Kultūrdeva

"Kultūrdeva" 22. oktobrī

Kultūrdeva

Juris Žagars par aktiera profesiju kā darbu

"Kultūrdeva" runas plūdi internetā jeb kultūrtelpā apspriestākie notikumi

Helēna Mirrena un koncerti bez bērniem. «Kultūrdevas» interneta apskats #6

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Laiks noskaidrot, par kādiem kultūras notikumiem latvieši aizvadītajā nedēļā runājuši internetā! "Kultūrdevas" interneta apskats #6

ĪSUMĀ

Jauna filma - "Nekas mūs neapturēs"

Simtgades svinības (un simtgades nauda) jau labu laiku cauri, bet latviešu kino piedzīvo pirmizrādi pēc pirmizrādes - un par to liels prieks!

Uz lielajiem ekrāniem nonākusi arī režisora Andra Gaujas kaisles drāma "Nekas mūs neapturēs", savukārt mazajos ekrānos - kritiķu un skatītāju iespaidi un viedokļi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vakar @apollokinoakropole norisinājās īpašais Dāmu seanss, pirms kura bija iespēja saņemt autogrāfus, nofotogrāfēties un iepazīties ar filmas režisoru @andris.gauja , operatoru Aleksandru @grebnevs , aktieriem - @keissandris , @elza.gauja , Dārtu Stepanovu @darty_2005 -, kā arī filmas mākslinieku Jurģi Krāsonu un filmas modes mākslinieci Līgu Krāsoni. Mūsu filma ir izteikts komandas darbs, kurā katrs savā jomā ielicis sirdi un dvēseli! Aktieri uz Dāmu seansu ieradās mūsu filmas atbalstītāju @sixtlatvija automašīnā, kas eleganti caur @akropoleriga tirdzniecības centru piebrauca tieši pie Apollo Kino! Paldies @aija.melbaarde par šī īpašā notikuma iemūžināšanu fotogrāfijās! Šodien sākam ceļu pa reģioniem - Liepāju, Talsiem, Ventspili, Rēzekni, Cēsīm! #nekasmusneaptures

A post shared by Andra Gaujas kaisles drāma (@nekasmusneaptures.filma) on Oct 11, 2019 at 3:23am PDT

Kā jau konstatējusi pati filmas komanda,  viedokļi dažādi - no sajūsmas līdz sašutumam, taču vienaldzīgo maz, kas šādās situācijās nereti norāda uz soli pareizajā virzienā. Mūziķei un blogerei Kristīnei Spurei filma gājusi pie sirds, un uzteicama esot filmā izmantotā mūzika, mākslinieciskais noformējums un jaunās aktrises Dārtas Stepanovas veikums.

Līdzīgs viedoklis arī žurnālistei Vintrai Vilcānei, kura gan atzīst, ka uz filmu devusies ar bažām.

"Twitter" lietotāja Burtniece raksta, ka Gaujas filma šķitusi nedaudz sakonstruēta un izstiepta. Šai kritikai, visticamāk, piekrīt arī Kristīne, kura aicina filmai netērēt ne laiku, ne naudu.

Gints Kauniste "Facebook" filmu "Nekas mūs neapturēs" slavē, jo tā izgaismo jautājumu par savstarpējām attiecībām - it īpaši vīrieša attieksmi pret sievieti.

Ilmārs Šlāpins savā recenzijā gan norāda, ka viņš apzināti cenšas šo filmu neinterpretēt kā stāstu par vīriešu un sieviešu attiecībām, jo attiecību problēmas filmā ir redzamas daudz plašākā leņķī.

Filma patikusi arī mūziķim Kārlim Kazākam, viņš raksta, ka tā ir par cīņu un spēli ar uguni cilvēkā pašā. Ir tik labi, ka mums ir filmas par mums.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

"Lielajā dzintarā" - bez bērniem

Liepājas Mākslas foruma ietvaros koncertzālē "Lielais dzintars" notika Virki Pahkinenas dejas izrāde - pieaugušajiem. Vairāki cilvēki šo izrādi bija nolēmuši apmeklēt kopā ar savām atvasēm, kas gan beidzās ar palikšanu aiz durvīm, un šī situācija aizsākusi plašas diskusijas sociālajos tīklos.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Daudzi "Lielā dzintara" lēmumam piekrīt - Iveta Fomina, piemēram, raksta, ka bērnus radināt pie kulturālas uzvedības ir jāsāk leļļu teātrī un bērnudārzā.

Tam piekrīt arī Linda Puriņa, sakot, ka bērnu pasākumu Latvijā netrūkst - vakara koncerti un izrādes nav paradzētas mazu bērnu dresēšanai.

Redzami gan arī pretēji viedokļi - Vineta Poda uzskata, ka viss slēpjas audzināšanā un ka bērni ir jāved uz nopietniem pasākumiem jau agrā bērnībā, lai iemācītos uzvedības kultūru.

Liene piemetina, ka bieži traucē tieši pieaugušie, kas nemitīgi lūkojas savu telefonu ekrānos. Niķīgu bērnu vēl ir iespējams saprast, nepieklājīgu pieaugušo - gan ne.

Helēna Mirrena apmeklē Hermaņa izrādi Londonā

Noslēgumā - atkal "Kultūrdevas" interneta apskatā jāpiemin aktrise Helēna Mirrena, viņa apmeklējusi režisora Alvja Hermaņa izrādi Londonā.

Fotogrāfijas ar Mirrenu redzamas iestudējuma aktieru sociālo tīklu kontos, ar kopbildi dalījies arī pats Hermanis.

Kāds zinošs komentētājs min, ka Helēnai Mirrenai reiz bijis tāds pats uzvārds, kā Hermaņa iestudējuma aktierim Jevgēņijam Mironovam.

Šo tikšanos savā "Facebook" kontā daiļi aprakstījis arī dzejnieks Toms Treibergs, to noteikti iesaku doties un izlasīt!

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aicinu jūs publicēt arī savus viedokļus par kultūras norisēm, lietojot tēmturi #Kultūrdeva!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti