Latvijā
Katrs trešais nodarbinātais Latvijā – rīdzinieks
2021. gada sākumā Latvijā bija 877,1 tūkstoši nodarbināto jeb 55,2% no visiem darbspējas vecumu sasniegušajiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati. 
Pēc lietavām Latgales zemnieki novērtē postījumus: dažviet problēmas, citviet «normas robežās»
Latgalē lietus lijis vairāk nekā diennakti, Latvijas pašos austrumos mitējoties vien trešdien uz rīta pusi. Daudzos kartupeļu laukos vagās krājās ūdens, bet labības laukos veidojās plašas ūdens peļķes. Tomēr salīdzinot ar 2017.gada augusta ilgstošajām lietavām un plūdiem, šoreiz zaudējumi varētu būt mazāki. Daudzus lauksaimniekus varētu glābt pēc iepriekšējiem lielajiem plūdiem daudzviet sakārtotās meliorāciju sistēmas.
Latvijā atklāj vēl 271 Covid-19 gadījumu
Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēts 271 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums. Nav saņemti ziņojumi par mirušiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Likuma nepilnība neļauj Latvijā reģistrēt lielu daļu Ukrainas bēgļu automašīnu
Latvijā likums paredz, ka automašīnas ar citu valstu numurzīmēm Latvijā ir jāreģistrē, ja to vadītāji vēlas valstī uzturēties ilgāk par trim mēnešiem, tomēr atklājusies likuma nepilnība, kas bēgļiem no Ukrainas šo procedūru neļauj izdarīt lēti un vienkārši. Līdz šim Latvijā ir piereģistrēts mazāk par desmit automašīnām ar Ukrainas numurzīmēm. Atbildīgā ministrija sola drīzu risinājumu.
Rēzeknes novadā atbalstam latvāņu apkarošanai pieteikušies pieci iedzīvotāji
Ar Sosnovska latvāni Latvijā invadēti gandrīz 11 000 hektāri. No tiem aptuveni 600 Rēzeknes novadā. Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) atzina, ka kopumā latvāņi sastopami 90% Latvijas pašvaldību. Rēzeknes novada pašvaldība pirmo gadu sākusi īstenot programmu, kuras laikā līdzfinansēs latvāņu apkarošanas aktivitātes. Šogad tai pieteicās pieci vietējie iedzīvotāji, kuri atzina, ka cīņa ar latvāņiem ir ļoti laikietilpīgs, smags un finansiāli dārgs darbs.
Latvijā piemin 1941. gada masu deportācijas (papildināts)
Astoņdesmit viens gads šodien aprit vienai no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē, kad uz Sibīriju un citiem attāliem Krievijas ziemeļu apgabaliem tika izsūtīti vairāk nekā 15 000 cilvēku. Pirmās Padomju Savienības okupācijas režīma civiliedzīvotāju masu deportācijas 1941. gada 14. jūnijā smagi skāra Latvijas sabiedrības inteliģenci, politisko un ekonomisko eliti. Šodien visā Latvijā notiek deportāciju piemiņas pasākumi.
Pēta iespējas mazināt notekūdeņu piesārņojumu ar medikamentiem
Daļa cilvēku medikamentus, kuriem beidzies derīguma termiņš, aizskalo, un tie nepārstrādāti nonāk notekūdeņos, piesārņo vidi un rada riskus gan cilvēku, gan dažādu citu dzīvo radību veselībai. Tas noskaidrots pārrobežu pētījumā, kura mērķis ir samazināt farmaceitisko vielu piesārņojuma līmeni dabā. Piemēram, pretsāpju līdzekļa diklofenaka daudzums daudzviet Latvijas ūdeņos pārsniedz Eiropas Komisijas rekomendēto. Otrdien projektā iesaistītie pētnieki klātienē iepazinās ar Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbu. 
Atjaunots 1941. gada deportāciju piemiņas vagons 
Dzelzceļa vagons ir iespaidīgākais un uzskatāmākais simbols komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietā Torņakalnā. Sēru dienas 81. gadskārtā deportāciju piemiņai novietotais vagons apskatāms atjaunotā veidolā.
Aizdomās par tabakas kontrabandas ievešanu Latvijā ar dronu aiztur ugunsdzēsēju
Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā, izmantojot dronu, Ludzas novada pierobežas teritorijā ar Krieviju aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes amatpersonu, kā arī piecas privātpersonas, informēja IDB.
Valdība sabiedriskajiem medijiem piešķir papildu pusmiljonu eiro
Lai nodrošinātu sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu kapacitātes stiprināšanu un veicinātu multimediāla satura veidošanu, valdība otrdien lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu budžeta pārdales rezultātā piešķirt finansējumu 500 000 eiro apmērā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt