Kultūrdeva

"Kultūrdeva" 17. septembrī

Kultūrdeva

Kultūrdeva

"Kultūrdeva" sociālo mediju apskats #1

Vējoņa portrets un «Baltā nakts» - «Kultūrdevas» sociālo mediju apskats #1

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mums ir laiks noskaidrot, par ko aizvadītajā nedēļā runājuši internetā! Par kultūru. Latviski. Savu izlasi piedāvā jaunā Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūrdeva" seja Aleksis Vilciņš.

ĪSUMĀ 

  • Baltās nakts aktualitātes. Spilgtākās norises, atsauksmes un komentāri.
  • Bijušā prezidenta Vējoņa portreta izmaksas. Cik maksā māksla?
  • Operas jaunā lietotne - tehnoloģijas un kultūra.

Baltā nakts - safočēta 

Nedēļas nogalē notika jau 14. kultūras forums "Baltā nakts", kura ietvaros bija iespējams baudīt vairāk nekā 50 dažādus pasākumus, instalācijas, koncertus un mākslas notikumus dažādos Rīgas rajonos - pastaiga auru labirintā, brīvdabas īsfilmas Spīķeros, ikgadējais "Radio NABA" tramvajs un daudzas citas aktivitātes.

Līdz ar Balto nakti sākušās arī Dzejas dienas; Raiņa un Aspazijas mājā, piemēram, iespējams iepazīties ar Raiņa dzejas tulkojumu emoji valodā.

 

Ar savām pārdomām un iespaidiem sociālajos tīklos dalījušies vairāki Baltās nakts apmeklētāji, arī Lolita Tomsone; viņa, ņemot vērā plašo kultūras notikumu piedāvājumu, uztraucās, vai uz visu izdosies paspēt. Tik daudz interesantu notikumu vienā vakarā - "tas ir nežēlīgi!"

Baltā nakts internetā tiešām novērtēta atzinīgi; Laura, piemēram, priecājas par Kluso diskotēku Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kas esot bijusi lieliska ballīte: 

 

Šķiet, ka par šī gada Baltās nakts visbiežāk iemūžināto objektu kļuva Rīgas centrā izvietotā Zemeslode -  britu mākslinieka Lūka Džerama Zemes modelis.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

вот кто меня всегда радует, так это белая ночь❤️ #baltanakts

A post shared by Katerina (@jrcatherine) on Sep 6, 2019 at 8:35am PDT

 

Šī instalācija bijusi redzama mākslas un zinātnes izstādēs un festivālos visā pasaulē, un Baltās nakts ietvaros tā atrada ceļu arī līdz Kronvalda parkam, un šķiet, ka iemūžināt to vēlējies gandrīz vai katrs garāmgājējs.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#baltanakts2019 #un_box #lukejerram #baltanakts #baltānakts #baltānakts2019

A post shared by Marcis Gulbis (@marcnis) on Sep 6, 2019 at 11:26am PDT

Runājot par Kronvalda parku, sociālo mediju lietotāji neslēpj sajūsmu arī par tur kādu laiku atpakaļ izvietotajām šūpolēm. Inga, piemēram, raksta:

Rakstniece Luīze Pastore gan izsakās mazliet skeptiskāk, sakot, ka šūpošanās notiek vien tāpēc, lai safočētos un safilmētos...

Vējoņa portrets 

Pēdējās dienās diezgan pamatīgu viedokļu vētru izsaukusi arī ziņa par mūsu bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa portreta gleznošanas izmaksām. Šī mākslas darba tapšanai atvēlēti 12 tūkstoši eiro. Šī ziņa devusi startu mūžsenajām diskusijām - cik tad īsti māksla maksā?

Gunta tviterī dusmojas, ka portretam nauda ir, bet skolotāju algām ne: 

Valters tikmēr izrēķinājis,  ka par šo naudu skolotājiem varētu pacelt algas par 50 centiem. Uz vienu mēnesi gan...

Jānis Taurēns portreta gleznošanas izmaksas aizstāv, sakot, ka, šādi šķendējoties, mēs tikai parādām, ka mākslinieka darbs neko nemaksā.

Sociālajos tīklos manāmas arī alternatīvas idejas Vējoņa portreta tapšanai - Armands rosina, ka varētu ļaut grafiti māksliniekiem prezidentu zīmēt uz Rīgas pils sienas. 

Aigars savukārt aicina rīkot konkursu, kurā cilvēkus varētu aicināt dalīties ar portreta skicēm sociālajos tīklos un lietot tēmturi #UzzīmēVējoni.

Titru lietotne

Un noslēgumā - tehnoloģiskus jauninājumus jaunajā sezonā piedzīvo Latvijas Nacionālā opera un balets - tur sāk piedāvāt operas tulkojuma titrus lasīt mobilajā lietotnē, savā tālrunī. Arī par šo ideju daudzi sociālo tīklu lietotāji nav "starā" - Mareks, piemēram, raizējas, ka ar šo soli Operas vadība pieļauj un atbalsta ierīču lietošanu operas iestudējumu laikā.

Arī Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure "Facebook" raksta, ka šis, viņasprāt, neesot revolucionārs un ērts piedāvājums, jo telefons jātur rokā un jānoliec galva, lai lasītu titrus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Miks gan šo ideju aizstāv - "Lietotne varētu palīdzēt cilvēkiem ar uztveres traucējumiem". Jaunā mobilā lietotne Operā darbojas jau no aizvadītās nedēļas nogales, aizej, pamēģini un izsaki viedokli!

Turpiniet ar saviem kultūras iespaidiem un viedokļiem dalīties sociālajos tīklos, un tiekamies atkal nākamnedēļ!

 

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti