Latvijā
Oktobrī pasažieru skaits reģionālajos autobusos sarucis par 25%, vilcienos – par 14%
Latvijā nepilnu mēnesi ilgušās mājsēdes un pagarinātā skolēnu brīvlaika dēļ būtiski samazinājās pasažieru skaits reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Oktobrī salīdzinājumā ar septembri pasažieru skaits reģionālo maršrutu autobusos sarucis par 25%, bet vilcienos – par 14%, informēja valsts SIA "Autotransporta direkcija" pārstāve Zane Plone.
Alūksnes–Gulbenes bānītis kursēs arī nākamgad
Sabiedriskā transporta padome piektdien, 25. novembrī, atbalstīja priekšlikumu arī nākamgad nodrošināt regulārus pasažieru pārvadājumus pa šaursliežu dzelzceļu savienojumā starp Alūksni un Gulbeni, ko izpilda SIA "Gulbenes–Alūksnes bānītis", informēja valsts SIA "Autotransporta direkcija" pārstāve Zane Plone.
Latgales partiju turpmāk vadīs Lāčplēsis un Maksimovs
Latgales partijas vadītāji turpmāk būs bijušais Daugavpils mērs, tagad pilsētas domes deputāts Jānis Lāčplēsis un Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Jaunajā sezonā plānots ļaut medīt tikai savārgušus vai sabiedrībai bīstamus lūšus
Jaunajā lūšu medību sezonā plānots izdot atsevišķas medību atļaujas līdzšinējās nomedījamo dzīvnieku kvotu sistēmas vietā. Tas nozīmē, ka lūšus varēs nomedīt tikai tad, ja dzīvnieks ir novārdzis, ievainots vai bīstams sabiedrībai un ja nav citu alternatīvu. Katru lūšu medību pieteikumu izskatīs Valsts meža dienesta (VMD) speciālisti.
CVK iegādāsies vēlēšanu elektroniskās sistēmas; cer gūt finansējumu vēl četriem IT speciālistiem
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 2022. gada budžetā saņēmusi papildus 3,5 miljonus eiro, kas ļaus piedāvāt pienācīgu atalgojumu vēlēšanu organizēšanā iesaistītajiem un attīstīt informācijas tehnoloģiju (IT) rīkus vēlēšanu norisei un rezultātu ātrai publicēšanai. Vienlaikus komisijas IT komandas papildināšanai pagaidām līdzekļi nav rasti.
Izpārdošanu laikā brīdina uzmanīties no krāpniekiem internetā
Interneta veikalu izpārdošanu laiks ir arī kā magnēts krāpniekiem. Tāpēc jāuzmanās gan ar aizdomīgi izdevīgiem piedāvājumiem, gan nezināmiem veikaliem. Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ar drošības padomiem dalījās “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.
Balvos pēc autobusa iebraukšanas veikala sienā uzlabos autoostas infrastruktūru
Aizvadītajā nedēļā Balvu autoostas teritorijā autobuss, atgriežoties no reisa "Tilža–Balvi", iebrauca veikala sienā, negadījumā bojā gāja vīrietis, kurš sēdēja uz soliņa pretī autobusa apstāšanās vietai. Traģiskais notikums ir aktualizējis jautājumu par Balvu autoostas teritorijas infrastruktūras drošumu.
Jelgavas apkaimē plāno divas krematorijas
Latvijā ir divas krematorijas – Rīgā un Valmierā, bet, iespējams, ka jau drīzumā vēl divas krematorijas sliesies Jelgavas apkaimē. Jelgavā krematorijas būvniecības ieceri uz dažām nedēļām apturēja iedzīvotāji, taču ceturtdien, 25. novembrī, deputāti lēma, ka tā jāturpina. Tikmēr tikai desmit kilometrus tālāk, bet jau Jelgavas novadā, sākta kulta ēkas būvniecības ieceres sabiedriskā apspriešana.
Skaistkalnē neapmierināti ar ceļa remontdarbu kvalitāti
Bauskas novadā pie Skaistkalnes septembrī tika pabeigti ilgi gaidītie remontdarbi gandrīz kilometru garā ceļa posmā. Taču jau tagad redzams, ka darbi veikti nekvalitatīvi.  Remontdarbu pasūtītājs – uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) skaidroja, ka darbi neesot pieņemti. Cik liels defektu apjoms būvniekam būs jānovērš, tikšot noteikts pēc papildu pārbaudes.
Slimnīcas pieļauj – pacientu ar aizdomīgiem Covid-19 potes sertifikātiem kļūs vairāk
Ja slimnīcā nonāk pacients ar smagu Covid-19 slimības gaitu, taču ir vakcinēts pret vīrusu, tas iestādes darbiniekiem rada šaubas, vai potēšanās fakts nav viltots. Par to mediķiem ir salīdzinoši viegli pārliecināties. Latvijas slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs paredz, ka šādu gadījumu varētu būt arvien vairāk.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt