Dienas ziņas

Kurzemē prasa papildus naudu par atkritumu izvešanu

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Višķos iedzīvotāji neizpratnē par divu apsaimniekotāju rēķiniem

Višķos iedzīvotāji neizpratnē par divu apsaimniekotāju rēķiniem

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Višķu ciemā Augšdaugavas novadā saskārušies ar nepatīkamu situāciju – jau trīs mēnešus viņu pastkastītēs iekrīt rēķini no diviem apsaimniekotājiem. Iedzīvotāji vērsušies pašvaldībā, mēģinājuši komunicēt ar abiem apsaimniekotājiem, taču veltīgi. Savukārt pašvaldība un apsaimniekotāji norāda – ar iedzīvotājiem ir komunicēts, un kārtīgāk iepazīties ar informāciju ir viņu pašu atbildība.

Višķu pagasta daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji divu apsaimniekotāju rēķinus saņem jau trešo mēnesi, maksājot par pakalpojumu vairāk. Rēķinus saņēmusi arī Iveta: "Sākumā bija tikai apsaimniekošana un avanss uzkrājuma fondā, kas janvāra mēnesī sastādīja 14,87 eiro. Es pagaidām neesmu nevienu rēķinu šobrīd nomaksājusi, jo es nesaprotu – ja ar mani nav noslēgts līgums, nav nekur paraksts uzlikts – vai viņi tiešām drīkst man piestādīt rēķinu?"

Atsakoties maksāt divus dažādus rēķinus, mājas iedzīvotāji izveidojuši parādus. Divi apsaimniekotāji šai mājai radušies, jo ilggadējam apsaimniekotājam nebija sakārtota dokumentācija.

Lai turpinātu sniegt komunālos pakalpojumus, pašvaldība noslēdza līgumu ar citu uzņēmumu, kas, pēc iedzīvotāju domām, ir dārgāks. Tagad iedzīvotāji pauž pretenzijas.

Daudzdzīvokļu ēkas iemītniece Lidija uzskata, ka vajadzēja sasaukt iedzīvotāju sapulci. 

Lai izpildītu visas līgumā noslēgtās prasības, viens apsaimiekotājs veic vienu pakalpojumu, otrs – citu. Gan abi apsaimniekotāji, gan arī pašvaldība norādīja, ka mājas iedzīvotāji esot brīdināti par apsaimniekotāja maiņu.  

Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe sacīja, ka pats piedalījies kopsapulcē un izstāstījis iedzīvotājiem visas nianses: "Tomēr ne visi dzīvokļu īpašnieki sanāk uz kopsapulcēm un pieņem lēmumu, tāpēc arī pašvaldība nosaka piespiedu pārvaldnieku, kas ir pašvaldības kapitālsabiedrība."

Kā skaidroja vietvarā un arī apsaimniekotāji – satraukumam neesot pamata. 

"Ir pārejas periods, kurā iedzīvotājiem ir jānorēķinās gan ar vienu pārvaldnieku par sniegtajiem pakalpojumiem, gan ar otru pārvaldnieku," skaidroja Dzalbe. "Protams, šie nav dublējošie rēķini. Katram ir sava atbildības zona."

Tomēr iedzīvotāji nav mierā ar radušos situāciju, kura nu ir izveidojusies vēl sarežģītāka – iepriekšējais apsaimniekotājs tomēr spējis sakārtot dokumentus un varēs pildīt iepriekšējos pienākumus no maija. Pašvaldība sola rīkot atkārtotas iedzīvotāju sapulces, lai veiksmīgāk izskaidrotu radušos situāciju. Šādas situācijas, kad noteikumu maiņas dēļ uz nenoteiktu laiku var būt divi apsaimniekotāji, šobrīd pašvaldībās neesot retums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti