Latvijā
SPKC: Covid-19 Latvijā izplatās strauji; pacientu skaita kāpums slimnīcās nav liels (papildināts)
Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāti gandrīz 16 tūkstoši jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, kas ir gandrīz par 50% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Straujā un plašā izplatība saistīta ar lipīgo Covid-19 vīrusa omikrona variantu. Vienlaikus netiek novērots, ka slimība būtu tikpat smaga kā pie Covid-19 delta varianta, Latvijas Radio skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
«Re:Check» pārbauda ārstes ieteikumus Covid-19 ārstēt ar tējas sēni
Ik pa laikam Covid-19 ārstēšanai tiek ieteikts kāds brīnumlīdzeklis, piemēram, ierīvēšanās ar spirtu, karstu tvaiku elpošana vai mājlopiem izmantotas pretparazītu zāles. Tagad Latvijas sociālo mediju vidē tos pilnībā aizēnojusi tējas sēne – senajā Ķīnā radies dzēriens, kura gatavošanā izmanto tēju, cukuru un īpašas baktērijas saturošo sēni. Latvijā to tradicionāli audzē trīslitru burkā. Latvijas Jūras medicīnas centrā strādājoša ārste nonāca uzmanības lokā, stāstot par ārstēšanos pret Covid-19 ar šo sēni.
Ar kampaņu cer veicināt senioru medijpratību
Lai uzlabotu senioru prasmes mediju satura lietošanā, kā arī stiprinātu dezinformācijas atpazīšanas iemaņas, Kultūras ministrija šonedēļ uzsāk informatīvo kampaņu "Viltus ziņas ir lipīgas", informēja ministrijā.
Slimnīcā saredz iespēju krīzes gadījumā ļaut Covid-19 nodaļā strādāt inficētiem mediķiem bez simptomiem
Covid-19 straujās izplatības dēļ, kad pieaug arī ar Covid-19 inficēto mediķu skaits, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) saredz kā risinājumu ļaut ar Covid-19 inficētiem darbiniekiem bez slimības simptomiem un ar vieglu tās gaitu strādāt Covid-19 nodaļā, atdalot viņus no neinficēto darbinieku plūsmas. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Pašvaldības meklē jaunas iespējas veco ūdenstorņu izmantošanai
Attīstoties ūdenssaimniecībai, modernajai sistēmai lieki kļuvuši ūdenstorņi, kam savulaik bija svarīga loma centralizētajā ūdensapgādē. Ja kādreiz ūdenstorņi kalpoja arī kā orientieri apdzīvotās vietas, tad šobrīd nereti tie kļūst par vidi degradējošiem elementiem.
Liepājā ar īpaša objekta būvēšanu cenšas novērst ekoloģisko katastrofu
Liepājā jau nedaudz sācis pieaugt pludmales krasts pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kur to pasargāšanai no ieskalošanas jūrā un ekoloģiskas katastrofas tiek veidota speciāla būna. Plānots, ka būna, kas līdzinās molam un iestiepjas jūrā, mazinās krasta eroziju, kas veidojas pēc stiprām vētrām.
VIDEO. LSM.lv nedēļas ziņu TOPS: īsumā par svarīgāko 10.–16. janvārī
Latvija plāno atteikties no auduma sejas maskām, Rietumi un Krievija turpina risināt situāciju Ukrainas pierobežā, Latvija gūst vēsturisku panākumu daiļslidošanā un citi notikumi. LSM Nedēļas ziņu TOPS piedāvā iespēju uzzināt īsumā par svarīgāko politikā, kultūrā, sportā un ārzemēs šonedēļ – no 10. līdz 16. janvārim.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt