Panorāma

Malmē – Eirovīzijas atklāšanas ceremonija

Panorāma

Panorāma

Uz Ukrainu dodas dronu vadības centri

Uz Ukrainu dodas dronu vadības centri

Pēc īpaša Ukrainas karavīru lūguma uz Ukrainu dodas pielāgoti busiņi jeb dronu vadības centri. Šie busiņi ir daļa no "Ganta fonda" sagādātā vairāk nekā 150 tūkstošus eiro vērtā palīdzības sūtījuma. Krava, kurā ir arī daudz medicīnas un higiēnas preču karā cietušajiem, no Rīgas dodas šodien. Un tās sūtītāji norāda – viss apjomīgais vedums sagādāts pateicoties ziedotājiem un brīvprātīgo nesavtīgam ieguldījumam. 

No skata parasts busiņš – iekšā dronu vadības centrs. "Ganta fonda" valdes loceklis Aigars Loss stāstīja – tas izveidots pēc konkrētu, jau iepazītu karavīru pieprasījuma.

"Iekšā ir  divas vietas, ja tātad viens ir tas, kurš vada dronu, un otrs ir tas, kurš apstrādā informāciju, kas ir saņemta.

Strādā divos virzienos, vieni ir tie, kas ir izlūki, kam ir bišķiņ nopietnāk un augstāk lidojoši, un savukārt otri jau ir ieviesti, tā teikt, triecienu droni un nometēji," stāstīja Loss.

Viena no prasībām, būvējot šādu mobilo dronu vadības centru - jābūt iespējai ātri evakuēties.

"Strādājot šeit šinī konkrētā vietā, cilvēks var uzreiz ātri, ātri pamest šo telpu, ja nu gadījumā tas ir nepieciešams. Tieši tāpat ir otra darbavieta, viņa arī ir pie izejas, lai maksimāli ātri varētu evakuēties. Esam uztaisījuši maksimāli ergonomisku," teica Loss.

Busiņam paredzēta arī aizsardzības sistēma frekvenču slāpēšanai.

Loss stāstīja – labai un ļoti vienkārši lietojamai ir jābūt ne vien iebūvētajai sistēmai - arī pašam transportlīdzeklim jābūt tehniski izcilā stāvoklī.

Tam nāksies pārvietoties pa daudzviet jau sabombardētiem ceļiem.

Šajā "Ganta fonda" sūtījumā šis nebūs vienīgais dronbuss. Dronu vadības centru uzbūvējusi arī draugu un kolēģu apvienība "12 plus viens". Buss būvēts brīvajā laikā, vadoties pēc karavīru pasūtījuma un pašu iespējām. Arī te ievērots viss nepieciešamais. Vairākas evakuācijas izejas un vairākas darba vietas.

"Mēs sadarbojamies ar vienu un to pašu vienību jau arvien to vairāk kā pusotru gadu. Viss, kas pirms tam arī vests, ir, ir pēc konkrētiem norādījumiem, vajadzībām," skaidroja dronbusa līdzautors Jānis Spigovskis.

Dronbusu būvētāji stāstīja – šādi, mobilie dronu vadības centri ir ļoti vajadzīgi.  

"Mēs nevaram paļauties, ka tagad saņems ukraiņi lielu starptautisku palīdzību, un mēs pārtraucam, jo viņiem jau vajag šobrīd, tagad,"

piebilda "Ganta fonda" dibinātāja Ieva Ādamsone.

Šodien no Rīgas uz Ukrainu līdz ar vienu no dronbusiem dodas līdz šim apjomīgākā "Ganta fonda" palīdzības krava vairāk nekā 150 tūkstošu eiro vērtībā. Tuvākajā laikā ceļā dosies arī otrs dronu vadības centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti