Hermani Dailes teātrī! «Kultūrdevas» interneta apskats #11

Aizvadītās nedēļās kultūras interneta komentāru apskatā galvenā loma ir teātrim. Gan "Spēlmaņu nakts", gan "Baltais helikopters" bija daudz apspriesti. "Kultūrdevas" interneta apskats #11. 

ĪSUMĀ: 

Spēlmaņu nakts

Aizvadītās sestdienas vakarā Dailes teātrī tika sadalītas "Spēlmaņu nakts" balvas, un tas - kā viens no svarīgākajiem kultūras dzīves notikumiem Latvijā - protams, plaši apspriests arī sociālajos tīklos.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#spelmanunakts2019 nominanti

A post shared by Perpetuum Ritmico (@pritmico) on Nov 23, 2019 at 11:29am PST

Starp apsveikumiem un komentāriem par balvu laureātiem daudzi izteikušies par pašu ceremoniju. Žurnāliste Evija Unāma un arī citi interneta lietotāji raksta, ka pasākums šogad šķitis "samocīts".

Linda Mazure pat piebilst, ka šogad "Spēlmaņu naktij" sekojusi līdzi bez skaņas.

Eiropas Parlamenta biroja vadītāja Latvijā Marta Rībele gan raksta, ka samocīto sajūtu ātri izkliedēja Ulda Dumpja un Ģirta Jakovļeva kāpšana uz skatuves, kad par mūža ieguldījumu tika godināti aktieri Rihards Rudāks un Jānis Dreiblats.

Sociālajos tīklos dzīvo ne tikai skeptiķi - Armands Kalniņš pasākumu uzskata par asprātīgu, jākļūst vienkārši mazāk nīgriem un jātiek vaļā no mums visiem tik ļoti mīļās "viss ir slikti" mentalitātes.

Arī Annija Liepājniece ziņo, ka, viņasprāt, pasākums noritēja ātri un nesāpīgi.

Daudz viedokļu un apsveikumu, protams, atrodami par pašu "Spēlmaņu nakts" balvu sadalījumu, kas, pēc producenta Jāņa Kļaviņa domām, šogad ir pārdomāts un pamatots. Tāpat kā pēc "Lielā Kristapa", arī tagad internets velta uzslavas aktierim Jēkabam Reinim, kurš triumfēja Debijas kategorijā, arī pārējiem balvu laureātiem apsveikumu sociālajos tīklos netrūkst. 

Jānis Cināts savukārt uzmanīgi klausījies uzvarētāju runas un sekojis līdzi, cik bieži izskanējis vārds "paldies". Šogad varētu būt uzstādīts rekords!

"Baltais helikopters"

Pirms kāda laika "Kultūrdevas" interneta apskatā jau stāstīju par biļetēm uz Alvja Hermaņa izrādi "Baltais helikopters", kas aizlidoja vien dažu minūšu laikā. Nu iestudējums beidzot ir sācis savu mūžu uz Jaunā Rīgas teātra skatuves un klāt arī pirmās skatītāju pārdomas. 

Dramaturģe Agnese Rutkēviča sauc Hermaņa iestudējumu par "mistisku pieredzi".

Laura raksta, ka apskauž tos, kas izrādi vēl tikai redzēs. Arī Latgales vēstniecības "Gors" direktorei Diānai Zirniņai pēc izrādes radušās pārdomas - gan cilvēciskas, gan tādas, kas liberālismu vienā mirklī pārvērš totalitārismā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mana sajūta pēc Hermaņa “Baltā helikoptera”: Jāredz vēlreiz.” Tomēr biļešu neprāts liek domāt, ka tuvākajā laikā tas nenotiks. Tāpēc lieti noder Andreja Šavreja veikums http://ejuz.lv/altaiselikopters Tik daudz simbolu, vietas domai un pārdomām. No cilvēciskām līdz pat tādām, kas liberālismu vienā mirklī pārvērš totalitārismā, kā Eiropā dažas valsts ceļ mošejas kamēr mūsu dievnami parastie pie pašiem aizliegti ar likumu. Un jā, Dievs zemi radījis septiņās dienās. Svētdiena varētu būt beigas. Taču tas var būt arī sākums. Week.... End. Lai cerīgs sākums! @jaunaisrigasteatris @alvishermanis_official #gunazarina #kasparsznotins #mikhailbaryshnikov #baltaishelikopters #popebenedictxvi

A post shared by Diāna Zirniņa (@dianazirnina) on Nov 24, 2019 at 10:02am PST

Skolotājs Oskars Kaulēns izsakās, ka "Balto helikopteru" par meistardarbu padara tieši Gunas Zariņas tēls.

Tam, šķiet, piekrīt arī teātra blogere Māra, kura priecājas, ka Zariņas ovācijas pēc izrādes skanējušas visskaļāk.

Arī pats režisors Alvis Hermanis izteicies "Facebook" , rakstot, ka "šāda izrāde Rietumeiropas teātros būtu neiespējama". Latvija ir viena no retajām vietām, kur vēl ir saglabājusies vārda brīvība.

Ar ideju tviterī klajā nākusi Katrīna Ploka - varbūt "Baltais helikopters" jāspēlē uz Dailes teātra lielās skatuves? Vienmēr izpārdota zāle un izrādi varēs noskatīties visi, ne tikai izredzētie.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt