Latvijā
Reemigrācijas koordinatori: Aizbraukušo iedzīvotāju interese atgriezties Latvijā – pietiekami augsta
Šā gada pirmajā ceturksnī ar reemigrācijas koordinatoru atbalstu uz dzīvi Latvijā atgriezušies 111 cilvēki. Neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem un Krievijas agresiju Ukrainā, aizbraukušo iedzīvotāju interese atgriezties Latvijā saglabājas pietiekami augsta, secinājuši koordinatori dažādos reģionos. Tiesa gan, ārvalstīs esošie latvieši patlaban uz dzimteni pārceļas plānotāk un piesardzīgāk nekā iepriekš.
Pašvaldības nesteidz pārņemt valstij piederošos ceļus
Tuvāko gadu laikā pēc brīvprātības principa plānots pašvaldību īpašumā nodot vairāk nekā 8000 kilometru valsts vietējo ceļu, līdztekus tam piedāvājot arī mērķdotācijas. Pašlaik tikai sešas pašvaldības ir izrādījušas interesi pārņemt pagaidām vien nelielu daļu valstij piederošo ceļu, jo pašvaldības uztrauc krasais ceļu būvniecības un uzturēšanas cenu kāpums.
Latvijā šogad vairāk kūlas ugunsgrēku
Saulainais laiks šogad agrāk nekā citus gadus aktivizējis kūlas dedzinātājus. Tāpēc, salīdzinot ar pērno gadu, kūla dedzināta biežāk, glābēji dzēsuši par 200 kūlas ugunsgrēkiem vairāk nekā pērn. Ievērojami postījumi nodarīti dabai un īpašumiem.
Mākslas vēsturnieks Spārītis pamet Rīgas domes Pieminekļu padomi
Diskusijas par pieminekļa kompleksu Uzvaras parkā un tā tālāko likteni satricinājušas arī Rīgas domes Pieminekļu padomi. Darbu padomē nolēmis pamest mākslas vēsturnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Ojārs Spārītis. Viņš iebilst pret konsekvences un profesionālisma trūkumu, kā arī padomes darba politizēšanu.
Talsu novadā muzeji dodas krājumu «medībās»
Lai vairākās pilsētās un pagastos mēģinātu izzināt, kādas vērtības slēpjas ēku bēniņos, pagrabos, pagultēs vai vienkārši sen necilātos foto albumos, Talsu novada muzeji līdz pat rudenim dosies “Krājuma medībās”. Pirmās krājuma medības Sabilē izrādījušās muzejiem necerēti veiksmīgas – lai gan skaitliski ieradās maz cilvēku, tomēr viņi atnākuši ar vērtīgiem atklājumiem.
Ogrē pavasara tirdziņš ļauj piepelnīties Ukrainas bēgļu ģimenēm
Meklējot papildu veidus, kā atbalstīt kara bēgļus Latvijā, nedēļas nogalē Ogrē pavasara tirgū apmeklētāji iegādājās Ukrainas sieviešu un bērnu veidotos rokdarbus, kā arī iepazina tradicionālos ukraiņu ēdienus. Kā skaidro akcijas rīkotāji, pasākums ļāvis mammām ar maziem bērniem no Ukrainas gūt papildu līdzekļus iztikai Latvijā.
Sabilnieks atjauno mazpilsētas senās mājas
Senu un nu jau vizuāli nepievilcīgu māju liktenis nereti ir bēdīgs, bet sabilnieks Andris Millers tās uzskata par interesantu iespēju. Sabilē šobrīd vairākas mājas iegūst jaunus vaibstus, krāsās košus slēģus, logos parādās aizkari, kas piešķir mājīgumu, bet patiesībā šīs ēkas dzīvošanai nemaz nav paredzētas. Mākslinieks un vietējās mākslas skolas pedagogs tās atjauno, jo uztver kā mākslas darbus jeb savas mazpilsētas scenogrāfiju. Andra Millera īpašumā ir gan vecākā koka, gan vecākā mūra dzīvojamā māja Sabilē. 
Jauniešiem iespēja izmēģināt Saeimas deputāta darbu
Saeimas Eiropas lietu komisijā deputāti pirmdien, 2. maijā, tikai sniedza padomus un paši diskusijās neiesaistījās. Komisijas mikrofonus izmantoja jaunieši no visas Latvijas – viņiem dota iespēja aizstāvēt, pretoties vai mēģināt grozīt piedāvāto komisijas pozīciju.
KNAB piemēro divus sodus Valkas mēram Krauklim
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis divus administratīvos naudas sodus Valkas mēram Ventam Armandam Krauklim (Vidzemes partija), aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Arodbiedrība pārmet IZM nesteigšanos ar trūkstošo skolotāju problēmas risināšanu
Lai atslogotu pedagogus un risinātu skolotāju trūkuma problēmu, nozares organizāciju un atbildīgo valsts iestāžu starpā ir izstrādāts vakanču mazināšanas plāns. Skolotāju arodbiedrībā gan norāda – plāna izpilde ministrijai nesokas un daļa uzdevumu, kuriem bija jābūt izpildītiem jau šajā semestrī, nav pat iesākti. Ministrijā pārmetumus noliedz, sakot – darbs notiek un daļa uzdevumu ir pašu skolu kompetencē.
Latvijas izmeklēšanā par Krievijas kara noziegumiem Ukrainā uzklausīti 26 liecinieki
15. martā Valsts drošības dienests uzsāka kriminālprocesu pēc trīs krimināllikuma pantiem par Krievijas spēku plašu iebrukumu Ukrainas teritorijā. Pašmāju izmeklētāji uzklausījuši 26 Ukrainas kara bēgļu liecības. Vēl Latvija ir deleģējusi divus ekspertus darbam Starptautiskajā krimināltiesā, izmeklējot kara noziegumus Ukrainā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt