Latvijā
Premjers uzdevis ekonomikas ministram iesniegt priekšlikumus energoresursu cenu stabilizēšanai
Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ir uzdevis ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (Nacionālā apvienība) iesniegt valdībā priekšlikumus energoresursu cenu stabilizēšanai un ilgtermiņa prognozējamības nodrošināšanai nacionālā un reģionālā mērogā, kā arī priekšlikumus siltumenerģijas izmaksu samazināšanai, kas būtu vērsti uz strauja siltumenerģijas tarifu pieauguma novēršanu, informēja Valsts kancelejā.
Reģionos daļa augstskolu ziemas uzņemšanu neorganizē; daļa cer sagaidīt vairāk studēt gribētāju
Latvijas augstskolās ir sākusies ziemas uzņemšana. Lielākajās iestādēs tā norit, bet reģionos daļa studijas ziemā nepiedāvā, nevēloties riskēt pandēmijas nenoteiktības dēļ. Savukārt tajās iestādēs, kur studentus uzņem, uzskata, ka studējošo skaits varētu būt lielāks nekā citus gadus. Latvijas Izglītības fonda vadītājs Ilgvars Forands gan par to ir skeptisks.
PTAC konstatē pārkāpumus smēķēšanas produktu reklāmās
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2021. gadā īstenotajā smēķēšanas produktu reklāmas ierobežojumu uzraudzības projektā konstatējis 25 pārkāpumus. Būtiska un satraucoša tendence: smēķēšanas produktu reklāmas ierobežojumi ir pārkāpti tieši tajās vidēs un kanālos, kas ir populārākie jauniešu vidū, kā arī vietās, kur fiziski pulcējas un satiekas jaunieši, informēja PTAC.
Rīgā plāno nelikumīgu kabeļu likvidāciju daudzdzīvokļu namos
Lielākais namu apsaimniekotājs galvaspilsētā „Rīgas namu pārvaldnieks” šogad gatavojas uzsākt nelikumīgu kabeļu likvidāciju daudzdzīvokļu namos. Haotiski izvietotos vadus ugunsdzēsēji vērtē kā ugunsbīstamus. Bet Latvijas Interneta asociācijas pārstāvji pauž bažas, ka sasteigtas rīcības dēļ var ciest iedzīvotāji. Visas iesaistītās puses gan ir vienisprātis, ka kabeļu tīkla infrastruktūra Rīgā ir jāsakārto.
Top patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Liepnā – gaida darbavietas, bet bažījas par drošību
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveidi Alūksnes novada Liepnas pagastā vietējie iedzīvotāji sagaida dalītās domās. Daļa par patvēruma meklētājiem pagastā ir nobažījusies, tomēr daļa gaida jaunās darbavietas. Neraugoties uz to, patlaban bijušā internāta ēka nav izmantojama cilvēku izmitināšanai, tāpēc vēl jāiegulda daudz darba, lai centrs varētu uzņemt patvēruma meklētājus un jaunos darbiniekus. 
Ārstu biedrībā aizvien neatrisinātas domstarpības
Gan klātienē, gan attālināti pulcējoties nepietiekamam biedru skaitam, tā arī nevarēja sākties sasauktā Latvijas Ārstu biedrības pilnsapulce. Par plašākām nesaskaņām šajā biedrībā vairāk vēstīts aizvadītā gada rudenī, kad tās valdi pameta vairāki valdes locekļi. Iebildumi saistīti tieši ar biedrības prezidentes vadības stilu un darbu. Izmaiņu iniciēšanu atsevišķi biedri pašlaik sauc par bezjēdzīgu un norāda, ka, visticamāk, pārmaiņas varētu nest rudens, kad beigsies esošās prezidentes pilnvaras.
Alūksnē demolē publisko bezmaksas tualeti vien trīs mēnešus pēc uzstādīšanas
Kopš novembra alūksniešiem un pilsētas viesiem sabiedriskā tualete ir pieejama bez maksas. Taču, nozūdot pastāvīgam tualetes uzraugam, kasierim, nelielo ēku blakus autoostai dažādi sabiedrības pārstāvji sākuši izmantot ne tikai tai paredzētajiem mērķiem. Šāda problēma samilzusi ne vien Alūksnē, bet arī citās pašvaldībās.
Andreja Upīša vārds pagaidām paliks Skrīveru ielas, skolas un bibliotēkas nosaukumā
Andreja Upīša vārds vismaz pagaidām paliks Skrīveros ielas, skolas un bibliotēkas nosaukumā. Reaģējot uz priekšlikumu Upīša vārdu no nosaukumiem svītrot, to pamatojot ar rakstnieka darbību padomju varā, ceturtdien, 13. janvārī, Aizkraukles novada domes deputāti pieņēma zināmu kompromisu. Nosaukums paliks, bet Upīša mantojuma izvērtēšanai rīkos konferenci un aptaujās iedzīvotājus.
Daļai rīdzinieku īpašuma nodokļa atlaides saņemšanai jābūt e-pasta adresei
Turpmāk rīdziniekiem, kuri vēlēsies arī nākotnē saņemt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaides, ir jābūt e-pasta adresei. To paredz Rīgas domes atbalstītie saistošo noteikumu grozījumi. Izņēmums būs pensionāri, maznodrošinātie un dažas citas NĪN maksātāju kategorijas. Noteikumu projektam iepriekš iebilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), jo, pēc iestādes ekspertu domām, noteikumi rada birokrātiskus šķēršļus.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt