Latvijā
Ančipovas kaujas vietā pierobežā iesvētīts piemiņas piemineklis
Šonedēļ pašā Krievijas pierobežā Šķilbēnu pagastā, godinot Ančipovas kaujas 102. gadadienu, iesvētīta jaunuzstādītā piemiņas zīme. Ančipovas kaujā 13. janvārī par Latvijas neatkarību pret Sarkano strēlnieku pulku cīnījās Latgales partizānu pulks, un tā bija pēdējā Atbrīvošanas cīņu kauja Latvijas teritorijā. 
Austrumu slimnīcā jaunais angiogrāfs palielina pieejamību asinsvadu operācijām 
Pateicoties jaunākās paaudzes angiogrāfam, Rīgas Austrumu slimnīcā izdevies samazināt gaidīšanas laiku uz asinsvadu operācijām un palielināt to pieejamību. Piemēram, hroniskam pacientam vēnu operācija iespējama jau pēc mēneša. Jaunā iekārta ļauj vienlīdz veiksmīgi ārstēt insultu, gan palīdzēt onkoloģijas pacientiem un mazināt gangrēnas risku. 
«Radio Brīvā Eiropa» vēlas jaunu biroju Rīgā
“Es biju cerējis, ka mūsu darbs vairs nebūs vajadzīgs, taču diemžēl tam ir arvien lielāka nozīme,” tā sarunā ar Latvijas Televīziju sacīja “Radio Brīvā Eiropa” prezidents Džeimijs Flajs. Kopš mediju situācija Krievijā un Baltkrievijā kļūst arvien smagāka, radio meklē iespējas atvērt jaunus birojus Baltijā, tāpēc arī Flajs viesojās Rīgā.
Jelgavas novada Jaunpēterniekos piektdien vējš daudzdzīvokļu mājai norāvis jumtu
Viena no ēkām, kas piektdienas spēcīgajā vējā zaudējusi ne vien lielāko daļu jumta ar visām spārēm, bet arī vairākas rindas ķieģeļu, atrodas Jelgavas novadā, Jaunpēterniekos. Pašvaldība iedzīvotājus izmitinājusi viesnīcā. Tomēr daži no viņiem sestdien atgriezās izpostītajā īpašumā, lai glābtu mantas. 
Nav zināms, kad zāles pret kovidu varētu parādīties aptiekās
Eiropas Savienībā no medikamentiem kovida ārstēšanai joprojām neviens nav paredzēts lietošanai ārpus slimnīcas. Taču par divām tablešu zālēm, kas gaida apstiprināšanu Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA), jau sacelta milzīga ažiotāža. Cilvēki zvana zāļu lieltirgotavām un gaida, kad šīs zāles varēs iegādāties. Veselības ministrijā norāda – vismaz tuvākajā laikā nav paredzēts, ka šīs zāles Latvijā varētu nonākt pie pacientiem ārpus slimnīcām.
Trauksmes celšana. Visvairāk iesniegumu saņem par aplokšņu algām uzņēmumos
Trauksmes celšanas likums ir būtisks instruments, kas dod iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam informēt par kādu iespējamu pārkāpumu savā darba vietā, kas neskar tikai viņu personīgi, bet skar plašākas sabiedrības intereses. Līdz šim pārsvarā iesniegumi bijuši par aplokšņu algām uzņēmumos un citiem ar saimniecisko darbību saistītiem jautājumiem, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" pastāstīja Valsts kancelejas pārstāve Inese Kušķe.
Veterinārmedicīnai jauna elpa Latvijas Lauksaimniecības universitātē – ieguldījums arī cilvēku ārstēšanai
Vērienīgus uzlabojumus piedzīvojusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultāte Jelgavā. Tajā izveidots Klīnisko pētījumu centrs, kas ir ieguvums ne tikai veterinārmedicīnai, bet arī cilvēku ārstēšanai. Pētījumu centrā izveidotas arī divas laboratorijas gan embriju audzēšanai, gan siltumnīcefekta radošo gāzu pētniecībai. 
Veterinārārstu biedrība: Latvijā mājdzīvniekus apdrošina pārāk kūtri
Palielinājies mājdzīvnieku apdrošināšanas piedāvājums. Tikmēr veterinārārstu biedrība vērtē, ka Latvijā suņus un kaķus saimnieki apdrošina pārāk kūtri. Problēmas rodas brīžos, kad dzīvniekam pēkšņi nepieciešama palīdzība, bet ģimenes budžetā nav iekrājuma, jo veterinārmedicīna un medikamenti ir ļoti dārgi.
Broka lūdz atļauju tiesas sēdēs piedalīties no Apvienotajiem Arābu Emirātiem
Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sākusi skatīt bijušās politiķes Baibas Brokas kukuļošanas krimināllietu. Broka pirmajā sēdē lūgusi atļauju viņai sēdēs piedalīties no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur Broka šobrīd dzīvo. Tādējādi nākamā sēde nozīmēta pēc pusgada. Prokurors pauž bažas, ka šādā veidā tiek vilcināta iztiesāšana. 
VIDEO. Rīgas zoodārza lauvēni nogaršo eglīti
Kamēr daudzās ģimenēs lielākais sadzīves strīdu iemesls šajās dienās ir joprojām neiznestā Ziemassvētku eglīte, kuras asās skujas strauji birst un duras kājās, gluži citas emocijas valda zvēru karaļa mītnē Mežaparkā – Rīgas zoodārza lauvas tieši šajā laikā tikuši pie savas svētku eglītes.
Slēgtas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes filiāles Siguldā un Līvānos
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) janvārī pārtraukusi divu filiāļu darbību. Janvāra sākumā tika slēgta Siguldas filiāle, bet nupat pēdējā darba diena aizvadīta Līvānu filiālē. Iedzīvotāji ir neapmierināti, tikmēr pārvaldē uzsvēra, ka tādā veidā tiek optimizēta iestādes darbība.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt