Latvijā
Skolās būtiski kāpusi Covid-19 izplatība; klases dodas karantīnā katru dienu (papildināts)
Jau vairāk nekā nedēļu skolēni atgriezušies mācību iestādēs no ziemas brīvlaika. Līdz ar audzēkņu atgriešanos klātienes mācībās arī kovida izplatība skolēnu vecuma grupā pamatīgi gājusi plašumā. Vēl pagājušajā nedēļā attālinātās mācības kovida dēļ tika noteiktas samērā maz klašu grupām, bet šonedēļ piedzīvots pietiekami dramatisks kāpums.
Vērtēs defibrillatoru izvietošanu publiskās vietās; medmāsām nevajadzēs sertifikāciju (papildināts)
No 2024. gada publiskās vietās tiks izvietoti defibrillatori, ko dzīvību apdraudošās situācijās sirdsdarbības atjaunošanai pirms mediķu ierašanās varēs izmantot apmācītas personas, paredz izskatīšanai Saeimas komisijas nodotie grozījumi Ārstniecības likumā. Tie vēl trijos lasījumos jāizskata parlamentā. Tāpat grozījumi Ārstniecības likumā galīgajā lasījumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu praksē.
Pēc uzvārda maiņas Covid-19 potes sertifikāts jāgaida pat 2 nedēļas; sola meklēt risinājumus
Mainot uzvārdu, Annai jaunu autovadītāja apliecību un citus dokumentus izdevies nokārtot diennakts un pat pusstundas laikā. Taču lielākā problēma ir ar datu maiņu Covid-19 potes sertifikātā. Viņai skaidrots – līdz brīdim, kad atkal varēs izmantot sertifikātu ar jauno uzvārdu, var nākties gaidīt pat divas nedēļas. Atbildīgajās iestādēs norāda – arī šajā starplaikā var uzrādīt dokumentu par uzvārda maiņu, taču problēma ir zināma un tai tiek meklēts risinājums.
Kā kovida pandēmija ietekmējusi emigrāciju no Latvijas?
Imigrācijas un emigrācijas statistikas datos redzams, ka jauno laiku vēsturē ir bijuši vairāki pīķi, kas gājuši roku rokā ar dažādām krīzēm. 1990. gadu sākumā tas bija saistīts ar neatkarības atgūšanu, kad valsti dažos gados pameta 60 000 cilvēku, bet arī 2008., 2009. gada ekonomiskā krīze lika aizbraukt līdz pat 40 000 cilvēku gadā. Kā kovida krīze ietekmējusi emigrācijas apjomu,  un kā gadu gaitā mainījušās tendences attiecībā uz izvēli, kurp emigrēt?
Šorīt braukšanu daudzviet apgrūtina apledojuši ceļi
Ceturtdienas, 13. janvāra, rītā apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Nesalasāms rokraksts un vēl viena palīga trūkums – ģimenes ārstes pieredze, pārņemot kolēģes praksi
Ģimenes ārstiem lielās praksēs un situācijās, kad pēkšņi pēc kolēģa nāves jāuzņemas rūpes par lielāku pacientu skaitu, būtu nepieciešama trešā māsa, tā uzskata Liepājas ģimenes ārste Linda Reicle. Viņa pārņēmusi gada nogalē mūžībā aizgājušās ārstes Mārītes Ruņģes praksi. Pārņemšanas process bijis sarežģīts un izgaismoja arī citas problēmas, piemēram, nesalasāma kolēģu rokraksta dēļ nav informācijas par pacienta slimības vēsturi.
Kučinskis: SAB sadarbības dienesti atbalsta Zviedra kandidatūru
Dienesti, ar ko sadarbojas Satversmes aizsardzības birojs (SAB), atbalsta Egila Zviedra kandidatūru SAB direktora amatam, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pastāstīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt