Latvijā
Vai bērnudārznieki Rīgā ar žogu jāsargā no kāzu svinētājiem?
Ne visas Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas var lepoties ar plašu apzaļumotu teritoriju, kur pēc laulībām var nedaudz uzkavēties un nofotografēties kopā ar viesiem. Iespējams, tādēļ tieši Ziemeļu nodaļa ir visiecienītākā jauno pāru vidū. Tā kā turpmāk šī dzimtsarakstu nodaļa atradīsies zem viena jumta ar bērnudārzu, skvērs un rožu dobe jaunlaulātajiem vairs nebūs pieejama. Vai tiešām kāzu vērošana var būt traumējoša bērniem? To skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".    
Gulbenes dzelzceļa stacijā ierīkota izstāde saņem starptautisku balvu
Augstu novērtējumu Eiropas mēroga konkursā "Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis" ieguvis Gulbenes dzelzceļa stacijā izveidotais interaktīvais centrs "Dzelzceļš un Tvaiks" galveno balvu kategorijā "Dzelzceļa mantojums kultūras tūrismā". Centrs izveidots pirms trim gadiem, un tajā var ne vien izzināt dzelzceļa vēsturi, bet arī iejusties lokomotīves mašīnista lomā, kā arī veikt dažādus citus izzinošus uzdevumus. Tos izmēģināt devās arī Latvijas Radio.
Covid-19 vīrusa klātbūtne samazinājusies arī notekūdeņos
Vēl pirms sasirgušie dodas uz laboratorijām noteikt Covid-19 vīrusa klātbūtni, dati par cilvēku inficēšanos jau vairākas dienas iepriekš redzami zinātniekiem, kas pēta notekūdeņus. Šādā veidā viņi var prognozēt sasirgušo skaita izmaiņas, vēl pirms tās parādās oficiālajā statistikā. Zinātnieki uzsver – šobrīd, kad situācija ir stabilizējusies, ir svarīgi nepalaist garām mirkli, kad kādā pašvaldībā vīrusa koncentrācija atkal paaugstināsies.
Liepājā bijušie «Pilsētnieka kartes» īpašnieki nevilšus kļuvuši par parādniekiem
Daudzus liepājniekus satraukusi parādu piedzinēju prasība samaksāt par pirms vairākiem gadiem bērniem izveidotām "Norvik Bankas" "Pilsētnieka kartēm". Tādas sadarbībā ar pašvaldību savulaik veidoja kā norēķināšanās līdzekli pilsētas sabiedriskajā transportā. Projekts ir beidzies, un kartes jau aizmirstas. Bet tagad parādu piedzinēji iedzīvotājiem sāk prasīt samaksu par tām piesaistīto kontu uzturēšanu, kuru kopš 2018. gada vairs nesedz pašvaldība.
Bažījas par valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošanu
Pērn pieņemtais Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likums paredz, ka no 2024. gada 1. septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta. Pagaidām skolas programmai piesakās brīvprātīgi, tāpēc ir iespēja pedagogus sagatavot pakāpeniski, tomēr jau pašlaik jūtams, ka instruktoru trūkst. Jaunsardzes centrā bažījas, ka tas varētu būt klupšanas akmens veiksmīgai likuma ieviešanai dzīvē, tāpēc joprojām aicina cilvēkus izvēlēties šo profesiju.
Talsu domes vadība un deputāti ievērojami palielinājuši savas algas
Talsu novada dome lēmusi tās vadībai un deputātiem ievērojami palielināt algas. Pēc administratīvi teritoriālās reformas novads kļuvis lielāks, attiecīgi arī darba būs vairāk – tā algu palielinājumu pamatojuši deputāti. Par šo lēmumu opozīcijas deputāti ir neizpratnē. Pagaidām gan atalgojuma palielinājums nav gaidāms citiem pašvaldību darbiniekiem, šo jautājumu dome varētu izskatīt decembrī.
Vai nākamajās Saeimas vēlēšanās balsosim pēc mazākā ļaunuma principa?
Būtiskais reitingu kritums, ko jaunākās aptaujas oktobrī uzrādīja gandrīz visām partijām, var novest pie tā, ka nākamgad plānotajās Saeimas vēlēšanās varam piedzīvot neredzēti zemu balsošanas aktivitāti, prognozē eksperti. Latvijas politiskajā arēnā ierasti aktuālo nacionālo jautājumu šoreiz var pārtrumpot ekonomiskās problēmas un bažas par Covid-19 pandēmijas tālāko virzību. Kā Latvijas partijas varētu pozicionēt sevi pirmsvēlēšanu laikā, un ko var sagaidīt vēlētāji?
Ne visiem Covid-19 riska grupā esošajiem gana pieejama informācija par potes nepieciešamību
Daudz tiek runāts par to, ka Covid-19 riska grupā ietilpstošajām personām, piemēram senioriem un hronisko slimību pacientiem ir īpaši svarīgi vakcinēties. Taču pie Latvijas Radio vērsās kāda onkoloģijas paciente, kura uzskata, ka, lai arī tiek stāstīts, ka tas jādara, tomēr nepietiekami tiek skaidrots, kādēļ. Vakcināciju paciente raksturo, kā “konveijeri”, kurā izrunāt visas savas bažas, lai pieņemtu informētu izvēli, neesot iespējams. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt