Latvijā
Tiesa uzdod atbloķēt vairākus Krievijas izklaides telekanālus; NEPLP lēmumu pārsūdzēs (papildināts)
Tiesa nolēmusi piemērot pagaidu noregulējumu un atgriezt Latvijas informatīvajā telpā Krievijas telekanālus "TNT Comedy" (THT–Комеди), "TNT4 International", "Friday International" (Пятница), "KHL TV Channel" un "TNT Music", izriet no Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ieraksta tviterī.
Ukrainas bēgļu atbalstam paredz 116,3 miljonus eiro; mājsaimniecībām būs līdz 300 eiro izmitināšanas pabalsts (papildināts)
Valdībā piektdien, 29. aprīlī, ārkārtas sēdē atbalstīja jauno Ukrainas bēgļu atbalsta plānu, kas paredz Latvijā uzņemt ap 40 000 Ukrainas civiliedzīvotājus, ieskaitot līdz šim uzņemtos. Rezervēti kopumā 116,28 miljoni eiro dažādiem atbalsta pasākumiem, tostarp paredzēts, ka Latvijas mājsaimniecības varēs saņemt līdz 300 eiro lielu atbalstu mēnesī, ja dos pajumti Ukrainas kara bēgļiem. 
Latvijā jau vairāk nekā 300 Ukrainas kara bēgļu ar funkcionāliem traucējumiem
Latvijā šobrīd, bēgot no kara, ieradušies jau vairāk nekā 300 cilvēki ar invaliditāti. Kādā sarežģītā glābšanas operācijā atvests 141 pacients no Kramatorskas apkārtnē esoša psihoneiroloģiskā internāta. Tāpat daudziem, kuriem ir fiziski ierobežojumi, jāpalīdz meklēt palīglīdzekļi, jo nereti, pametot kara plosīto Ukrainu pārpildītos transportos, bija jāizdara izvēle – vai nu braukt bez sava ratiņkrēsla vai nebraukt nemaz.
Kāpēc Ogres novada pašvaldība atsakās piedalīties Lielajā talkā?
Lielajā talkā dalību ir apstiprinājušas visas Latvijas novadu pašvaldības, izņemot Ogres novadu. Ogres novada dome oficiāli talkā nav piedalījusies arī iepriekšējos trīs gados. Vietvarā skaidroja, ka, viņuprāt, talkas formāts sevi izsmēlis, jo gadu no gada atkritumu mazāk nekļūst, turklāt cilvēki pasākumu izmanto, lai atbrīvotos no saviem uzkrātajiem atkritumiem.
Pret Latviju vērsto kiberuzbrukumu intensitāte krietni augusi; izdodas atvairīt
Jau decembrī, pirms Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, kiberuzbrukumu skaits krietni palielinājies. Savukārt šobrīd to intensitāte ir pat trīskāršojusies, pastāstīja Aizsardzības ministrijā. Uzbrukumus vērš pret valsts iestādēm, nozīmīgiem infrastruktūras objektiem un bankām. Apdraudējumu kiberdrošībai rada austrumu kaimiņi – Krievija un Baltkrievija. Līdz šim visus uzbrukumus veiksmīgi izdevies atvairīt.
«Zaudētais siltums». Daugavpilī māju siltināšana notiek ļoti kūtri; iedzīvotāji baidās no kredītsaistībām
Daugavpilī ir ļoti zema aktivitāte daudzdzīvokļu māju siltināšanā. Pašvaldībā un arī paši iedzīvotāji to skaidro ar zemo ienākumu līmeni un bailēm no kredītsaistībām. Pat iespējas iegūt valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalstu vai arī vietējās pašvaldības līdzfinansējumu Daugavpils pilsētā siltināšanas procesu nav paātrinājusi.
Vietvaru būvniecības projektos mudina vairāk iedziļināties būvgružu apsaimniekošanas tāmēs
Vides dienests biežāk fiksē būvniecības atkritumu nelikumīgu apsaimniekošanu pašvaldību pasūtījumos. Taču vietvaras, kur pārkāpumi uzieti pēdējā laikā, taisnojas, ka būvniekiem projektu pieteikumos pieprasa uzrādīt arī šīs izmaksas, kas gan pasūtītāju nepasargā no negodprātīgiem uzņēmumiem. Savukārt Vides dienests norāda, ka pašvaldībām arī vairāk jāiedziļinās konkursu dalībnieku uzrādītajās atkritumu apsaimniekošanas darbu tāmēs un tajā, vai būvgruži nogādāti legāliem apsaimniekotājiem.
Pašvaldības turpina cīņu ar latvāņiem; Cēsu novadā – piecgades plāns
Lai gan cīņa pret latvāņu izplatību Latvijā turpinās, ik gadu tūkstošiem hektāru aizņemti ar šo invazīvo augu, kas savulaik ievests no Krievijas kā lopbarība. Pirms vairāk nekā desmit gadiem pašvaldībām vēl bija pieejams valsts atbalsts, lai latvāņus iznīcinātu, taču valsts no tā atteicās. Tā nu pašlaik pašvaldības ar to cīnās saviem spēkiem.
Izmantojot viltotu «Luminor» internetbankas lapu, iedzīvotājiem izkrāpti 20 000 eiro
Rīgas reģionā ir reģistrēti jauni krāpšanas gadījumi un to mēģinājumi, krāpniekiem izmantojot "Luminor" internetbankas viltus lapu. Šā gada aprīlī dažādos Valsts policijas iecirkņos Rīgas reģionā ir saņemti jau desmit iesniegumu par šādiem krāpšanas gadījumiem un iedzīvotājiem kopumā izkrāpti ap 20 000 eiro, informēja Valsts policijā.
Konferencē aicina uzlabot saziņu ar pacientiem Latvijas slimnīcās
Slimnīcām jāuzlabo saziņa ar pacientiem – šī ir viena no galvenajām atziņām, kura izskanēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) rīkotajā konferencē. Pašlaik tikai 10 ārstniecības iestādes veic pacientu aptaujas par apmierinātību, un rādītāji būtu jāuzlabo, norādīja konferences eksperti.
Eksperti: Latgalē vajag kvalitatīvus medijus latviski un krieviski
Kā pierobežas pašvaldībās un pilsētās ar etniski daudznacionālu sastāvu stiprināt piederības sajūtu Latvijai, Eiropas Savienībai, tās informatīvajai, ekonomiskajai telpai – tie ir daži no jautājumiem, uz kuriem Rēzeknē notiekošajā Latgales kongresā mēģina rast atbildes eksperti un vietējie aktīvisti. Viena no diskusijām veltīta arī plašsaziņas līdzekļiem – kā uzrunāt Latgales mazākumtautību pārstāvjus.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt