Daugavpilī top 242 000 eiro vērts bērnu laukums; domes opozīcija neatbalsta līdzekļu izlietojumu

Daugavpilī top 242 000 eiro vērts bērnu laukuma komplekss "Zivs", kas vienlaikus būs arī vides objekts. Tas būs Lielā Stropu ezera krastā. Daugavpils pašvaldības vadība norādīja, ka šis objekts, iespējams, būs Latvijā līdz šim pirmais šāda veida bērnu rotaļu komplekss. Tikmēr domes opozīcijas deputāti uzskata, ka tik lielus naudas līdzekļus varētu izmantot lietderīgāk un citiem mērķiem. Iedzīvotāji gan ir nogaidošā pozīcijā.

Daugavpilī top 242 000 eiro vērts bērnu laukums; domes opozīcija neatbalsta līdzekļu izlietojumu
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Pie Daugavpils Lielā Stropu ezera promenādes, iepretim reģionālajai slimnīcai, aiz apjozta celtniecības žoga dzirdamas būvdarbu skaņas. Klaudz āmuri, un virs žoga augstuma garāmgājējiem jau paveras palielas formas, gaišos ūdens toņos iekrāsota koka zivs figūra. Te top multifunkcionāls rotaļu komplekss bērniem. Par 242 000 eiro.

Iebildes pret šādas summas izlietojumu šai idejai no opozīcijas deputātiem Daugavpils domē izskanēja jau lēmuma pieņemšanas procesā.

Daugavpils domes deputāts Ivars Šķiņčs (Daugavpils novada partija) sacīja: "Es jau domes sēdē teicu, ka tās idejas, kas izmaksā vairāk par 200 tūkstošiem eiro, tās nav labas idejas. To naudu mēs varējām izmantot daudz cēlākiem mērķiem. Apmaksāt Sporta skolas audzēkņu nodarbības, jo tagad tā slodze uzlikta vecākiem. Arī interešu izglītība mums tagad notiek par maksu. Šī dome domā par izkrāšņošanu, nevis par bērniem."

Daugavpils domes bezpartejiskais vadītājs Andrejs Elksniņš lēmumu pamatoja ar Stropu apkārtnes kā kūrorta attīstību, arī līdzekļi ņemti no tepat Stropos par 375 630 eiro pārdotās vidi sen degradējošās viesnīcas.

"Pašvaldība darīs visu iespējamo, lai Stropi kļūtu ne tikai par Daugavpils pilsētas iemīļotāko atpūtas vietu, bet arī par visa reģiona virzītājspēku kurortoloģijā. Līdzekļi bija paredzēti jau šī gada pašvaldības budžetā. Līdzekļi ir ņemti no nekustamā īpašuma, konkrēti pamestās ēkas, kādreizējās "Papardes" pārdošanas. Viens no attīstības posmiem ir arī jaunais bērnu laukums, ko pašvaldība ir noskatījusi Polijā, vienā no nacionāla mēroga projektiem, attiecībā uz nacionālo parku saglabāšanu. Veicot iepirkuma procedūras, šobrīd jau notiek jauna bērnu rotaļa laukuma būvniecība zivs izskatā," atzīmēja Elksniņš.

Ideja attaisno izdevumus, pārliecināts ir Daugavpils domes priekšsēdētājs: "Šāda tipa bērnu rotaļu laukums Daugavpilī vēsturiski, un es pat domāju Latvijā, ir pirmais kā tāds, kad vienlaicīgi bērnu rotaļu laukums tiek veidots arī kā vides objekts."

Latvijas Radio skaidroja arī, ko par to domā iedzīvotāji. Uzrunātie daugavpilieši sacīja:

"Nezinu neko par tādu objektu."

"Zivs būs liela, liela tur tāda, vairāk neko nezinu. Zinu vien, ka maksās 242 tūkstošus."

"Mēs nezinām, kam tā naudiņa būtu vēl vairāk vajadzīgāka, protams, bērniem jau nav žēl. Vai tas ir daudz? Protams, tā ir liela naudiņa. Vai tas laukums maksā tik daudz, es nezinu, jo cenas ir dažādas. Laukumi, protams, ir vajadzīgi, jautājumi tikai par summu, cik tie izmaksā."

Multifunkcionālais rotaļu komplekss "Zivs" 11 metru garumā un gandrīz 4 metru platumā Lielā Stropu ezera krastā būs paredzēts bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem, vienlaikus to varēs izmantot līdz 30 cilvēkiem. Tajā būs iebūvēti kāpšanas rīki, tīkls, slidkalniņš. Arī apkārtnē ieklāts drošs segums, vēsta Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamentā.

Konkursā uz šāda objekta izveidi uzvarēja SIA "Gumi Mix Group", kas bija vienīgais pretendents. Iepriekš bija notikuši vēl trīs konkursi, taču bez rezultātiem.

Līdzīgs, bet krietni plašāks komplekss bērniem zivs formā nākamgad taps arī Polijā, tā izmaksas tuvosies miljonam.

Pašvaldības plānos ir arī pilsētas Esplanādes apkaimē izveidot vēl vienu līdzīgu vides objektu ar nosaukumu "Pūce", kuras izbūve izmaksātu jau 272 000 eiro.

Daugavpilī jauno bērnu multifunkcionālo rotaļu kompleksu "Zivs" plānots atklāt jau jūnija sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti