Filma «Trusītis Džodžo» tiek slavēts. «Kultūrdevas» interneta apskats #15

Laiks 2020. gada "Kultūrdevas" pirmajam interneta kultūras apskatam! Apspriesti divi notikumi, kas jau beigušies, un jauna kinofilma, ko vērts redzēt! 

ĪSUMĀ: 

Nelsons diriģē Vīnes filharmonijas Jaungada koncertu

Gada pirmajā dienā visi pie TV ekrāniem varējām vērot Vīnes filharmonijas orķestra Jaungada koncertu, kuru pirmo reizi diriģēja latviešu maestro - Andris Nelsons! 

Sociālo tīklu lietotāji lepojas, slavē koncertu un īpaši priecājas par "Radecka marša" aranžiju, tas izklausījies maigs un bez militāras pieskaņas.

Maršs, starp citu, tika izpildīts, piedaloties arī koncerta klausītājiem klātienē!

Kino industrijas pārstāvis Māris Zommers ziņo, ka Jaungada koncerts viņa mājās jau kļuvis par svarīgu tradīciju:

Savukārt radio Pieci.lv ētera balss Linda Samsonova dalījusies ar sajūtām, kas radušās, klausoties Jaungada koncertu turpat Austrijā - kalnos gan, ne koncertzālē.

Dziedātāja Linda Leen slavē diriģentu Andri Nelsonu par lielo aizrautību, ar kādu viņš diriģē tik dažāda satura un formas mūziku. Koncerts arī atsaucis atmiņā mūzikas skolas laikus, kad "Radecka maršs" Lindai Leen bijis jāspēlē pašai. 

"Twitter" lietotāja Burtniece salīdzinājusi Nelsonu ar Ziemassvētku vecīti, kurš 1. janvārī viesojās dažādās valstīs un mājās, vai precīzāk - to televizoru ekrānos.

"Lielās Ķīnas laternas" Pakrojas muižā

Līdz aizvadītajai svētdienai Lietuvā, Pakrojas muižā, notika gaismas festivāls "Lielās Ķīnas laternas". Muižas pagalmā sastopami bija pērtiķi persiku kokos, pūķi, polārlāči un daudzas citas lielformāta gaismas instalācijas. Instagrams, protams, pilns ar gaismekļu fotogrāfijām.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#lanternfestival

A post shared by Linda Zablovska (@lindazablovska) on Jan 4, 2020 at 2:16pm PST

"Ļoti inčīgs pasākums, kur eiropeiskās vērtības mijas ar Austrumu vērtībām," - tā par festivālu izteikusies Santa. Pakrojas muižu apmeklējusi arī aktrise Dārta Daneviča, kura "Facebook" raksta, ka tur lieliski varējusi noķert atvaļinājuma sajūtu.

Uz Lietuvu devās un gaismas objektus iemūžināja arī žurnāliste Eva Johansone.

Uz kino ekrāniem - "Trusītis Džodžo"

Un noslēgumā - pirms dažām dienām arī uz Latvijas kino ekrāniem nonāca filma "Trusītis Džodžo" - stāsts par kādu vācu puisēnu, kurš meklē savu vietu pasaulē.

Ieva Ancāne ziņo, ka šī ir lieliska filma, ar kuru iesākt jauno gadu, Kristiāna slavē režisoru Taika Waititi par to, kā viņš caur augstas kvalitātes humoru spēj runāt arī par skumjām tēmām.

"Trusītis Džodžo" gājis pie sirds radošo industriju pārstāvei Unai Rozenbaumai, arī Leldei Dālmanei, kura dalījusies ar izvērstu viedokli par filmu, minot, ka "filma ir bauda ne tikai saturiski, bet arī vizuāli" , "tā ir lieliska vairākos slāņos".

Publiciste Alise Pabērza raksta, ka filma ir "pavisam citāds kara absurda portretējums, kā ierasts, un tāpēc arī tik laba". Jāpiemin arī, ka galvenajā - Hitlera lomā, ir pats filmas režisors.

Savas pārdomas par kultūras notikumiem turpiniet uzticēt sociālajiem tīkliem uz tiekamies "Kultūrdevā" pēc nedēļas!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti