LTV no 10. septembra būs skatāms jauns kultūras sarunu šovs «Kultūrdeva»

Uzsākot jauno televīzijas sezonu, Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās jaunu un aizraujošu raidījumu par kultūras aktualitātēm “Kultūrdeva”. No 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 skatītājus sveicinās līdz šim ēterā kopā neredzēta trijotne – Mārtiņš Ķibilds, Kristīne Komarovska un Aleksis Vilciņš.

“Kultūrdeva” būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par kultūras notikumiem un procesiem Latvijā. Raidījuma “saimnieks”, kurš darbosies raidījuma studijā un klātienē intervēs kultūras personības, būs atraktīvais, arī kritiskais un detaļās iedziļināties mīlošais Mārtiņš Ķibilds.

Otra daļa būs Kristīnes Komarovskas pārziņā – viņa būs pētniece un talantu atklājēja, kura meklēs neparastus cilvēkus visā Latvijā – tādus, kuri ar savu talantu pārsteidz un iedvesmo.

Trešā daļa būs radio personības Alekša Vilciņa rokās – viņš būs ceļvedis interneta pasaulē un vēstīs, kādi kultūras notikumi visvairāk apspriesti sociālajos medijos, kādi viedokļi tur dominē un kas nedēļas laikā sociālajos medijos kultūras jomā ir noticis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

“Par nopietno un dziļo – ar vieglumu,” jauno formātu raksturo Mārtiņš Ķibilds. Viņš norāda, ka stundu garais raidījums būs kā aizvadītās kultūras nedēļas koncentrāts – “obligātā iztikas minimuma deva katram, kurš sevi uzskata par kulturālu”.

“Skatītāji mani redzēs kā raidījuma namatēvu studijas viesiem, kaut es pats sevi – kā vēl vienu skatītāju, priecīgu par iespēju no ikviena viesa, no ikviena sižeta uzzināt ko jaunu un vērtīgu,” atklāj Mārtiņš.

Kristīne Komarovska

“Jaunais raidījums aicinās ieklausīties, redzēt, saredzēt, aplūkot no citu skatupunkta, ieskatīties apslēptajā un arī atklāt no jauna – cilvēkus, notikumus, to, kas liek kopējai kultūras asinsritei plūst,” stāsta viena no raidījuma vadītājām un satura producentēm – Kristīne Komarovska. Savā rubrikā “Pārsteidz mani!” Kristīne dosies pie cilvēkiem, kuri attīstījuši savas prasmes un talantus, un aicinās šos cilvēkus neturēt sveci zem pūra, bet pastāstīt par saviem talantiem visai Latvijai.

Aleksis Vilciņš norāda, ka “Kultūrdeva” būs piemērota visiem – gan kultūras gardēžiem, gan tiem, kuri ar kultūras pasākumiem ir uz “jūs” un kultūru patērē “garāmejot”.

Aleksis Vilciņš

“Raidījumā, manuprāt, ir atrasts lielisks veids, kā runāt ar cilvēkiem par kultūru vienkārši, bet ne virspusēji, “popsīgi”, bet ne sekli,” stāsta Aleksis. Viņš par savu galveno mērķi interneta kultūras apskatā uzskata uzdevumu “lauzt mītu par to, ka latvieši internetā tikai cepas un dalās ar negācijām”.

“Kultūrdeva” ir atraktīvs un loģisks zīmola “100 g kultūras” un Latvijas Televīzijas līdz šim veidoto kultūras raidījumu klāsta turpinājums.

“Kultūrdeva ir tieši tik daudz, lai saprastu, kam pievērst uzmanību, izceltu nozīmīgāko kultūrā šobrīd un arī tās tendences, kas varbūt vēl tikai veidojas par tradīciju,” jaunā raidījuma nosaukuma un satura sasaisti ieskicē LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

“Neliksim skatītājiem garlaikoties, stāstīsim par nozīmīgo un nebaidīsimies izklaidēt. Mēs parādīsim, cik daudzveidīga un neviendabīga ir kultūra Latvijā,” sola Ieva Rozentāle.

Raidījuma satura producenti būs Kristīne Komarovska un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis. Režisores – Agita Cāne-Ķīle un Zita Kaminska. Raidījuma skaņu celiņu radījis mūziķis Goran Gora.

“Kultūrdeva” – no 10. septembra katru otrdienu plkst. 19.30 LTV1 un REPLAY.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti