Latvijā
Cilvēkus ar dzirdes traucējumiem labprāt nodarbina pārtikas lieluzņēmumi
Darba tirgū sevi pierādīt cenšas arī cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Tiesa gan, šiem cilvēkiem nereti atrast darbu, īpaši augstu kvalificētu, ir daudz sarežģītāk nekā cilvēkiem bez invaliditātes. Nereti darba devēja noraidījums ir saistīts ar bailēm par pastiprinātu uzmanību no valsts un pašvaldības iestāžu puses. Taču ir arī labie piemēri – cilvēkus ar dzirdes traucējumiem labprāt nodarbina tādi Latvijas pārtikas lieluzņēmumi kā putnu fabrika "Ķekava" un dārzeņu audzētājs "Mārupes siltumnīcas".
Vēja lauzts zars Jūrmalā nāvējoši traumē sievieti; vētrā ēkām norauti jumti, kavēta satiksme (papildināts)
Pirmdien Jūrmalā vētrā nolauzts koka zars nāvējoši traumējis kādu sievieti, ziņo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Tikmēr visā Latvijā turpina plosīties trešā spēcīgākā vētra šajā gadsimtā. Stiprā vēja un sniega dēļ galvaspilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums, vairāki uz Rīgu lidojošie gaisa kuģi izvēlas nolaisties citās lidostās, apledojuši vairāki autoceļi Pierīgā un visā valsts teritorijā elektroapgāde bija traucēta aptuveni 20 000 klientu. Stiprajam vējam turpinoties, visā Latvijā novēroti arvien jauni postījumi, tostarp cietusi arī Rīgas Doma baznīca.
Rēzeknes domnieku pirms vairāk nekā mēneša izbrāķētais «Clean R» turpina darbu pilsētā
Rēzeknes pašvaldība ārkārtas domes sēdē decembra sākumā nolēma lauzt līgumu ar uzņēmumu "Clean Rˮ. Šāds lēmums pieņemts, jo ne pašvaldību, ne iedzīvotājus neapmierināja,  kā uzņēmums tīra pilsētas trotuārus. Līdzīgi iebildumi pret uzņēmumu bija arī iepriekšējos gados. Un, lai gan ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis, Rēzeknē uzņēmums "Clean R" turpina strādāt.
Bērnu slimnīca: Ar Covid-19 pašreiz slimo proporcionāli vairāk bērnu nekā iepriekš
Ar Covid-19 pašreiz slimo proporcionāli vairāk bērnu nekā iepriekš, informēja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), vienlaikus norādot, ka bērni ar omikronu neslimo smagāk kā ar citiem Covid-19 paveidiem. Pārliecinoši lielākā daļa bērnu ar omikronu var ārstēties mājās, atzina BKUS speciālisti, aicinot vecākus konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai pediatru attālinātās konsultācijās. 
Pabriks apsver Inčukalna gāzes krātuves operatora iesaisti aizsardzības mācībās
"Gazprom" pirmdien, 17. janvārī, uzsāk remontdarbus gāzesvadam Krievijā, caur kuru gāze plūst uz Latviju. Inčukalna dabasgāzes krātuves operators pauž, ka krātuve ar gāzi jau tika piepildīta vasarā, līdz ar to remontdarbi bažas nerada. Tomēr pārrunāt "Gazprom" rīcību Inčukalnā šodien bija ieradies aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"), kurš apsver krātuves operatora iesaistīšanu aizsardzības mācībās.
Karostā tūristiem atvērs līdz šim slēgtu cietoksni
Vairāk nekā 100 gadu slēgtā un iedzīvotājiem nepieejamā militārā teritorija Liepājas Karostā šovasar vērs vārtus tūristiem. Tur tiks izveidota Latvijas Kara muzeja ekspozīcija un interaktīva spēle. Interesantākais apskates objekts, pēc vēsturnieku domām, ir cietokšņa kazemāti, kas saglabājušies gandrīz nepārbūvēti kopš 19. gadsimta beigām.
Jelgavas novada Jaunpēterniekos bažījas, ka vējš apskādētājai mājai noraus arī otru pusi jumta
Jelgavas novada Jaunpēterniekos astoņu dzīvokļu iemītnieki jau kopš pagājušās nedēļas nogales, kad vējš viņu mājai daļēji norāva jumtu, spiesti mitināties pašvaldības ierādītajā viesnīcā. Būvinspektori ēku pārbaudījuši, un pašvaldība sola, ka pēc defektu novēršanas iedzīvotāji ēkā varēs atgriezties. Bažas vienīgi par to, vai pirmdienas vētra ēkai nenodarīs vēl lielākus postījumus.
Ogres novadā Covid-19 dēļ karantīna noteikta 87 klasēm
Ar Covid-19 saslimušo iedzīvotāju skaitam augot, palielinās arī inficēto vai kontaktpersonas statusu ieguvušo bērnu skaits. Tā Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs patlaban saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna noteikta jau 87 klasēm.
Tiesībsargs: Dzimumnoziegumus pret bērniem izmeklē pārāk ilgi (papildināts)
Izmeklētāju kapacitātes un kompetences trūkuma dēļ tiesībsargs Juris Jansons kritiski raugās uz to, cik efektīvi tiek izmeklēti noziegumi pret bērnu tikumību. Secināts, ka aptuveni trešdaļa iespējamo dzimumnoziegumu pret bērniem tiek izmeklēti divus gadus vai ilgāk. Šo noziegumu izmeklēšanā reti iesaista pieredzējušus izmeklētājus.
Ap 150 000 balstvakcīnu nesaņēmušo mēneša laikā beigsies Covid-19 sertifikāts; mudina neatlikt papildpoti
Patlaban no 974 000 iedzīvotāju, kuri ir tiesīgi saņemt Covid-19 balstvakcīnu, to saņēmuši 37,71%. Savukārt 15. februārī ap 150 tūkstošiem cilvēku, kuri vēl nav saņēmuši papildpoti, beidzas primārās Covid-19 vakcinācijas sertifikāta termiņš, tāpēc iedzīvotāji aicināti neatlikt papilddevas saņemšanu. To pirmdien preses konferencē pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.
Valdības preses konferencēs biežāk būs tulkojums zīmju valodā
Lai būtiska informācija par valdības lēmumiem un aktualitātēm sasniegtu arī cilvēkus ar dzirdes traucējumiem, Valsts kanceleja stiprinās sadarbību ar zīmju valodas tulkiem. Tādējādi turpmāk arvien biežāk preses konferencēs būs pieejams tulkojumu zīmju valodā, informēja Valsts kancelejā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt