vairāk nekā ikdienā, citam septiņas un vairāk reizes. Tā citdien trīs eiro vērts mājupceļš gadumijas naktī dažam izmaksā gandrīz piecdesmit eiro.

Uz 1. janvāra pēcpusdienu jau uguņo tviteris. Lolita Tomsone raksta: «Man pirms pusnakts rādīja 14-17 eur no Stokmana uz Juglu (kas ir x2 nekā parasti), bet pēc pusnakts jau bija x4 - lidojums Rīga/Tel Aviva cenā :D»

Astra Cīrule kādā iekarsušā tviterdiskusijā saka: «Jā, jā, izrādās, ka man vēl paveicās :D mans brauciens varēja maksāt nevis 60eur, bet vēl vairāk :D»

Savukārt ļaunais gars no dusmām iemiesojies Mārtiņā Otto: «Paldies @taxify_latvia par lielisko Jaunā gada pārsteigumu. 3 eiro vietā samaksāt 10+ eiras bija tas, ar ko vienmēr esmu vēlējies iesākt Jauno gadu. Īpaši bez paziņojumiem vai info. Novēlu Jums Jaunajā gadā herpes, sifilisu un citas jaukas un vienlīdz neplānotas lietas.»

Taču tādām nelikumībām netrūkst arī atbalstītāju. Kristaps Skutelis ir viens no tiem: «Da, labi. Gadā ir viena vienīga nakts, kad visi takši uzrauj gaisā cenas. Pat, ja ne oficiāli. Neredzu te par ko cepties.»

Par dārgajiem taksometriem spriedelē un par taksistu sodīšanu dūres nu vicina Rīgas dome.

Tai sāpe dubulta, jo pati dome jeb, pareizāk sakot, Rīgas nodokļu maksātāji sabiedrisko transportu svinīgajā naktī ikvienam uzsauca it kā bez maksas. Par dažiem miljoniem eiro.

Un, lai gan desmitiem miljonu nodokļu naudas ilgos moku gados ieguldīts, tomēr ar pamatīgām paģirām jaunais gads nāca arī e-veselībai.

Jau pirmās darbdienas parādīja, ka ar šo gadu par obligātu kļuvusī e-veselība ir pamatīgi apslimusi. Sistēma nestrādāja, daudziem datoros «uzkārās», nevarēja izrakstīt e-receptes un e-slimības lapas, daudzi nīka rindās. Turklāt skaitļi rāda, ka tieši pēc gadumijas recepšu un darbnespējas lapu kārotāju bija būtiski vairāk.

Tviteris par šo ķibeli gan vairāk ironizē, nevis bēdājas. Elza raksta: «Kā var noprast no atsauksmēm internetā, tad e-veselība pagaidām ir nē-veselība.»

Savukārt Frederiks Ozols atceras: «Bet bija taču reiz tāda runa, ka cilvēki par daudz un bez pamata lieto zāles. Varbūt tā e-Veselība, kavējot recepšu izrakstīšanu, ir speciāli konfigurēta. Mazāk lietos zāles, ilgtermiņā, arī pacienti, "atbirs" gaidot. Varbūt patiešām nespējam novērtēt progresīvas inovācijas?!»

Ir arī mazliet dusmu.

Filips konstatē: «Latvijas Nokia ir visu darīt caur pakaļu un max dārgi. e-veselība ir kārtējais piemērs.»

Pēc pirmās dienas situācija gan strauji uzlabojas. Un jau nedēļas nogalē tviteris priecājas par e-veselības priekšrocībām. Viņu vidū Guntars Meluškāns: «Izbaudīju e-veselības priekšrocības. Zvans dakterim, ka beigušās zāles, un pēc stundas recepte būs manā profilā. Pagaidām strādā lēni, bet, kad savedīs kārtībā, būs ok. Nav ko čīkstēt!:)»

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti